هرم خورشید مکزیک

IMAGE # U96در سمت چپ – از موضع ماه – عظیم ترین بنای امریکای مرکزی سر به اسمان بر افراشته است . این بناء که نام دارد یکی دیگر از هرمهای موجود در ” تئوتی هواکان ” میباشد . قاعده ۲۶۵ * ۲۲۲ متر است و ارتفاع ان ۲۰ متر بلندتر از میباشد . با این حال اگر از بالاترین سکوی به اطراف بنگریم چنین بنظر میرسد که ارتفاع هر دو هرم – یعنی و هرم ماه – یکسان است . علت این خطای باصره همان شیب میباشد . بد نیست یاداور شوم که در ” تئوتی هواکان ” از نظر حجم از هرم ” خئوپس ” در جیزه , بزرگتر است . تخمین زده شده که این هرم از یک میلیون تن سنگ و خشت خام ساخته شده است . در اصل نمای خارجی هر دو و ماه با اندودی از گل رنگی پوشیده بود . انطوری که رنگهای باقیمانده ثابت می کند – با رنگهای درخشان و زبا خودنمایی میکرد . در راس مجسمه بزرگی قرار داشت که روکش ان از طلا و نقره بود . این مجسمه حتی در دوران حاکمیت اسپانیایی ها نیز وجو داشت . اما به دستور ” خوان دزومارگا ” نخستین اسقف , مجسمه را نابود کردند – چون او طلا و نقره را مهمتر از اثار باستانی یک تمدن دیرین می دانست.! در ادامه خیابان , با انواع هرمهای فاقد راس و سکوهای مسطحی روبر میشویم که غالبا مزین به نقش برجسته های زیبایی از مار بالدار – میمون – پلنگ و کاهنانی می باشند که اشیاء عجیب و نامشخصی در دست و با بالهای بزرگی به شانه دارند .
دسته بندی مطلب: تاریخ باستان + تاریخ تمدن مکزیک باستان + عکس ها + عکس های تمدن مکزیک + قوم مایا + کاخ ها و معابد عهد باستان
تصویر پروفایل انی کاظمی

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

دیدگاه بگذارید

5 نظر در "هرم خورشید مکزیک"

دنبال کردن
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
ع.رضاپور
مهمان
ع.رضاپور

مطالب وعکسهای شما بسیار جالب ودیدنی وآموزنده میباشد لطفا از آثار تاریخی ایران هم استفاده فرمایید .

[پاسخ]

نیکو
مهمان

ممنون از مطالب خوب و جدیدتون .واقعا بدرد بخوره…

[پاسخ]

تصویر پروفایل انی کاظمی

انی کاظمی پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ ب.ظ:

سپاس گزارم نیکو : )

[پاسخ]

ملیکا
مهمان
ملیکا

ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمان گذاشتید.

[پاسخ]

سایبان
مهمان

اطلاعات خوبی بود ممنون

[پاسخ]

wpDiscuz