نگاهی گذرا بر فرهنگ ایران و یونان

<

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

دیدگاه بگذارید

12 نظر در "نگاهی گذرا بر فرهنگ ایران و یونان"

دنبال کردن
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
نکته
مهمان
نکته

یونان و روم باستان عظمتش را با عناصر عینی و قابل مشاهده عرضه می کند. افسوس که ما برای بیان عظمتی که نداشته ایم، محتاج کلمات و داستانهاییم.
من هم شما را به نگاهی دوباره به “افسانه تاریخ ایران” دعوت می کنم.
این کلیپ ها را دانلود کرده و ببینید:

http://www.4shared.com/file/PRtrNkhM/Civilization_Signsppt.html

http://www.4shared.com/file/ETaWrMeG/Civilization_Signs2-2.html

http://www.4shared.com/file/hjsNFE8H/About_the_reality_of_Iran.html

behnam367
مهمان
behnam367

منم شمارو بدیدن تخت جمشید وتیسفون دعوت میکنم و این نکته که همنطوری حضرت علی فرمودند حق وسیعترین در حرف وتنگ ترین در عمل اون بنا هارو بردگان ساختن واینها رو کارگران حرفه ای ساختن در ضمن ما چنگیز وعمرو ناصرالدین شاه داشتیم نه ماکیاولی و ولتر وانجمن های فراماسونری وقتی شما خودتون رو قبول ندارید چطور میخواید بقیه داشته باشن وقتی اینقدر مسحور عوام فریبی ها و گناهان اون شیادان شدید چطور میتونید حقتون رو از اون شیادان پس بگیرید.

میلاد
مهمان

سلام به انی عزیز و پوزش به خاطر کمتر سر زدن به وبسایت عالیت…درس و دانشگاه زیاد وقت میگیره !
و اما دوست عزیز (نکته) : اگر علاقه ای به میهنتان ندارید لااقل دشمنش نباشید ! … دوست عزیز شما از یه طرف دیگه پشت بوم داری می افتی ! افسوس …

نکته
مهمان
نکته
با این تعصبی که شما دارین باید هم بتونین حقیقت تاریخ رو پیدا کنین. اگه کلیپ ها رو نگاه می کردین اونوقت می دیدین که تخت جمشید در مقایسه با آثار یونانی و رمی هیچی نیست و طاق کسری تیسفون هم خود آقایون باستان شناس از جمله گیرشمن میگن که طرز ساختش رومیه و حتی فردوسی هم میگه که اونو یه معمار یونانی ساخته. یعنی چی؟ یعنی اینکه ایران حتی معمار بومی درست و حسابی هم نداشته. این همه تعصب لازم نیست. هی خودتونو گول بزنین. حقیقت تغییری نمی کنه.همین رفتار شما نشونه بی تمدنی نیست؟ ملتی که تمدن داره… مطالعه کامل... »
آرمان
مهمان
آرمان

تو یا پان ترکی یا پان عرب که اینجوری تمدن سوزی می کنی…
وقتی منبع باستان شناسیت گیرشمن و چی چی من و دیگر آدمهای غیر بی طرف و منصف باشه همین میشه دیگه… “رومن گیرشمن” وقتی که بحث تمدن ایرانی می شد دست به دهن به ستایش ایران می پرداخت ولی وقتی قضیه رقابت بین شرق و غرب پیش میومد با تعصب از غرب و تمدن های غربی دفاع میکرد. جالبه که ایتالیایی ها و یونانی ها خودشون چیزی نمیگن ولی بر عکس انگلیسی ها و فرانسوی ها شدن کاسه داغتر از آش.

بورءاس
مهمان
بورءاس
در این هیچ شکی نیست که تمدن یونانی بی اندازه غنی تر از تمدن ایرانی بوده. کدوم مردم بودند که برای اولین بار نشون دادن که انسان با عقل بهتر می تونه جهانو درک کنه تا با داستان سرایی و موجب تولد فلسفه و عقلگرایی شدن؟ هنر تئاتر و طنز و درام یا تراژدی کجا بوجود امد؟ اون همه کتاب که تا الان هم موندن کجا نوشته شدن؟ دموکراسی از کجا سر برآورد؟ ریاضی و تئوری اعداد و جبر و هندسه و جغرافیا و اولین نقشه ها کجا پیشرفت کردن؟ ارشمیدس. تالس. دیو فانتس. سوفوکلس. زنوفانس. اقلیدس. گالن. افلاطون. ارسطو.… مطالعه کامل... »
احمد
مهمان
احمد
تاریخ ما خیلی بهتر ا ز تاریخهای سایر ملل است . ولی متاسفانه همونجور که این اقا هم گفت ما یک معمار خوب نداریم واینقدر حسود و خونریز بودیم که وقتی یک سلسله جدید می اومد همه چیز سلسله قبلی را ازبین می برد ما که کی گیم چنگیز وحشی است خوب شما بگوئید از مادها چه ماند هخامنشیان همه چیزرا خراب کردند از اشکانیان چه ماند ساسانیان به ویرانه تبدیل کردند در حالیکه بیش از ۲۰۰ سال حکومت کردند چقذر از سلسله اشکانیان و ملوک الطوایفی انان می دانید تاریخ در حال تکرار است امیدوارم ما هم یه روز… مطالعه کامل... »
نکته
مهمان
نکته

آقای احمد. بحث بر سر قبول داشتن یا نداشتن چیزی نیست. هر چند آدم برای قبول یه چیزی باید دلیل بیاره.
حبه شما هم توصیه می کنم کلیپ ها رو ببینین.

دانیال
مهمان
دانیال
سلام. من به خاطر وضع بد اینترنت نتونستم دانلود کنم ولی با بخشی از نظر آقای نکته موافقم چرا؟ در تاریخ قبل از اسلام به جز دوره چند پادشاه باهوش مثل کوروش داریوش و خشایارشاه و بهرام و … مابقی در طی ۶۰۰ قبل از میلاد تا ۶۲۴ بعد از میلاد یعنی ۱۲۰۰ سال چندان چشمگیر و غرور آفرین نیست.ما عناصر فرهیخته – عادل – باهوش – دانشمند و … بسیار بسیار بسیار کم داشتیم (علت:کشورگشایی بیش از اندازه و افزایش مرزها از هر سمت-جنگهای بیش از اندازه به دلیل نبود دیپلماسی درست-افزایش خراج و فشار به مردم و… همگی… مطالعه کامل... »
بورءاس
مهمان
بورءاس

درود بر تو! بالاخره یک آدم عاقل و دانا پیدا شد.
یه بار یه یونانی از من پرسید : میدونی چرا من به یونانی بودنم افتخار میکنم؟ “چون که ما ۴۰۰ سال برده ی ترک ها بودیم اما الان نه ادعا می کنیم نه حرّافی بیش از حد راجع به گذشته”

نیاکان پارسی کوروش کبیر کوچ نشین بودند اما او با نگاهش به آینده یک امپراتوری بزرگ و قدرتمند ساخت.

مرتضی
مهمان
مرتضی

سلام.من همیشه وقتی سخن از تاریخ ایران شده دیدم یک طرفه قضاوت شده فقط از خوبی هایی که که بیش از ۹۰درصد انها کذب است و اصلا حقیقت نداره صحبت میشه . به عنوان مثال همین بناهایی ما به انها افتخار میکنیم که توسط معمارهای ایرانی ساخته شده که اصلا اینطور نیست و کذب محض است .یا اکثر مفاخر وشاعرانی که ما میگیم ایرانی هستن ولی اینطوری نیست.به عنوان مثال شاعرانی هستن که مردم کشور دوست همسایه افغانستان ادعا میکنن مال ماست. بیایید اینقدر دروغ تحویل مردم بیچاره ندین.

wpDiscuz