تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ

 

از ابتدای تمدنهای بشری حکام بوجود آمدند. اولیه یعنی شهر نشینی و ایجاد طبقات اجتماعی و نوشتن، به روایات مختلف حدود ۷ یا ۸ یا ۱۰ هزار سال پیش از بین النهرین و ایران آغاز گردید. کسی بدرستی نمیداند اول حاکمان بودند یا اول مردم درست مانند، ضرب‌المثل تخم و مرغ. در هر صورت حاکمان برای به تبعیت کشیدن مردم، دست به ترفند های مختلف زدند، از فرقه ها و دین های عجیب و غریب، تا خرافات و دروغ گفتن و نوشتن ( در کتیبه معروف داریوش ذکر است ).

 

حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ
سردیس

 

بسیاری از نوشته ها و کتیبه ها و داستانها از، این ترفند هاست که هنوز تا همین لحظه ادامه دارد. یکی از مهمترین آنها، دروغ حمله الکساندر به ایران است. پردازندگان داستان ، که حدود ششصد سال پس از مرگ او داستانش را بدین صورت پرداخته اند توجه نکردند، نخستین عامل پیروزی در جنگها، فزونی شمار جنگ جویان و برتری سلاح و سازو برگ و سابقه و تجربه فرمانده هان در لشکر آراییها و نبرد ها ست، همراه با آ گاهی دقیق از سرزمین های دشمن و اقتصاد آن.
دروغگوهای درتاریخ ما جولان میدهند مانند، چنگیز و مارکوپلو و دهها مسئله مهم تاریخی و جغرافیایی و سیاسی دیگر و افشا گری های متعدد، و راه کارهای نوجهت شناسائی دروغها وحذف آنها از تاریخ ایران عزیز در وبلاگ انوش راوید به نام: جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران.

ما که نمی توانیم به بگوییم چه بنویسید، چه ننویسید چه بسازید یا چه نسازید، باید اول پیروزی دروغی اسکندر، و بسیاری دروغهای دیگر از کتابهای درسی ایران حذف شود، ده پانزده سال پیش، بارها به کتابهای درسی نوشتم عکسها ونوشتهای الکساندر یونانی وبقیه دروغها را بر دارید، و جواب ندادند یا سر بالا دادند. بخود رحم نمیکنیم آنوقت از پول پرستان توقع داریم. بعد برویم یخه ۳۰۰ ها را بگیریم. اسکندر مقدونی جوان بیست ساله تهیدست و بی تجربه از سرزمین کم جمعیت، و با اقتصاد نا چیز نمی توانسته بدین آسانی به پا خیزد و امپراطوری بزرگی را متلاشی کند.

 

حمله اسکندر مقدونی به ایران بزرگترین دروغ تاریخ
تابلوی متعلق به قرن ۱۹ که مراسم تدفین اسکندر را به تصویر کشیده است.

 

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

46
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
صادق
مهمان
صادق

برای انوش راوید….
درود بر تو ای مرد آزاده
خدا پشت و پناهت باشد
تمام تلاشم را خواهم کرد تا یارییت کنم
با توام ای مرد آزاده

بهاره
مهمان
بهاره

با سلام
در صورت دروغ بودن حمله اسکندر به ایران، لطفا راجع به تخت جمشید توضیح دهید.
با تشکر

مرتضی
مهمان
مرتضی

آغاز داستان دروغ مقدونیه کجا بود؟، مگه دونیا، که در گبت ها قدیم مصری مگه دونی بود، و به تلفظ عرب مقدونیه گردید، به هنگام پیدایش اسکندر از مراکز مهم آئین مهر در شمال آفریقا بود. یا قوت حموی، جهانگرد و جغرافی دان در کتاب معجم البلدان گوید، مقدونیه نام مصر بزبان یونانی است. ابن الفقیه احمد همدانی، جغرافیدان و مورخ سده چهارم هجری، بنقل از ابن یسار گوید، مقدونیه خاک مصر است. المقدسی جغرافیدان سده پنجم اسلامی در حسن التقا سیم، ابن خرداذ به، در دالمسالک و الممالک، مسعودی، در کتاب مروج الذهب. و بسیاری دیگر گویند، در آن… مطالعه کامل... »

نوید
مهمان
نوید

شما یا اطلاعتتون کمه یا دارین دروغ میگن.اسکندر.که بعد پدرش (فلیپ)به پادشاهی رسید.به ایران حمله کرد.وداریوش سوم را شکست داد.و شوش را گرفت. بعدا پاسارگاد رو هم به آتش کشید.داریوش هم که فرار کرد.و و به دست فرماندهان خود در کوهها کشته شد.

مرتضی
مهمان
مرتضی

نظر: اینها نمونه واژه های یونانی است، که زمان اسکندر کبیر به ایران آمده، و حتا ۱۵۰۰ سال بعد سعدی و حافظ از آن واژه ها استفاده کرده اند. نمونه واژه ها: (آبنوس، ارغنون، اریکه، اسطرلاب، اسطوره، اسفنج، اقلیم، اقیانوس، اکسیر، الماس، بربط، برج، بلور، پول، تریاک، جغرافیا، درم، دیهیم، زمرد، سپهر، سمندر، سیم، صندل، فانوس، قفس، ققنوس، قلم، کالبد، کلید، کلیسا و گونیا). در زمان های گذشته از زبان یونانی در زمان پیروزی اسکندر کبیر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد زبان پهلوی، و سپس وارد زبان فارسی گردیده، و در فارسی موطن گزیده است، این واقعیت ها… مطالعه کامل... »

سیروس
مهمان
سیروس

درود بر تو. درود

آزاده مرد
مهمان
آزاده مرد

کاملا دروغغغغغ، شما یا اطلاعتون کمه یا دارید تاریخ رو به تمسخر میگیرید و دروغ میگید

arya
مهمان
arya

خیلی جالبه که به تنهایی در مقابل تاریخ ایستادگی میکنی دوست عزیز اسکندر پست ترین و نفرت انگیز ترین و ظالم ترین شخص روی زمین بوده اگر قدرت داشتم نبش قبرش میکردم و هزاران بار دیگر استخوانهشو خورد میکردم لطف کن با اطلاعات غلت کسانی را که تاریخ رو نمی شناسن گمراه نکن (درود بر کوروش کبیر)

پرنیان حامد
مهمان

با سلام
این صفاتی که شما می گویید از ان الکساندر پسر ارجاسپ است و به اسکندر تاریخ ایران یعنی میتری دات اشک هفتم پسر ایلیوس ارتباطی ندارد اطلاعات ایشان درست است شما را متاسفانه گمراه کردند تا ندانید اروپا را ۷۳ ق.م چه کسی فتح کرده است . http://cae.blogfa.com پرنیان حامد
درود بر کوروش کبیر بنیانگذار حقوق بشر در جهان

روزبه
مهمان
روزبه

جالبه به میراث کوروش افتخار می کنند
اما ۱ ذره تحقیق نمی کنند .

حمبه الکساندر به ایران دروغ ۲۳۰۰ ساله

مردم ما چیزهای خیالی رو سریع باور می کنند

محسن
مهمان
محسن

جلوی چشم ادم یه کلاغ چهل کلاغ میشه وای به حال تاریخ
منکه کلا هیچی رو قبول ندارم فقط میدونم زمان داره میگذره
عمر تموم میشه ،، مغز انسان مدام مشغول طرح
سوال و پاسخ دادن به آن میباشد و جواب تمام سوالهاش رو لحظه مرگ میگیره زیاد خودتون رو خسته نکنید از زندگی لذت ببرید

نا معلوم
مهمان
نا معلوم

متاسفانه در ایران هر کسی که به ما حمله میکنه بهش میگیم بیشعور و پست بوده از اعراب مسلمان گرفته تا اسکندر مقدونی فکر می کنید چرا مردم با بهانه آوردن الکی عرب هارو بد نشون میدن ولی در واقع مشکل ما یه چیز اینست اونم اینه که اعراب مسلمان به ایران حمله کردند و چون مسلمان بودند صدای اونو در نمی یارن اسکند مقدونی در ایران کم کسی می شناسه اسکندر شاید جوان بوده و بی تجربه ولی هوش بالایی داشت!این که یه امپراطوری بزرگ و قدرتمند بسازی(در سن جوانی) نشانه ی نبوغ فرد بوده حتی اگه دقت کرده… مطالعه کامل... »

مصطفی
مهمان
مصطفی

پس سلسله سلوکوس یا همان سلوکیان چه میشود

انوش راوید
مهمان

درود،
سازمان های تاریخ سازی استعماری
الکی استعمار و امپریالیسم بوجود نیامده، کشورهای پیشرفته در غرب با ایجاد انواع سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی، و با انواع ترفندها، مانند تاریخ نویسی و دین و فرقه سازی، توانستند به کشورها مسلط شوند. ما بمنظور دانستن درست از تاریخ ایران، ابتدا باید تاریخ نویسی استعماری را بشناسیم، تا بتوانیم دروغها را تشخیص دهیم، و بسوی یافتن واقعیت های تاریخی برویم.

حُجبر
مهمان
حُجبر

بادرودِ فراوان به خدمتگزارانِ راستینِ تاریخ. باستانیِ ایران زمین.
لطف بفرماییداسناد یا کتبی را که مربوط به اِفشایِ تواریخی دروغین در باره حمله اسکندر به ایران را جهت مطالعه و درکِ صحیح از این مستندات به بنده و دیگر طالبینِ این حقایقِ باستانی معرفی بفرمایید

بهاره
مهمان
بهاره

با سلام
در صورت دروغ بودن حمله اسکندر به ایران، لطفا راجع به تخت جمشید توضیح دهید.
با تشکر

مرتضی
مهمان
مرتضی

آتش سوزی تخت جمشید به دست اسکندر، و یا هر کس دیگر دروغ بسیار بزرگی است، که دشمنان تاریخی برای خوار کردن ایرانی ها گفته اند، این بنای شکوهمند هـرگز توسط مهاجمان غـارت نگردید و آتش زده نشد. نویسنده هایی که قرنها بعد کتاب پیروزی مقدونیها را نوشته اند، شناختی از تخت جمشید نداشتند، و نوشته اند که بیشتر قصر از چوب سدر بوده، که درست نیست، تخت جمشید را در سنگ، و روی سنگ و با سنگ ساخته بودند، آتش سوزی دروغ است، و از نظر علمی کاملا رد میشود. سنگ آهک کربنات کلسیوم caco3 است که زیر فشار… مطالعه کامل... »

ایرانی
مهمان
ایرانی

لطفا این مقاله رو مطالعه کنید
http://kheradgan.ir/?p=13380

کیانوش
مهمان
کیانوش

با سلام. ببخشید ولی اگر همین تحقیقات غربی ها نبود ما امروزه حتی کوروش و داریوش را هم نمی شناختیم و از اشکانیان هم هیچ چیزی نمی دانستیم تمام اطلاعاتی که از تاریخ قبل از اسلام داشتیم محدود به افسانه های شاهنامه و اطلاعاتی که فقط در مورد ساسانیان در تاریخ طبری و باز افسانه هایی از اسکندر بود. اگر این تحقیقات نبود ما حتی خط میخی و خط فارسی پهلوی و … رو هم نمی تونستیم ترجمه کنیم. می خواستم بدونم در مورد این ها چه نظری دارید؟

ali
مهمان
ali

fogholade

Babak
مهمان
Babak

بنام خداوند جان و خرد کز این برتر اندیشه بر نگذرد
درود بر شما
دوست من تمام دنیا میدونن که یک انسان پست و فرومایه به نام اسکندر پسر زنازاده ی فیلیپ مقدونی به ایران آباد و بزرگ آن روزگار یورش آورد و ویران کرد و کشت و چیاول کرد حالا شما هم در گمراهی آشکارید به امید هدایت شما
البته اگر این کذبی را که ذکر کرده اید نظر شخصی خودتون است عیب ندارد و اساساً خداوند دنبا رو آزاد آفریده پس لطفاً این اکاذیب رو به تاریخ نسبت ندین
یا علی

پرنیان حامد
مهمان

درود بر شما بگو تا چه داری بیار از خرد که گوش نیوشنده زو بر خورد دوست عزیز همه دنیا می دانند که الکساندر پسر فیلیپ رفت باختریش (بلخ امروزی نیست) را آتش زد و دو دختر شاه را اسیر کرد و تا هندیجان هم پیش رفت . بر حسب اتفاق توی تاریخ باستان ایران هم این واقعه ثبت شده کهرم (کی هروم) پسر ارجاسپ قصر گشتاسپ را در باختریش(روبه روی نینوا ) آتش زد دو دختر او را اسیر کرد و شاه را در قلعه ای در نزدیکی هندیجان محاصره کرد . زمان به محاسبه تاریخ باستان ایران دقیقا… مطالعه کامل... »

MORTEZA
مهمان
MORTEZA

کسایی که میگن اسکندر حمله کرده برن مقالات استاد انوش راوید رو بخونن. برن کتاب (اسکندر تاریخ الکساندر یونانی نیست) از خانم پرنیان حامد همونی که پدر ناصر پور پیرار رو تو مناظره در اورد رو بخونن. بعدش اگه سوالی داشتید تو قسمت نظرات از استاد راوید بپرسید . اخه ما تا کی میخوایم اراجیف داستان نویس های بیزانسی و در نهایت تاریخ نویس های استعماری مثل شرلی و سایکس و هارولدلمب و.. رو باور کنیم .شما چطور باور میکنین که الکساندر توی ۲ هفته خودشوتونسته برسونه ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما چطور باور کردید که تخت جمشید مکانی که اصلا کاخ سلطنتی… مطالعه کامل... »

MORTEZA
مهمان
MORTEZA

کسایی که میگن اسکندر حمله کرده برن مقالات استاد انوش راوید رو بخونن. برن کتاب (اسکندر تاریخایران. الکساندر یونانی نیست) از خانم پرنیان حامد همونی که پدر ناصر پور پیرار رو تو مناظره در اورد رو بخونن. بعدش اگه سوالی داشتید تو قسمت نظرات از استاد راوید بپرسید . اخه ما تا کی میخوایم اراجیف داستان نویس های بیزانسی و در نهایت تاریخ نویس های استعماری مثل شرلی و سایکس و هارولدلمب و.. رو باور کنیم .شما چطور باور میکنین که الکساندر توی ۲ هفته خودشو تونسته برسونه ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما چطور باور کردید که تخت جمشید مکانی که اصلا کاخ… مطالعه کامل... »

پرنیان حامد
مهمان

با سپاس از شما نیک اندیش اسم مرا روی وبلاگ نوشته اید جسارتا روی جستجوگر وارد خط شما شدم چرا عصبانی می شوید؟ ببینید صبر داشته باشید ۲۰۱۰ سال این دروغ اسکندر را به این مردم گفته اند یک روزه که نمی شود عوضشان کرد سوال می کنند خوب ارام جواب بدهید اگر اذیتتان کردند یک ایمیل بزنید به اقای راوید با ادرس وب تان می اییم جواب شان را می دهیم من جسارت کردم این دو سوال را جواب دادم . بعد هم من کاری با پدر ناصر پورپیرارندارم عزیز من حرف بی سند دل درد نمی آورد یک… مطالعه کامل... »

sasan
مهمان
sasan

سلام ولی خیلی دیرشده تا ثابت کنیم دشمن تاریخمان خودمان هستیم و دیگران سو استفاده میکنند

masoud
مهمان
masoud

به مطالب جالبی بر خوردم! یعنی تا حالا اراجیف به خوردمون دادن؟
این اسکندری که به ایران حمله کرد کی بود و از کجا براومد؟

sara
مهمان
sara

bikhiyaal in fashism ahmaghane o khod bozorg bini o tamoom konid , haalaa che ahamiyati daare hamle karde baashe yaa na ? mohem daanesh o farhang gomshodeye zehno roohe iran e ke be yaghmaa rafte dar haale haazer , dar zemn janbe haaye tamadon va oloom va falsafeye va jaame’e shenaakhtiye yoonaan vaaghean baalaa tar iran boode dar zamaan e baastaan , iran ham dar chiz haayi sar aamade jahaan boode khaste mishe aadam enghadr hok midin o ghat’ee harf mizanin …….

رضا دستیاران
مهمان
رضا دستیاران

دوستان گرامی نظر به اهمیت موضوع فوق باید اشاره نمود که ما فرض را بر این می گذاریم که چنین موضوعی افسانه و یک دروغ تاریخی است و مدت زمانی را که اسکندر مقدونی از سرزمین خود، مقدونیه حرکت کرده و تا زمان مرگش ( ۳۲۳ ــ ۳۳۶ پ.م.) و پس ازآن تا زمان آغازحکومت سلوکیه ( ۳۱۲ پ.م.) به کلی یک تحریف تاریخی و از اندیشه های خام خاورشناسان و مستشرقین اروپایی تراوش کرده باشد و از طرفی به گفته آقای دکتر صفی زاده تکیه کنیم که آن سلسله دروغین سلوکی هم در ایران انجام نشده باشد، پس به… مطالعه کامل... »

على
مهمان
على

تاریخ که فیزیک نیست اثبات کنى عزیز برهان بیارى حمله کرد نابودمون کرد اه داریوش از میدان نمیگریخت اسکندر شکست میخورد شمادارى قهرمانهاى ما مثل اریوبرزن را زیر سوال میبرى نکن اقا جان

على
مهمان
على

گل گفتى پس اشکانیان چى؟؟؟!!!!اونم نبوده اقا دروغه:))

ارش
مهمان
ارش

با مرتضی موافقم

روهان
مهمان
روهان

شما بهتره پژوهشی ژرف تر در تاریخ ایران داشته باشید تا به گفته های کتزیاس استناد نکنید . با مطالعه در گفته های کتزیاس به خوبی مشخص که کتزیسا تنها گفته های کاروانهای اطراف یونان را شنیده و هیچگاه حتی وارد آسیای صغیر نشده . بعلاوه نویسنده درک زمانی و جغرافیایی از هیچ کجای ایران نداره . مثلا گفتارش در رابطه با زرتشت بزرگ و بسط دادن آن به عنوان لقب به یک زنی که اصلا وجود خارجی نداشته به نام سمیرا یا سمیره که به گفته ی او ایزد بانویی بوده و کتیبه ای نوشته درآشور که در آنزمان… مطالعه کامل... »

حسن شمس
مهمان
حسن شمس

سلام . زمانه به من نشان داده هر چیز ی در خلقت از الست تا عدم همه در یک شیب دایره ای و پاندول وار سیر می کند با یک نظریه و ایده متولد و با یک اشتباه و خرافات افول می کند یا با یک دم شروع و با یک بازدم تمام می شود . دوست عزیز الان چه کار می کنیم کاری من به قبل ها ندارم آنچه من دیدم این بود شخصی بنام آیت الله خمینی بدون داشتن سپاه و ارتش و هیچ طرفداری بلا عقیده و عزم ر اسخ سخن حق راگفت و فشارات تبعید و… مطالعه کامل... »

مهران
مهمان
مهران

تاریخ (عیلام_هخامنشیان تا جموری اسلامی)تقریبا ۷ هزار سال
راحت میشه دروغ ساخت و تحویل مردم داد
ضمن اینکه پدر تاریخ جهان هردوت (۱۰۰ سال بعد اسکندر) برای معیشت خود کتاب می نویسد _ یه ادم عادی روزی ۲-۳ تا دروغ میگه
شاهنامه منبع خیلی خوبیه
به امید پیشرفت وطنم

امیر
مهمان
امیر

اگر حرف های شما درست باشد حمله اسکندر دروغ باشد باید همینطور بتوانید با دلیل وسند سلسه سولکیان رو نیز رد کنید اگه سلوکیان دروغه پس اشکانیان علیه چه حکومتی قیام کردند و در فاصله هشتاد سال بین هخامنشیان و اشکانیان چه کسی بر این ملت پهناور حکومت رانی کرده ثانیا حکومت بزرگ ومقتدری همچون هخا منشیان چطوری به یکباره منقرض شده ثالثا آثاری از نفوذ فرهنگ یونانی که در اثار به جای مانده از اشکانیان مشهود است را چگونه توجیح میکنید شکی در اغراق آمیز بودن توصیف مورخان یونانی در بزرگ نمایی جنگ های اسکندر نیست ولی اگر حمله… مطالعه کامل... »

پیمان
مهمان
پیمان

بنده شواهدی از آتش سوزی تخت جمشید را از سایر نویسندگان نقل می کنم : «آتش سوزی کاخ‌های تخت جمشید بدست اسکندر مقدونی حتمی و در خلال کاوش های سی ساله آنجا کاملا ثابت و مسلم گردیده است. همانطور که نویسندگان هم زمان اسکندر و سایر تاریخ نویسان یونانی و رومی نوشته‌اند، این کاخ عظیم سوخته و تاراج گردیده و الا گذشت زمان و گردش روزگار نمی‌بایست بنایی بدین استواری و زیبایی را اینطور ویران و از هم گسیخته سازد. در کاخ‌ها راهروها و ایوان‌ها کناره دیوارها و کف تالارها هر جا با خاک انباشته شده آثار سوختگی و دود… مطالعه کامل... »

پیمان
مهمان
پیمان

بنده شواهدی از آتش سوزی تخت جمشید را از سایر نویسندگان نقل می کنم : «آتش سوزی کاخ‌های تخت جمشید بدست اسکندر مقدونی حتمی و در خلال کاوش های سی ساله آنجا کاملا ثابت و مسلم گردیده است. همانطور که نویسندگان هم زمان اسکندر و سایر تاریخ نویسان یونانی و رومی نوشته‌اند، این کاخ عظیم سوخته و تاراج گردیده و الا گذشت زمان و گردش روزگار نمی‌بایست بنایی بدین استواری و زیبایی را اینطور ویران و از هم گسیخته سازد. در کاخ‌ها راهروها و ایوان‌ها کناره دیوارها و کف تالارها هر جا با خاک انباشته شده آثار سوختگی و دود… مطالعه کامل... »

پیمان
مهمان
پیمان

در ضمن شواهد مربوط به سکه شناسی سلوکیان و اشکانیان (که نام فیل هلن را بر سکه ها می زدند) و پایگاه باستانشناسی آی خانم ازبکستان که به وضوح شهری یونانی است چه می شود؟

بهروز
مهمان
بهروز

درود به همه، به نظرم مهمترین چیز این است که بیاندیشیم تا به حقیقت نزدیک شویم. حقیقت آن چیزی نیست که اکثریت میگویند. بلکه آن چیزیست که به وقوع رسیده است. نظر دانشمند زنده یاد احمد حامی پدر علم نوین معماری ایران زمین با استناد “علمی” حقیقت نداشتن اسکندر یونانی مهاجم به ایران زمین است.
البته هر کسی آزاد است آن گونه که دوست دارد و گزینشی بپذیرد. حقیقت کامل و مطلق تنها وقتی روشن میشود که در حقیقت محو شویم.
بدرود

مجتبی
مهمان
مجتبی

سلام از شما خیلی متشکرم

مصطفی
مهمان
مصطفی

نظرات خیلی خوبی از دو طرف درج شده، یه نکته هم من اضافه کنم؛ چرا الکساندر هایی که ما میشناسیم (مثل الکساندر گراهام بل و …) به همین صورت وارد فارسی شده ولی الکساندر مقدونی شده اسکندر مقدونی!؟ مگه اسکندر به ایران حمله نکرده (حالا به هر صورتی) پس چرا در اشعار شعرای ما ازش تمجید شده!؟ * اسکندر * یک اسم اصیل ایرانیه و قهرمانان بزرگی به اسم اسکندر بودن. ولی تمام اونهارو به اسم الکساندر مقدونی تموم کردن. تخت جمشید به دست اسکندر به آتش کشیده شد ولی نه اسکندر مقدونی، سر یه دعوای مذهبی داخلی این اتفاق… مطالعه کامل... »

مريم
مهمان
مريم

من خیلی گیج شدم اما واقعا تشخیص حقیقت کار سختی هستش
من همکارانی دارم که متاسفانه با افتخار میگن که از نوادگان اسکندر در ایران هستن و خیلی مضحکه برام که خودشونو ایرانی میدونن درحالی که تمدن ایران رو زیر سوال میبرن و از حمله اسکندر دفاع هم میکنن، میخوام بگم اکه این حمله به دروغ تاریخی هم باشه تا به این حد بین اقشار جامعه ما نفوذ کرده..

یک نفر
مهمان
یک نفر

پول پرست شمایین که حاضر نیستید کتابتونو مجانی در اختیار ما بگذارید

رسول
مهمان
رسول

واقعا چیزهای که گفته شد ه قابل تعمل است ولی من نظری ندارم ………………….به امید روزی که واقعیت های سلطنت های کبیر اریایی وایران باستان بر صفحات علمی کتب تاریخی ایران زمین کنونی نفش ببندد ووبدانیم از کجا امده ایم و امدنمان بهر چه است /پاینده ایران زمین عزیزمان

فرزان
مهمان
فرزان

وجود شخصیتی به نام اسکندر و جنگ با ایرانیان یه چیز انکارناپذیره اما اون چیزی که باعث میشه این شبهات به وجود بیاد دروغ پردازی های یونانی هاست که سعی کردن از اسکندر یه شخصیت فرازمینی بسازن.(درست شبیه دروغهای اعراب در مورد جنگ با ایرانیان)اخه چطور ممکنه شخصی تو این زمان کم از یونان تا هند رو تحت سلطه بگیره(علاوه بر مصر و نواحی دیگر افریقا)اونم تو زمانی که سریع ترین راه سفر اسب بوده و تموم دولتهای سر راهش رو شکست میده و بامزه تر از همه اینه که تا قبل ازرسیدن به۳٠ سالگی نفله میشه.فکر میکنم زمانی که… مطالعه کامل... »