عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ
این نقاشی توسط ( MilanoVASSALLO, Antonio Mariab 1620-1664/72) کشیده شده است در مورد داستان کودکی کورش و چوپانی که او را نجات داد.
عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تصویری از لشگرکشی - منبع:نامشخص

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

دبیر کل در کنار منشور کوروش هخامنشی (+ویکی)

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تندیس اِنسان بالدار – احتمالا کوروش در – شیراز (+تاریخ ما، اِنی کاظمی)

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تندیس – اِنسان بالدار در سیدنی (استرالیا) (+ویکی)

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ
مشهور کوروش در کاخ پاسارگاد : “منم کوروش، شاه هخامنشی” (تاریخ ما، اِنی کاظمی)

این کتیبه تنها کتیبه بر جای مانده از کوروش در پاسارگاد می باشد

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

اثر «» نقاش معروف اسپانیایی (قرن ۱۸) » داستان مشهور کوروش و پانته آ را اینجا بخوانید+

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

اثری از Gustave Doré  نقاش فرانسوی (۱۸۸۳-۱۸۳۲) – یهودیان در حال تکریم کوروش؛ می گویند این صحنه، صحنه نمایش دستور کوروش است؛ کوروش به “مهرداد” دستور می دهد اَموال آنها پس داده شود.

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

نقاشی بالا توسط Lucca Ferrari نقاش ایتالیایی (۱۶۰۵-۱۶۵۴) ترسیم شده است؛ می گویند ملکه به کوروش می گوید به سرزمین خود بازگرد و کوروش سر باز می زند؛ در نتیجه جنگی روی می دهد و کوروش کشته می شود و ملکه دستور می دهد سرش را جدا کنند. سر به دست ملکه می رسد، این تابلو نشان می دهد که ملکه از دیدن سر جدا شده کوروش شگفت زده است. (برخی چنین داستانی را نمی پذیرند، باری ما اعلام پذیرش نمی کنیم بلکه، روایتی که لوکا فرّاری نقاش، بر اساس آن پیش رفته است را نقل کرده ایم – اِنی کاظمی)

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

(۱۶۳۱-۱۷۲۲) » بر طبف این داستان سر کوروش را در تشکی از خون گذاشتند گفتند : خون خوار، از خون بخور که این شایسته توست. (باری چنین نقاشی هایی از داستان ها و برداشت های افراطی مخالفین قرار گرفت و بانگ برآوردند که کوروش خون خوار بوده است؛ این نقاشی ها در دستِ پان تئرک ها باعث دردسرها در تاریخ شده است که ما از نقل جزئیات می گذریم.(انی کاظمی))

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تصویر هخامنشی در پاسارگاد (از irantooth.com)

عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ

تصویر داخل مقبره کوروش هخامنشی در پاسارگاد (از irantooth.com)

فهرستی از منابع مورد استفاده :

  1. http://kingfoska.wordpress.com/2009/09/16/
  2. http://www.kavehfarrokh.com/news/commemorating-cyrus-the-great-and-his-enduring-legacy-2/
  3. www.irantooth.com/iranpics/cyrus_the_great.htm
  4. http://www.wga.hu/frames-e.html?/html/p/preti/tomyris.html
  5. http://www.fedayiler.blogfa.com/post-82.aspx
  6. http://www.photographersdirect.com/buyers/stockphoto.asp?imageid=1849756
  7. http://persianempire.info/cyrusdeath.htm
  8. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cyrus_II_le_Grand_et_les_H%C3%A9breux.jpg
  9. http://ancienthistory.about.com/od/monotheisticreligions/tp/032808BiblePeople.htm
  10. http://www.mystudios.com/artgallery/A/Antonio-Zanchi/Antonio-Zanchi-oil-paintings-1.html

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

دیدگاه بگذارید

52 نظر در "عکس هایی مربوط به کوروش بزرگ"

دنبال کردن
avatar
مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
مصطفی گودرزی
مهمان
مصطفی گودرزی

بادرودفراوان ازشماعزیزان ازهمکاریتون سپاسگزارم زنده بادایران وایرانی نابود باددشمنان ایران وایرانی

جهان
مهمان
جهان

با سلام
زنده باد ایران جاویدان وپاینده ودلیرمردان شجاع و عدل گستر آن
وشما رهروان واقعی آنها

رضا
مهمان
رضا

با سلام
بطور یقین داستان کاملا غیر واقعی است . یا نقاش هیچ اطلاعاتی از ایرانیان باستان نداشته و مغرضانه چنین نقاشی هایی کشیده است و یا سر بریده متعلق به شخص دیگری است .
در کل کوروش کبیر آنقدر مقدس بوده که عده کثیری او را پیامبر خدا می دانند زیرا که همیشه به عدل حکومت می کرد و همه ملل را یکسان می دانست و منشور او کاملترین منشور حقوق بشر جهان است.

لیلا
مهمان
لیلا

لطفا عکسهای بیشتری بگذارید ممنون

ونوس
مهمان
ونوس

درود بر شاه جوانمردی کورش بزرگ . کورش کجایی که ایرانتو ویرون کردن

امیر
مهمان
امیر

با درود به دوست عزیز و آریای های همیشه جاودان.با کمی توجه به تاریخ و حقایق به این نتیجه می رسیم که تمام گفته های بالا و نقاشی ها نه تنها دور از واقعیت بوده بلکه حس حسادت و خواهان خراب کردن وجهه جهانی این امپراطوری بزرگ بوده.و ساده ترین دلیل آن این است:اگر کورش خون خوار می بود و ملکه سر او را از تنش جدا می ساخت دلیلی بر ساختن چنین مقبره با شکوهی در پاسارگاد برای او نبود و منشور او چنین باز تاب جهانی داشته باشد.با تشکر

محمد وفايي نيا
مهمان
محمد وفايي نيا

بهترین خدمت به انسان :اطلاع رسانی و یاد اوری گذشته بخصوص از طریق تصویر چون شگفتی هارا بهتر می شود حس کرد ممنون از زحمات شما

اتيلا
مهمان
اتيلا

درود بر کوروش

کاوه
مهمان
کاوه
دوستان ایرانی سلام.همانطور که شما هم میهنان حاضر به قبول آنچه دوست ندارید نیستید.ما ترک های هم میهن شما هم آنچه را که دوست نداریم تاریخی که فقط کمتر از صد سال اعتبار گرفته است را نمی توانیم باور کنیم مثل تاریخی که در کتابفروشی ها به انتشار گذاشته شده است و در بر گیرنده مطالبی است که : ترک ها قومی هستند که کمتر از هزار و چهار صد سال است که به ایران کوچ کرده اند.قوم ترک همان قوم مغول است.آزربایجانی ها ترک نیستند فارس بودند و پس از حمله مغول ها لهجه ترکی گرفته اند.ترک ها مردمی… مطالعه کامل... »
Persica Prince
مهمان

کاملا با حرف شما موافقم.
من شمالی هستم و میدونم که نژاد شما آذری ها و کرد های ایران به مادها که یکی از سه نژاد اصیل آریایی هستند برمیگرده
من به شخصه آذری ها رو خیلی دوست دارم و اونا رو به عنوان برادرای خونی خودم میدونم.
شما و ما هر دو پارسی و وارث تمدن باستان هستیم.

کاوه
مهمان
کاوه

دوست عزیزم از اینکه خود رو برادر ما می دانید باعث افتخار بنده است.ولی یکمی تاریخ ایران را وارد نیستید.ماد نیستند و در کل آریایی هم نیستند.این ها تاریخ دروغی هستند که من هم با همین موضوع مشکل دارم.من دوست دارم تاریخ هر چقدر که بد و زشت باشد و حتی دلبخواه من نباشد !!!!!!!!ولی تاریخ درست و یا حداقل نزدیک به درست تفسیر و تحلیل گردد.اولا بدانیم که نژادی وجود ندارد و همه در هم آمیخته شده اند و بهتر است بگوییم قوم آزری قوم کرد قوم عرب …

کوروش
مهمان
کوروش

دوست عزیز اولاً از این همه سعی وکوشش شما سپاس گذارم دریکی از از جوابهایتان که به هم وطن ودوست آذریمان داده بودید برادران آذری را ماد خوانده اید قبل از هر چیز باید بگویم ما همه ایرانی هستیم وفرقی بین ماد پارت وپارس نیست ما همه آریایی هستیم وبه آن افتخار می کنیم ولی دوست عزیز باید بگویم که برادران عزیز آذری ماد نیستند البته شکی در اینکه آریایی هستند نیست ممنون وامیدوارم تصاویر جالبتری برایمان بگذارید .زنده باد رهروان کوروش

بابك
مهمان
بابك

کوروش جان ! حالا که تو این سرزمین اشفته هر کسی به خودش اجازه میده سلیقه خودش رو برحق بدونه خوب تو هم مثل خیلی ها کتاب بنویس ولی واقعیات با سلایق تغییر نمی کنند . عزیزم این گزافه گویی ها به انزوای قوم فارس منتهی شده . حالا با یه تقی ایران تجزیه خواهد و لیاقت فارسها رو در اداره یک کشور چند قومی ( نه جند ملیتی) به چالش کشیده .

afshin 09364949359
مهمان
afshin 09364949359

looooooooooool

morteza
مهمان

درود بر کوروش سلام دوست عزیز از مطالب سایتت ممنومم می خواستم ببینم می تونم از این مطالب در وبلاگم استفاده کنم البته با ذکر منبع
باسپاس

هدیه
مهمان
هدیه

سلام دوست عزیز مطالب و عکسهای جالب و دیدنی بودندو از اینکه حداقل تاریخ و گذشته با شکوهی داشتیم به خود می بالم و به روان کوروش و تمام گذشتگان تمدن سازمان درود می فرستم.

ارشيا
مهمان
ارشيا

تاریخ ما خیلی بزرکه

YASER
مهمان
YASER
درود.از این که این عکس ها را رو سایتتون گذاشته اید سپاسگزارم اما عکس های خیلی بیشتری درمورد کوروش بزرگ وجود داره که میتونستید ازشون استفاده کنید یا حداقل این عکس ها را رو سایت قرار ندید چون ذهنیت خوبی از کسی که اونا پدر ایران میدونن به جا نمیگذاره.به قول دوست عزیزمون اگه کوروش خونخوار بود نخستین فرمان جهانی آزادی ملل را نمی نوشت.به هر حال آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است؟!!! راستی از ترک و کرد و لر نوشته بودید!زیاد دنبال این حرف ها نباشید که همه ی اینا میخوان ایران را از هم بپاشونن.پس… مطالعه کامل... »
آروشا
مهمان
آروشا

سلام لطفا مطالب بیشتری در مورد مادی بودن نژاد آذری بیان کنید در مورد این نقاشیها هم ببینید ولی باور نکنید. در مورد صحرای اسرار آمیز نازکا هم مطلب بنویسید ممنون از مطالب خوبتون.

حسن
مهمان
حسن

این نقاشیها متعلق به کسانی است که اسکندر ملعون را بزرگترین امپراطور تاریخ جهان می دانند درصورتیکه او یک بلای آسمانی برای تمدنهای بزرگ جهان باستان بود شاید تخریب چهره کورش بزرگ توسط آنان در جهت آن باشد که او را رقیب اسکندر در تصاحب عنوان برترین و عادلترین امپراطور دنیای باستان می دانستند یا این نقاش با یهودیان دشمنی بزرگی داشته است چرا که کورش در نقش منجی آنها ظاهر شد!!!

سولماز
مهمان
سولماز

سلام و ممنون از سایت بسیار عالیتان.

ERFAN
مهمان
ERFAN

این عکسی که از تندیس کوروش تو سیدنی گذاشتین
زیرش نوشته LWEIS BATROS
من شک دارم که این کوروش باشه

البرز
مهمان
البرز
با درود بر تمام ستایشگران نیکی چه لر چه خراسانی چه افغان چه ازبک چه کرد چه بختیاری چه طبرستانی چه شیرازی چه آریایی چه آذری و نهایتا چه ایرانی چه غیر ایرانی از دیگر افتخارات فرهنگ ایرانی که واژه های پارسی اش برخلاف واژه های زبانهای انگلسی یا فرانسه که برای همه چیز مذکر یا مونث باید بکار رود، جنسیت نمی شناسد و زن و مرد را برابر خطاب می کند استفاده می کنم و هر لحظه بر روان پاک مردمان (زن و مرد) نیک اندیش و نیک گفتار و نیک کردار درود می فرستم و اما اینکه چراغ… مطالعه کامل... »
میثم
مهمان
میثم

سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان زحمت کش.
مرسی واقعا ازتون ممنونم…
شاید باور نکنید ولی الان بغض گلوم گرفته و میخوام یه دل سیر گریه کنم نمیدونم چرا… بازم ممنونم از پیجهای قشنگتون.

نغمه
مهمان
نغمه

اول خدا سپس کوروش کبیر. ای کاش می شد یکی مثل کوروش کبیر رو شبیه سازی کرد

سعید ق
مهمان
سعید ق

سلام بر ایرانیان
بوسه بر خاکت ای پاسارگاد ای کعبه
پارسیان و لعن ونفرین اهورامزدا بر
بدخوهان و بدگویانت ای پدر پارسیان
دوست دارم بیام پابوست ولی افسوس
توان مالی ندارم

محمود
مهمان
محمود

با سلام خدمت شما

بسیابسیار اطلاع رسانی شما برای من جالب و بهینه بوده

موف باشید

سعید
مهمان
سعید

ای مسیح باستان کوروش من ای تو سردار زمان کوروش من
تویی معنای آزادی و حق ای تو ناجی جهان کوروش من

ایرانی
مهمان
ایرانی

درود بر کوروش لطفا عکسهای بیشتری رو بذارید

هومن
مهمان
هومن

درودبر زرتشت کوروش داریوش ایران و هر سایت یا وبلاگی که نام این بزرگان رو زنده نگه می دارند

دختر آذری
مهمان
دختر آذری
به همه خانومها و اقایونی که سنگ ترک ها رو به سینه میزنن میگم این خیال بیهوده رو از سرتون بیرون کنین اینجا ترکستان نیست شما که شیفته فرهنگ مردمی شدین که آدم حسابتون نمیکنن شما رو نه ترک حساب میکنن و نه به ایرانی بودنتون احترام میذارن اینجا ایرانه برای همیشه هم ایران میمونه اگه خیلی عاشق فرهنگ و زبان ترکی هستین تشریف ببرید توی یکی از این کشورهای ترک زبان زندگی کنین قدمتون سر چشم اونا اما این کشور ویران میشه اما تجزیه نمیشه من یک دختر ایرانی هستم که توی آذربایجان زندگی میکنم میتونم هزار نفر برات… مطالعه کامل... »
بردیا
مهمان
بردیا

درودبرنوادگان کورش بزرگ,عزیزان هفت آبان را فراموش نکنید,تولدپدرمان کورش بزرگ,دوست دارم تمام زرتشتیان,آریاییها,پارسیان ومیهن پرستانمان تشریف بیارند,,,دوستتان دارم ,بدرود

آررمان
مهمان
آررمان

خدایا:کی میشه من بمیرم تا کوروشم رو ببینم

امیر علی
مهمان
امیر علی

کوروش پیامبری واقعی و ایرانی است که ما ایرانی ها کمتر به اون اهمیت میدیم…..مرتبه ی کوروش حتی از پیامبران عرب و یهود هم بیشتره….وما فقط غریب پرست هستیم…..متاسفم برای خودمان!!!!!!!!!!!!!

maedeh
مهمان
maedeh

امیر علی جان باید بگویم خدا تصمیم میگیرد کی بر تر از دیگری است . نه انسان ها

بردیا
مهمان
بردیا

من واسه میهنم هرکاری باش میکنم,اگردست دردست هم بدهیم میتوانیم این قوم عرب راازسرزمینمان بیرون کنیم,اگه دستم بهشون برسه کاری که شاپورسوم وبابک خرم دین باهاشون کردبه سرشون میارم,

سورنا
مهمان
سورنا

زنده باد پدر پاک ایران زمین…

اريا كبير
مهمان
اريا كبير

درودبرخدای یکانه ,درود بربزرک مرد تاریخ ایران زمین,درودبراریایی های بزرک این زمان,که اجازه نمیدهند کشورشان بیش از این ویران شود,ودرود بر نام و ملکه ی جهان ایران جاویدان

فرشته
مهمان
فرشته

سلام
تصویر اولی اصلا و ابدا ربطی به کوروش نداره
این افسانه ی روموس و رومولوسه
البته باید گفت این افسانه شاید مربوط به دایه ی کوروشه
وقتی آستیاگ میگه کوروش بمیره اونو به یه شبان میسپارند که اونم چون بچش تازه مرده بود کوروش رو بزرگ میکنه که اسمشم سپاکو بوده که در زبان مادی یعنی سگ ماده

nazi
مهمان
nazi

سلام بچه ها من فقط یه چیزو قبول دارم اینکه کوروش نکرده

Emy
مهمان
Emy

با اطلاعاتی که دارم این نقاشی کاملا دروغین است ودر واقع کوروش در جنگی دیگر ودر جایی دیگر مرد واین ادعای دروغین حاصل از کینه آن ها نسبت به حکومت بی نظیر کوروش است

Emy
مهمان
Emy

بهتره این چندتا تصویر آخر رو حذف کنی چون هم به ایرانی بودن ما توهین کردی وهم اینکه این حقیقت نداره اما واقعا مطالبت خوبه

فرزند ایران
مهمان
فرزند ایران

این جور نقاشی ها رو یهودیان آشغال و نامرد که از روی کتاب های چون عهد عتیق میسازن.ولی این کتاب ها رو نه تنها باستان شناسان ایران بلکه هیچ باستان شناسی در جهان این کتاب های ساختگی یهودیان رو قبول ندارد

زنده باد ایران
مهمان
زنده باد ایران
درود بر پادشاه قدرتمند جهان کوروش کبیر و ملکه ایران کاساندان این جور نقاشی ها افسانه اس و غیر واقعیه من تو کتاب خوندم کوروش کشته نمیشه . مهم الانه که ما به کل اکثریتمون فراموش کردیم کی هستیم . هفت ابان روز بزرگداشت کوروش که تو تقویم تمام کشورهای دنیا ثبت شده به جز ایران جشن های زمان هخامنشی مثل جشن مهرگان ,سده و….. که از تقویممون حذف شده من واقعا متاسفم و امیدوارم و ارزو میکنم روزی برسه که همه ی مردم ایران به نژاد دیرینشون کامل پی ببرن و ایرانشون , کوروششون و به درستی بشناسن و… مطالعه کامل... »
وطن پرست
مهمان
وطن پرست

بادرودبرکورش کبیرودوستدارانش میخواستم بگم تاریخ ما ریشه ی ماست وبدون ریشه هرگزرشدنمیکنیم پس لازمه که ازتاریخ باخبرباشیم.اگه میشه کتاب زندگینامه کورش هم بزارین.باسپاس.زنده بادایران وایرانی ریشه دوست.

alireza
مهمان
alireza
نگاهی به جنایات و وحشی گری تازیان در سال ۶۳۶ میلادی اعراب مسلمان به ایران حمله کردند. بسیاری از ما از جنایت اعراب کم و بیش شنیده ایم. کیست نداند تازیان با ما چه کردند .اما از اسناد و جزئیات این وقایع بی‌ خبریم. این فقر آگاهی‌ تا آنجا پیش رفته است که متاسفانه عده‌ای نیز بر این گمان هستند که ایرانیان با آغوش باز به استقبال اعراب شتافتند!!! به همین دلیل بر آن شدم که به بخشی از آن اشاره ‌کنم . اسناد جنایات اعراب در ده‌ها کتاب معتبر بیان شده است که آن را غیر قابل انکار می‌کند.اعرابِ… مطالعه کامل... »
alireza
مهمان
alireza
این مطالب از خودم در نیاوردم بلکه در طی جست و جو های فراوان این مطلب یکی از آن ده ها مطلب است که برای شما گذاشتم امیدوارم خوشتان بیایید واما نظرم در مورد جنگ ایران و اعراب (قادسیه): به نظر من مردم از مالیات های سنگین ساسانیان به دلیل جنگ با روم شرقی (بیزانس) خسته شدند و با شنیدن مهربانی اسلام و برابری و… تمایلی به جنگ نداشتند اما باید گفت که با جنایت های که کردند مردم سایر شهر ها آگاه شدند و جانانه در مقابل آن ها ایستادند این زمانی بود از ضعف حکومتی ساسانی و ضعیف… مطالعه کامل... »
هوشنگ
مهمان
هوشنگ

درود بر شما

داریوش نژاد
مهمان
داریوش نژاد

سلام نه عرب نیستم . درود خوب.
اول فکر کن. بعد شروع کن…

کوروش بزرگ
مهمان
کوروش بزرگ

کوروش دوست داریم

مرد پا رسی
مهمان
مرد پا رسی

درود بر تو خواهر من