پادشاه گوی( GOI)

پادشاه ( GOI)
در خلال سلطنت در قرن سوم میلادی؛ پادشاهی نقطه ی عطف بزرگی را در روابط خارجی خود به خصوص با فرمانداری های تحت کنترل چینی ها؛ مشاهده نمود.
زمانی که پادشاه گوی به فرمانداری چینی هجوم برد؛ فرماندار این ناحیه کشته شد.اما بعدها پادشاه شاهزاده خانم را به عنوان عروس خود پذیرفت.این ازدواج نشان می دهد که دو کشور متخاصم آشتی نموده و در حقیقت فرمانداری تحت نفوذ باکجه قرار داشت. قابل ذکر است که در آن زمان باکجه شروع به کنترل منطقه ی در زمان پادشاه گوی نمود.

در ارتباط با رقیب شرقی آن یعنی ؛ باکجه در مراحل اولیه ی حکومت پادشاه گوی به سیاست های سخت گیرانه ادامه داد اما بعدها وارد روابطی دوستانه با شد.هیچ سندی دال بر بین دو پادشاهی در چندین دهه ی متوالی وجود ندارد.به ویژه؛ باکجه با دشمن دیرین خود یعنی در صلح بود. گفته می شود که در یک پیشنهاد آشکار؛ ۱۰ اسب عالی را به پادشاه گوی به منظور ایجاد روابط دوستانه با باکجه پیشنهاد کرد.این موضوع همچنین نشان می دهد که باکجه را به عنوان یک قدرت نوظهور که واقعا در آن زمان قدرتمند بود می دید.

پادشاه گوی( GOI)

پادشاه گوی در امور داخلی نیز دستاوردهای قابل توجهی به دست آورد.در سال ۲۶۰؛ او یک سیستم دولتی متشکل از ۶ وزیر را معرفی کرد و مقام های دولتی را در ۱۶ رده ی مختلف به منظور انجام اصلاحات عظیم مدیریتی ؛ تقسیم بندی کرد.او همچنین یک دفتر نظامی را با هدف تضعیف قدرت طوایف محلی تاسیس کرد. بعلاوه؛ او یک نظم جدید از البسه را برای مقامات دولتی تصویب کرد تا آنها مجبور باشند مطابق با مرتبه ی خودشان؛لباس هایی با رنگ های متفاوت بپوشند. تمامی این موارد به منظور تمرکز قدرت سلطنتی و تاسیس یک کشور متمرکز پیش بینی شده بود.پادشاه همچنین قانونی را تصویب کرد که صاحب منصبان دولتی را از دریافت رشوه منع می کرد.آنهایی که از این قانون تخطی می کردند؛ وادار می شدند تا سه برابر مبلغ رشوه ی دریافتی را برگردانند و به حبس ابد نیز محکوم می شدند. این موضوع نشان می دهد که پادشاه سعی نمود تا نظم را در میان مقامات دولتی سخت گیرانه تر اجرا کند.

در جبهه ی اقتصاد؛ پادشاه به منظور افزایش تولیدات کشاورزی دستور به کشت زمین های کشاورزی مناطق جنوبی داد.واضح است که باکجه در آن زمان دارایی کافی را در خزانه ی کشور خود داشت.زمانی که خشکسالی کشور را فرا گرفت؛ پادشاه به منظور نجات مردم گرسنه خزانه را باز کرد و او آنها را به مدت یک سال از پرداخت مالیات معاف کرد.

در خلال ۵۲ سال سلطنت وی از سال ۲۳۴ تا سال ۲۸۶؛ پادشاه به طور موفقیت آمیزی ساختار کشور را منظم کرده و زیر بنایی برای گسترش مساحت کشور بنیان نهاد.به لطف دستاوردهای وی در داخل و خارج از کشور؛ باکجه قادر شد تا در زمینه های مختلف پیشرفت کرده و جایگاه ملی خود را بالاتر ببرد.

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

دنبال کردن
avatar