پادشاه سئون

که با نام (۸۱۸-۸۳۰) نیز شناخته می شود؛ دهمین پادشاه از امپراطوری کره ای بالهه بود.او قدرت کشور را احیا کرد و امروزه به عنوان آخرین پادشاه بزرگ قبل از سقوط ان در یادها مانده است.
مقدمه:
ته اینسو چهارمین نسل از نوادگان برادر جوان تر ته جویونگ؛ بود.در گرماگرم کینه ای که بین دو شاخه ی خاندان سلطنتی رخ داده بود؛ او در طی سال های ۸۱۷ و ۸۱۸ به رسید.او اختیارات سلطنتی را مجددا بنیان نهاد و قوای نظامی را به طرز فوق العاده ای تقویت نمود.
دوران سلطنت:
پادشاه سئون به شدت بر توسعه ی وسعت امپراطوری تمرکز نمود و نبردهایی را راه اندازی کرد که به زیر سلطه درآوردن بسیاری از قبایل شمالی از جمله قبیله ی هیشوی موهه انجامید.کشور گوگوریو کوچک که در شمالی غربی بالهه و قرار داشت؛ جذب بالهه شد و او دستور توسعه ی کشور را به سمت جنوب و داد.
در خلال ۱۲ سال سلطنت وی؛او ۵ مرتبه فرستاده هایی را به به منظور برقراری روابط دیپلماتیک به همراه افزایش روبط تجاری بین دو کشور روانه کرد.با اینکه از بالهه میخواست تا به دلیل هزینه های هنگفت پذیرایی از سفرا اندازه ی خانه ی خود را محدود کند؛ ولی با سفرای بالهه در به گرمی رفتار می شد.شریان تجاری که بر روی دریای شرقی ایجاد شد سبب گردید تا بالهه به یکی از مهم ترین شرکای تجاری بدل گردد.
او در سال ۸۳۰ فوت کرد و نوه اش ته اینجین جانشین وی شد.
پادشاه سئون

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

دنبال کردن
avatar