محاصره آنسی

محاصره آنسی نبردی بین نیروهای گوگوریو و تانگ در شبه جزیره کره و بخشی از مبارزه اول در بود.این رودرویی به مدت سه ماه از ۲۰ جون ۶۴۵ تا ۱۵ سپتامبر ۶۴۵ به طول انجامید.قوای در این نبرد با غیر نظامیان به صد هزار نفر می رسید که توسط ژنرالی به نام یانگ مانچون فرماندهی می شدند.نتیجه این نبرد برد قاطعانه ی گوگوریو بود.

مقدمه:

در اول آپریل ۶۴۵، پیش قراولان تانگ که توسط لی شیجی هدایت می شدند، وانمود کردند که در حال حرکت به سمت کمپ هوای یوان هستند و ناگهان حمله به گوگوریو را آغاز کردند.آنها به منظور آشفته نمودن سیستم دفاعی گوگوریو به چندین دژ از جمله شین ، و غیره حمله نمودند.زمانی که نقشه ی فوق با شکست مواجه شد،لی شیجی آرایشی از تمام نیروهای تانگ درست کرده و در ۱۵ آپریل به یورش برد. در ۲۵ آپریل سقوط کرد.در همان زمان، نیروهای دریایی که توسط ژانگ لیانگ فرماندهی می شدند در شبه جزیره لیائودونگ لنگر انداخته و منطقه بیسا را در دوم می تصرف نمودند.

محاصره آنسی

در همین حال از تانگ به نیروها ملحق شد و آنها یودونگ و بِگام را یکی پس از دیگری تصرف نمودند.آنها تصمیم گرفتند تا به آنسی یورش ببرند و در بیستم جون به دژ حمله کردند.در مقابل ، یون گه سومون که بود، ۱۵۰۰۰۰ نفر از نیروها را به فرماندهی و گو هه جین برای نجات آنسی به آنجا فرستاد.اما آنها در برابر تانگ شکست خورده و تسلیم شدند.

همچنین بخوانید:  ژنرال یون گوان

سیر تکاملی نبرد:

تانگ با چندین مورد از ادوات محاصره از جمله دژکوب و منجنیق به قلعه ی آنسی یورش برد.اما گوگوریو حمله ها را دفع نموده و استحکامات را هر بار ترمیم کرد. امپراطور تایزونگ کمپ ها را چندین مرتبه تغییر داده و اعلام کرد که او در زمان تصرف دژ تمام افراد داخل آنسی را خواهد کشت.تانگ یک استحکام شرقی ساخته و با مجهز نمودن پانصد هزار نفر با استفاده از آن استحکام شرقی به عنوان سنگ پله به آنسی مجددا حمله نمود.اما آن استحکام به صورت ناگهانی سقوط کرد و ارتش گوگوریو استحکام را تصرف نمود.تانگ به مدت ۳ روز سعی نمود تا با تخلیه کردن استحکام مجددا آن را بدست اورد ولی در انجام این برنامه نیز شکست خورد.بعلاوه، زمستان در حال نزدیک شدن بود و ذخایز غذایی نیز رو به اتمام گذاشته بود.بنابراین تانگ به ناچار عقب نشینی نمود.

محاصره آنسی

محاصره آنسی

امیر سیروس پور

امیر سیروس پور هستم.علاقمند به تاریخ شبه جزیره ی کره.امیدوارم بتونم کمکی در شناخت تاریخ این منطقه ی کهن بکنم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن