مسجد عبدالغفور در سنگاپور

مسجد (Abdul Gaffoor Mosque) مسجدی است در کشور . این مسجد با کمک های شیخ عبدالغفور بعنوان متولی مسجد، ساخته شد ، و ترمیم عمده ای از ساختمان آن در سال ۲۰۰۳ انجام شد مسجد عبدالغفور در منطقه معروف Kampong Kapor قرار دارد که در گذشته از مراکز مهم بازرگانی و تجاری برای بازرگانان بود و مسلمانان فرایض دینی و مذهبی خود را در این مسجد انجام می دادند.

ساختن ساختمان این مسجد در سال۱۹۰۷ آغاز شد و به نظر میرسد که چند سالی برای ساختن این بنا صرف شده زیرا تاریخ اتمام آن در دست نیست. در سال ۱۹۱۰ ، زمانی که ساخت مسجد جدید تا حدی به پایان رسید ، مسجد قدیمی مقرر در نزدیکی آن، ویران شد.

وقتی که شیخ عبدالغفور در سال ۱۹۱۹ فوت کرد،پسر وی ادامه کار ساخت را در دستور قرار داد. امروزه ، از اتاقک های مسجد برای کلاسهای قرآن و موضوعات دیگر ، و همچنین برای فعالیت های اجتماعی استفاده می شود. مسجد عبدالغفور در سال ۱۹۷۹ بعنوان یادبود ملی سنگاپور شناخته شد.

 

دسته بندی مطلب: تاریخ تمدن هند باستان + تاریخ معاصر + ویژه

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

دنبال کردن
avatar
wpDiscuz