مسجد عبدالغفور در سنگاپور

مسجد عبدالغفور (Abdul Gaffoor Mosque) مسجدی است در کشور . این مسجد با کمک های شیخ عبدالغفور بعنوان متولی مسجد، ساخته شد ، و ترمیم عمده ای از ساختمان آن در سال ۲۰۰۳ انجام شد مسجد عبدالغفور در منطقه Kampong Kapor قرار دارد که در گذشته از مراکز مهم بازرگانی و تجاری برای بازرگانان بود و مسلمانان فرایض دینی و مذهبی را در این مسجد انجام می دادند.

ساختن ساختمان این مسجد در سال۱۹۰۷ آغاز شد و به نظر میرسد که چند سالی برای ساختن این صرف شده زیرا تاریخ اتمام آن در دست نیست. در سال ۱۹۱۰ ، زمانی که ساخت مسجد جدید تا حدی به پایان رسید ، مسجد قدیمی مقرر در نزدیکی آن، ویران شد.

وقتی که شیخ عبدالغفور در سال ۱۹۱۹ فوت کرد،پسر وی ادامه کار ساخت را در دستور قرار داد. امروزه ، از اتاقک های مسجد برای کلاسهای قرآن و موضوعات دیگر ، و همچنین برای فعالیت های اجتماعی استفاده می شود. مسجد عبدالغفور در سال ۱۹۷۹ بعنوان یادبود ملی سنگاپور شناخته شد.

مسجد عبدالغفور در سنگاپور

مسجد عبدالغفور در سنگاپور

مسجد عبدالغفور در سنگاپور

مسجد عبدالغفور در سنگاپور

 

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن