باستان‌شناسان به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطوران زن ژاپن گام نهاد

ند

پس از ۳۲ سال تحقیق، بررسی و استفاده از فن‌آوری‌های مدرن، دانشمندان توانستند به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطوران زن ژاپن راه یابند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، ‌شناسان ژاپنی همراه ۱۵ دانشمند دیگر، پس از سال‌ها تحقیق و بررسی با استفاده از جدیدترین فن‌آوری‌ها موفق شدند تا به مقبره‌ی مرموز یکی از امپراطورهای زن کشور ژاپن که در سال‌های دور بر این کشور حکومت می‌کرده است، وارد شوند.
از سال ۱۹۷۶ میلادی تلاش‌ها برای ورود به این مقبره‌ی مرموز آغاز شده بودند، تا این‌که روز گذشته و پس از ۳۲ سال بررسی و کاوش، باستان‌شناسان توانستند به مقبره‌ی جینگو (Jingo) که به اعتقاد مورخان، مشهورترین امپراطور زن ژاپن است، راه یابند.
مقبره‌ی جینگو در اواخر قرن چهارم میلادی و اوایل قرن پنجم در زمینی به مساحت ۲۷۰ متر مربع و در ساختمانی که به‌شکل یک قفل است، شده است.
دو باستان‌شناسی که به این مقبره راه یافته، گفته‌اند که داخل آن، با نوع از دیوارنگاره‌ها و مجسمه‌های منحصربه‌فرد که تاکنون نمونه‌ی آن‌ها دیده ، تزیین شده است. البته تاکنون هیچ عکس یا فیلمی از داخل این مقبره منتشر است.
منبع:ایسنا

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن