داستان قتل عمر توسط فیروز نهاوندی

این جستار هیچ گروه مذهبی را در ایران هدف قرار نمی دهد و تنها هدف آن روشن کردن است هموطنان اهل تسنن و تشیع و مسیحیان یهودیان زرتشتیان و همه هوطنان با هر عقیده ای ایرانی هستند.

———————-

سپاه پیروزمندانه از نبرد نهاوند باز می گشت سراسر میدان نبرد پر از خون ریخته شده ایرانیان بود پیرمردی همراه با عده دیگری از اسرا دست و پا در بند توسط به پشت جبهه حمل می شد اما در آن لحظه تازیان متوجه نشده بودند که پیرمرد یکی از فرماندهان سپاه ایران است

وقتی پیرمرد کشته ها و اسیران خردسال ایرانی را دید گفت:عمرجگرم را به اتش کشید سوگندکه قلبش را در می آورم در این لحظه بود که جرقه های انتقام از فرمانده دشم در دلش دمیده شد.

این اولین بار نبود که او اسیر شده بود یک بار در نبرد با رومیان نیز به اسرات در آماده بود.به همین خاطر عده ای نیز معتقد بودند که او از زرتشت به مسیحیت گرویده است.
پیرمرد به بردگی مغیره بن شعبه گماشته شد مغیره بدلیل اینکه پیرمرد دستان قدرتمندی داشت آهنگری و نجاری بلد بود و هنر های بسیار داشت به او لقب داد.در آن زمان ورود ایرانیان را به مدینه ممنوع کرده بود اما با اسرار های فراوان مغیره و بدلیل اینکه هنرهای فراوانی را بلد بود با ورود به مدینه موافقت کرد.

او بارها از ظلمهایی که توسط اربابش به او می شد به عمر شکایت برد اما جوابی نشنید وقتی که زنان و دختران ایرانی را در کوچه های شهر می دید که دسته دسته به کنیزی اعراب گرفته می شدند روحش در آتش می سوخت.

بعدها می گویند به بردگی عمر در آمد و تا آنجا که عمر روزی دو درهم به او می داد که مبلغ بسیار زیادی بود و تا آنجایی توانست اعتماد عمر را بدست آورد که اجازه می داد در پشت سر او و در کنار یاران پیامبر نماز بخواند.

روزی عمر از او پرسید می گویند تو بسیار هنرمند هستی می توانی برای من آسیاب بسازی؟

لحظه ای اندیشید ظاهرا فکری به ذهنش رسیده بود بعد از درنگ گفت:چنان آسیابی برایت بسازم که آوازه اش در غرب و شرق طنین انداز شود.

در اینجا دو نظریه وجود دارد که نظریه دوم به نظر درست تر می آید:

عده ای معتقد هستند که فیروز همزمان با ساخت آسیاب خنجر دوسری را ساخت و وقتی عمر برای دیدن آسیاب آمده بود با آن خنجر عمر را کشت و در هنگام فرار با دلاوری تمام شش تن از محافظان عمر را نیز هلاک کرد و شش نفر دیگرشان را زخمی کرد.

گروه دوم نیز معتقد هستند که فیروز در مسجد به عمر حمله کرد و با سه ضربه او را کشت سپس به سرعت از میان جمعیت عبور کرد و به هر کس که می خواست بر او شمشیر بکشد ضربتی وارد نمود.

عبدالحسین زرین کوب در کتاب دو قرن سکوت می نویسد:

توطئه که  بعضی از ایرانیان ساکن مدینه در آن دست اندرکار بودند در ماه ذی الحجه بامداد سپیده دم عمر به نماز بامداد بیرون شد به مزیگت(گرگ و میش)و همه یاران پیامبر صف کشیده بودند و این فیروز نیز پیش صف اندر نشسته و کاردی حبشی داشت.دسته به میان اندر چنانکه تیغ هر دو روی بود.و راست و چپ بزند و اهل حبشه چنان دارند چون عمر پیش صف آید و فیروز شش ضرب زد از راست و چپ بر بازو و شکم و یک زخم از آن بزد زیر ناف از آن زخم شهید شد و فیروز بجست.
پیروز پس از گریختن از مدینه یازده سال در ایران بطور پنهانی زندگی کرد زن و فرزندانش را سپاهیان اعراب پیدا کردند و به بهانه انتقام جویی از عمر کشتند پس از سالها روز مکان وی نیز لو رفت و به محاصره در آمد و کشته شد عده ای نیز معتقد هستند وقتی خود را در محاصره اعراب دید خودکشی کرد و در آن لحظه بود که روحش به جمع همراهان و یارانش مانند رستم فرخزاد پیوست.

امروز در : (۲۳ آگوست ۶۵۱ میلادی) یکهزارو سیصد و شصتمین سالگرد شهادت پیروز نهاوندی (همدانی) بدست اعراب است.

تصویری از آرامگاه پیروز نهاوندی در کاشان
دسته بندی مطلب: دین و آیین اسلام
تصویر پروفایل رامین فخاری

رامین فخاری

رامین هستم دانشجوی رشته برق و قدرت،و علاقه مند به تاریخ و نجوم و سیاست،مطالعات پراکنده ای هم درباره تاریخ دارم که گاهی اینجا ارائه می دهم.

44 دیدگاه در “داستان قتل عمر توسط فیروز نهاوندی

 • شهریور ۳, ۱۳۹۱ در۵:۱۶ ب.ظ
  پیوندیکتا

  اگر لرها نبودند شما فارسها به چه می نازیدید؟تمام امپراتوریهایی که شما بدانها می بالید از لرستان وبختیاری برخاسته اند وپوشش سربازان هخامنشی دقیقا” لریست.فیروز همه که لر نهاوندی بوده به شما چه؟

  [پاسخ]

  مهدی پاسخ در تاريخ شهریور ۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ ب.ظ:

  دوست عزیزاین دیدگاه نژادپرستانه دیگرچه دیدگاهی است؟؟؟؟؟چه فرقی میکندلروکردوفارس وترک وبلوچ وبختیاری و…..ویاهرنژاد دیگرایرانی؟؟؟؟این هاهیچ اهمیتی ندارند مهم اینه که ماهمه ایرانی هستیم ما ایرانی هاهم بایدوطن پرست باشیم نه نژادپرست!!!!!من خودم فارسم ولی برام نژادهای دیگه ی ایرانی هیچ فرقی ندارن وبرام لروفارس وکرد وترک و…….همه یکسانند……ازاین مرزپرگهرهم امپراطوری های بزرگ ازنژادهای مختلف ایرانی برخواسته اند واین که ازچه نژادی هستند هم مهم نیست بلکه مهم این است که همگی ایرانی بوده اند.هخامنشیان هم ازنژادفارس بوده اندنه لر!!!!که البته بنیانگذارامپراطوری هخامنشی کوروش کبیر ازنظرمادری نوه ی آخرین شاه مادآستیاگ بوده واین که نژادمادهاچه بوده بین نژادهای مختلف ولرمحل تردیداست که اگرمادهالربوده باشندکوروش کبیروهخامنشیان دورگه ی فارس-لرمحسوب می شوند نه مطلقاًلر.
  ولی همانطورکه گفتم این ها هیچ اهمیتی ندارند،مهم ایرانی بودنشان است نه نژادشان!!!!!
  فیروزنهاوندی هم هیچ اهمیتی نداردکه لرباشد،ترک باشد،کردباشد،بلوچ باشدیافارس باشد مهم این است که یک ایرانی است که عمرکثیف وخونریزفاتح وحشی ایران روکشت ومرهمی بردردهای ایرانیان گذاشت وازاین جهت است که به ما ایرانیان مربوط می شود!!!!!!
  درکل نژادپرستی اصلاًخوب نیست دوست عزیزمهم ایرانی بودن است.ایران تشکیل شده ازاقوام مختلفی مثل فارس،لر،کرد،ترک،بلوچ و….است وهمه ی این نژادها درطول تاریخ خدمات بسیارشایسته ای به وطن خودکرده اند.
  وطن پرست باشید ولی نژادپرست نباشید چراکه وطن پرستی صفتی نیک وبسیارشایسته است که موجب پیشرفت واعتلای یک کشورمی شود ولی نژادپرستی صفتی بسیارمذموم وناپسنداست که جزعقب ماندگی وازهم گسیختگی وتفرقه ی مردم یک کشورهیچ ثمره ی دیگری ندارد.

  [پاسخ]

  asghar پاسخ در تاريخ شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۳:۳۰ ب.ظ:

  سلام آقا مهدی گل از اینکه شما خیلی زیبا همه رو به داشتن غیرت ایرانی و ملی دعوت می کنید ممنون من قصد مجادله با شما رو ندارم و همین که میبینم اینقده قشنگ به ایرانی بودنت افتخار می کنی خوشحالم فقط مطلبی رو خواستم یادآور بشم. ما در کنار ایرانی بودن نباید مسلمان بودنمان رو فراموش کنیم در جنگ یکی پیروز میشه و یکی شکست می خوره باید دید عواقب اون شکست یا پیروزی چیه؟بهتره ماتاریخ رو به طور صحیح و بدون غرض مطالعه کنیم. دوم اینکه در کنار اقوام و نژادهای مختلف در ایران ، مذاهب مختلف رو نیز داریم مهمتر از همه اینکه ما نباید فراموش کنیم تعداد زیادی از برادران اهل سنت رو داریم که حاضرند به خاطر وطنشان همه چیزشان رو فدا کنند که این موضوع رو در جنگ تحمیلی هشت ساله مان شاهد هستیم. اگر به تاریخمان نگاه کنیم می بینیم که کوروش نسبت به ادیان و فرق دیگر احترام قایل بود. حالا به نظر شما جایز است در برابر چشمان هموطنان اهل سنت به کسی که برایشان قابل تکریم و احترام است خدای ناکرده توهین شود. همه شاهد هستیم که در چندروز گذشته چه اعتراضات گسترده ای از جانب مسلمانان چه شیعه و چه سنی به خاطر توهین به پیامبر اکرم ص برپا شد. به نظر من ما هم ایرانی هستیم و هم مسلمان .در کنار اینکه نباید گذشته هزار ساله مان رو فراموش کنیم باید نسبت مقدسات فرق مخلف دینی خصوصا مسلمانان هم در ایران و هم در نقطدیگر دنیا هم ارزشگذاری کنیم. بهترین موضوعی که ما ایرانیان در حال حاضر بهش نیاز داریم وحدت،همدلی و یکپارچگی است که بتوانیم به قله های رفیع و درخور خود برسیم و انشاءالله خواهیم رسید.

  [پاسخ]

  ملایری پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ:

  آفرین به شعور تو آقا مهدی معلوم هست که آدم فهمیده ای هستی که در بند این مسایل قومی و نژآدی نیستی

  [پاسخ]

  پیمان پاسخ در تاريخ شهریور ۵ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ:

  به جای این حرفها به این فکر کن اعراب از نوامیس فارسها گرفته تا حتی لرها را مورد تجاوز قرارداده و به غرور و اجداد و فرهنگمان بی احترامی کردند. فکرش رو بکن عربها نیاکان ما و شما رو برده خودشون میدانستند و ما تازه به خاطر اونها چند ماه از سال رو به سر و سینه خودمون میزنیم و از خرج زن و بچه مون برای مرده هاشون گنبد ساخته و با افتخار به عربی هم شده لفظ قلم حرف میزنیم.

  [پاسخ]

  asghar پاسخ در تاريخ شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۳:۳۹ ب.ظ:

  سلام آقا پیمان عزیز به نظر فضای مجازی بهترین محیطی است که بشه تبادل نظر کرد و در کنار این اظهار نظرها بهتره که از الفظ زیبا بکار برده بشه در منطق ما اریانیها توهین جایگاهی نداره.اینکه آدم نسبت به برخی رفتارها سوال داشته باشد نا اینکه اون روفتار رو زشت بدونه و براش هم دلیل احساسی داشته باشه تا منطقی خیلی تفاوت هست.

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۱ ۲:۱۵ ب.ظ:

  سلام آقا پیمان
  ما کاری به کار اعراب ندایم. عرب بودن یک نژاد هست ما به خاطر پیامبر دینمون اسلام، و فرزندانشون گریه و عزاداری می کنیم. نه به خاطر عرب بودن پیامبر(ص) و فرزندانش. حالا اگه پیامبر(ص) و فرزندانش عرب باشن یا ایرانی یا ژاپنی یا اروپایی، فرقی نداره. ما با فکر و عمل پیامبر(ص) و فرزندانش کار داریم.
  اگر اینجوری فکر کنیم که باید به اروپایی ها و آمریکایی ها و… هم ایراد بگیریم که چرا از حضرت عیسی(ع) حرف می زنن؛ چون حضرت عیسی(ع) در فلسطین بدنیا اومد و همونجا هم پیامبری کرد؛ اما حالا چرا اروپایی ها و آمریکایی ها و… هم مسیحی هستن؟ پس به نژاد و منطقه زندگی نباید توجه کرد…

  [پاسخ]

  sha11 پاسخ در تاريخ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۳:۰۰ ب.ظ:

  سلام
  دوستان نژاد پرست نباشین اولین نژاد پرست عالم شیطان بود
  که گفت آتش به گل سجده نمیکنه

  [پاسخ]

  پونه پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ب.ظ:

  درود بر دوستداران ایران

  دوستان، تا زمانیکه بختیاری کوروش را از آن خود بداند،..
  ایلامی بر سر ریشه مادری کوروش ، با بختیاری منازعه کند…
  لر، پیروز را جدا از ایران و از آن خود کند..
  یا گیلک، اولین حکومتی را که حاکمان اعراب را سرنگون کرد (آل زیال) ایرانی نداند، گیلانی بداند…
  یا آذری یا کرد یا قشقایی یا فارس …………………………………….. ****«در این اشفته بازار حاکمان ما اعراب خواهند بود»****
  پیروز برای ازادی ایران کشته شد
  بابک و مازیار و افشین برای ایران جان دادند
  چرا راه دور؟! ستار بهشتی برای آزادی ایران از دست نوادگان همان سامیان جانش را فدا کرد…
  ***درود بر ایران
  ***درود بر پیامبری که در ایران زائیده شده باشد
  ***درود بر کسی که از قبیله های پراکنده ، یک ملت یکپارچه تشکیل داد و نام آن را «پارسیان» نهاد (هخامنش)
  ***درود بر کسی که ایران را بعنوان یک کشور متولد کرد.و نام ایران را از او داریم(کوروش)
  ***و درود بر هرکس که خداوندگار و آیین پاکش از قلبش بیرون نمیاید تا موجب آزار دیگران شود

  [پاسخ]

  ملایری پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ب.ظ:

  انسان های کوتاه فکر و بیسواد همیشه به این مسایل قومی نژادی فکر می کنند و آنها رو مطرح می کنند . ما ندیدیم یک آدم باسواد و محترم تو بند این چیزها باشد.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۴, ۱۳۹۱ در۹:۳۱ ب.ظ
  پیوندیکتا

  خوب لر ها هم ایرانی هستند و وطن پرست ولی باید به یا د داشته باشیم که همه اقوام ایرانی برای سر بلندی ایران زمین تلاش کردند

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۵, ۱۳۹۱ در۱۲:۳۷ ق.ظ
  پیوندیکتا

  گذشته هاگذشته!زیادنبایدفکرخودمان رارگیرگذشته بکنیم!بلکه بایدازبدوخوب گذشته عبرت بگیریم وبرای آینده راه درست راانتخاب کنیم!گذشته عین آئینه اتومبیل است!اَگرنباشه نمیشوددرست رانندگی بکنی!

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۵, ۱۳۹۱ در۱:۰۵ ق.ظ
  پیوندیکتا

  فیروز و سایر ایرانیها ظلم و ستمی که عربهای گرسنه به سرشون می آوردند رو از نزدیک لمس میکردند و طبیعی بود ازآنها نفرت داشته باشند و تعصب و عشق کورکورانه به اسلام امروز باعث شده در کتابهای درسی این همه ستم نادیده گرفته و نیاکان ما رو تشنه و شیفته اعراب بیابانی نشان بدهند. فقط نمیدانم این همه شورش و نبرد برای بیرون کردن اشغالگران پس چه بوده؟
  خواندن کتاب دو قرن سکوت خالی از لطف نیست.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۱۰, ۱۳۹۱ در۱۱:۵۰ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام بر شهدایی که بی گناه توسط اعراب جاهل بخاطر بدست مال و ثروت ایرانیان به خاک و خون کشیده شدند و درود و خسته نباشی به شما که تاریخ و وقایع واقعی را به تصویر و می نگارید
  اما اگر پادشاهان ایران در آن عصر عادل بودند و حقوق مردم را محترم می شماردند ، اعراب جاه جرات نمی کردند به ایران نزدیک شوند و چنین جنایتی مرتکب شوند

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۱۴, ۱۳۹۱ در۱۰:۵۴ ق.ظ
  پیوندیکتا

  باقی این داستان رو ننوشتی.
  بعد از کشته شدن عمر توسط فیروز نهاوندی که نزدیک عید باستانی نوروز بود مردم برای یاد و خاطه فیروز نهاوندی فردی به نام حاجی فیروز رو درست کردند که صورتش را با ذغال سیاه کرده بودند که می خواند:

  حاجی فیروزه،
  سالی یه روزه،
  همه می‌دونن،
  منم می‌دونم،
  عید نوروزه.

  ارباب خودم سامالا علیکم،
  ارباب خودم سر تو بالا کن،
  ارباب خودم منو نیگا کن،
  ارباب خودم لطفی به ما کن.
  ارباب خودم بزبز قندی،
  ارباب خودم چرا نمی‌خندی؟

  بشکن بشکنه بشکن،
  من نمی‌شکنم بشکن،
  اینجا بشکنم یار گله داره،
  اونجا بشکنم یار گله داره!
  این سیاه بیچاره چقد حوصله داره.

  برای روشن تر شدن قضیه باید بگویم سیاه کردن صورت حاجی فیروز به این دلیل بود که عمر برده خود فیروز نهاوندی را سیاه می کرد تا مثل عرب های ان زمان که زیر افتاب می سوختند سیاه باشد. و در ابران به او می گفتن حاجی فیروز، چون به مکه و مدینه رفته بود و حاجی شده بود.

  [پاسخ]

  ملایری پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ:

  واقعا؟ خیلی ممنون از اطلاعات خوب یکه به ما دادی دوست عزیز . امسال با شکوهتر از هر سال به یاد حاجی پیروز

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۱۴, ۱۳۹۱ در۱۱:۱۰ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سلام…
  من یه آذری زبان هستم و به تاریخ ایران خیلی علاقه دارم،به نظر من هویت ما ایرانی ها کمرنگ شده و بعضی اوقات فراموش میشه،خیلی خوبه که ما به تاریخ خودمون احترام بذاریم و نگاهی تحلیلی به گذشته داشته باشیم.
  ممنون

  [پاسخ]

  شبستری پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ:

  هویت ما مثل یک آتش زیر خاکستر هست هیچ وقت از بین نمیره شاید کم رنگ بشه اما تا اینکه کسی بخواد بهش دست درازی بکنه شعله میگیره .
  یاشاسین ایران

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۲۱, ۱۳۹۱ در۱۰:۳۵ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام
  عمر فرمانده نبود به نظرم ولی وقتی زنان اعرب را به اسیری گرفتند عمر رض پرسید فرزندانشان کجاهستند یارانش گفتند که راه ایران تا اینجا دور بود ما نتونستیم فرزندانشان را بیاریم چون تلف میشوند و میمیرند عمر گفت شما در دل فرزندانشان کینه کاشتید و من نمیتونم کاری کنم
  به همین خاطره که تا الان ایرانیان بر عمر رض لعنت میفرستند هر چند حضرت علی رض میفرماید لعنت نکنید که من نمیخوام شما لعین باشید
  البته این رو من شنیدم و از واقعیتش مطمئن نیستم
  و خدا عمر رض بیامرزد که اسلام را برایمان آورد
  و خداوند این کینه را از دلمان در آورد اگه هست!

  [پاسخ]

  اهورا پاسخ در تاريخ شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ق.ظ:

  لعنت بر تمام کسانی که به تاریخ تمدن و فرهنگ ایرانی ضربه زدند از زمان حمله اعراب تاالان

  [پاسخ]

  دکتر حسین اسدی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۸:۵۴ ب.ظ:

  خیلی احمقانه هست اگر فکر کنید تنفر ایرانی از آن ملعون به خاطر جدا کردن مادران از فرزندان باشد. آن شخص از وقتی ملعون شد که در دین خدا انحراف ایجاد کرد و درب خانه جگرگوشه پیامبر را به آتش کشید. طبق روایات مهدی موعود(منتقم) آن دو ملعون را از قبر بیرون می کشد بعد گردن زنده و جسدشان را سوزانده و بر باد می دهد.
  هر کس در گوشه ای از ذهنش کوچکترین محبت و گرایشی بر انها داشته باشد بهشت ابد الدهر برایش حرام است.

  [پاسخ]

  فرهنگ پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ:

  مهدی موعود هیچگاه این عمل منفور و زشت را نخواهد کرد
  جسم آن فرد نبود که به اسلام ضربه زد. بلکه تفکر مسموم و عقاید مکروهش ما را خانه خراب کرد.
  مهدی با فکری که او و خیلی های دیگر امروزه دارند کار دارد و نه با تکه های استخوان

  [پاسخ]

  شبستری پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۵ ب.ظ:

  از وقتی که فرهنگ و تمدن ما رو به تاراج بردند و با خشونت تمدن ما رو تا مرز نابودی بردند ملعون ما ایرانی ها شدند وگرنه ما آن زمان مسلمان نبودیم بلکه زردشتی بودیم و یهودی و مسیحی .آقا بیهوده صحبت نکنید .

  [پاسخ]

  مجید م علی پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۱ ۱:۲۳ ق.ظ:

  با سلام

  اینکه عمر لعن میشود بخاطر بسیاری از اعمال غیر انسانی بوده که او انجام داده بود .
  ۱ ) فرار مذبوحانه هایش از جنگ با کفار .
  ۲ ) توهین به ساحت مقدس حضرت محمد صلی الله علیه و اله و سلم .
  ۳ ) غضب خلافت و امامت حضرت علی علیه السلام ( هر چند که ابوبکر سرش را کلاه ذاشت و برای مدت دو سال او را از خلافت بدور نگه داشت )
  ۴ ) هجوم به بیت اهل البیت علیهما السلام که منجر به جراحت حضرت فاطمه سلام الله علیه شد و در نهایت باعث شهادت ایشان شد .
  ۵ ) وارد کردن بدعتها در اسلام عزیز .
  ۶ ) هجوم به ایران مصر و شامات بدون در نظر گرفتن قوانین اسلامی که منجر به کشته شدن هزاران نفر افراد بی گناه شد .

  بیشتر لعن ما شیعیان چه ایران چه لبنان چه افقانستان چه پاکستان و هر شیعه فهیم دیگر بیشتر بخاطر همان موارد اولیه که در بالا به ان اشاره شده است میباشد .

  لبیک یا علی

  [پاسخ]

  شهاب پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ:

  دوست عزیز:
  ۱- فرار از جنگ را طبق آیه ی قرآن ، خدا بخشیده است . و کسی نیست که اون آیه را نداند و دیده باشد و همه جا اثبات شده است.
  ۲- توهین به پیامبر را چگونه ثابت میکنی؟!
  ۳- غصب حکومت؟؟؟این دیگر چه سخن بیهوده ایست؟همه میدانند که خلافت حق علی نبود.حتی خود علی!
  ۴- هجومی در کار نبود.اگر بود حتما در نهج البلاغه میامد!!!
  ۵- کدام بدعت؟با سند حرف بزنید لطفا.
  ۶- بنطر شما در جنگ هر کسی که میخواست شمشیر بکشد، همون لحطه عمر اونجا بود که اجازه بدهد یا ندهد؟؟
  مثلا در مورد اتخابات سال ۸۸ همه ی قتل هایی که انجام شد، خامنه ای اونجا بود؟؟؟
  چی میگی دوست من؟
  من حاضرم با شما در مورد همه ی تهمت هاتون بحث کنم…اما آقای فهیم بهتره بری مطالعه کنی از صدر اسلام….ببینی چه اتفاقایی افتاده…بعد بیای اینجا سخنرانی کنی…

  من همیشه میگم:
  “مخاطب خاص یک منبع بودن، انسان را به گمراهی میکشه…لطفا برین و از دو طرف مطالعه کنین”
  ممنون از سایت خوبتون….

  [پاسخ]

  پویا پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ:

  آفرین من حرف شهاب رو میپسندم

  [پاسخ]

  پاسخ
 • شهریور ۳۱, ۱۳۹۱ در۱۲:۳۰ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سلام به تمام ایرانیان عزیز
  هر بار که داستانی از حمله وحشیانه اعراب به ایران و غارتها و تجاوزاشون اون هم به نام یک دین برتر اشک تو چشمام جمع میشه
  در کشور ما فرهنگ ایرانی به درستی به ما آموخته نشد یا تحریفش کردن یا حذفش کردن ما باید این آیین و فرهنگ را به نسل بعدیمون انتقال بدیم
  با تشکر از سایت و مطالب بسیار آموزندش
  با آرزوی پیروزی و سربلندی ایرانیان

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۶, ۱۳۹۱ در۳:۱۱ ق.ظ
  پیوندیکتا

  بهمن جازویه رامهرمزی قاتل کی هست؟

  [پاسخ]

  فرهنگ پاسخ در تاريخ آذر ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ب.ظ:

  گفته اند بهمن جازویه رامهرمزی که غلامی آزاد شده بوده همان ابن ملجم معروف است. که با دو تن دیگر از یاران پیمان میبندند تا سران اسلام را معدوم کنند. پای دیگر دوستان میلغزد و فقط ابن ملجم به مقصود میرسد.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۶, ۱۳۹۱ در۴:۲۹ ق.ظ
  پیوندیکتا

  من از این موضوع سردر نمبارم بعضی ها ایا از مسلمان شدنشون ناراضی هستن . ما ایرانیها به بزرگان فرهنگ و ادب وعرفان خودمون افتخار میکنیم چون اونها نوابغ زمان خودشون بودن مثل مولانا.سعدی عطارو… اونها نوابغ عرصه علوم دینی عرفانی بودند که نه فقط ایرانیها بلکه تمام دنیا احترام خاصی به عقاید اونا قایلند . کسانی که براحتی توحین میکنند به بزرگان صدر اسلام لااقل قبلا از عقاید مفاخر خودشون اطلاع کسب کنند که براحتی باخوندن چند صفحه اول کتابهای اونا قابل دسترسیه . بعدش اگه اونها رو هم قبول نداشتن این ریسک رو بکنن که به جانشینان پیامبر ص توحین بکنن.

  [پاسخ]

  دکتر حسین اسدی پاسخ در تاريخ مهر ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۹:۰۴ ب.ظ:

  تو که اهل مطالعه هستی برو صحیح بخاری و صحیح مسلم را کامل بخون ببین مفاخر شما چه بر سر ریحانه پیامبر اوردند. در صحیح بخاری می خوانیم پیامبر فرمودند فاطمه پاره تن من است هر کس اورا بیازارد مرا ازرده است و هرکس مرا بیازارد خدارا ازرده است. درست هفتاد صفحه بعد در همان کتاب صحیح که به عقیده شما بعد از قران دومین کتاب مسلمین می باشد نوشته است آن دو ملعون بر خانه دختر پیامبر حمله کرده و به اتش کشیدند. و فاطمه در حالی درگذشت که از ان دو ناراضی بود. اگر باز هم اهل مطالعه باشی ایمیل بزن برایت هزاران کتاب از منابع اهل سنت برایت بفرستم بخوانی.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۹, ۱۳۹۱ در۱۰:۲۰ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام
  من به این آقا پیمان یه جوابی داده بودم که نمیدونم چرا پاکش کردن. فقط متآسفم برای تاریخ ما

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۹, ۱۳۹۱ در۱۰:۲۲ ب.ظ
  پیوندیکتا

  سلام
  من به این آقا پیمان یه جوابی داده بودم که نمیدونم چرا پاکش کردن. فقط متآسفم برای سایت تاریخ ما

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۱۴, ۱۳۹۱ در۱۱:۵۹ ب.ظ
  پیوندیکتا

  افرین بر این ایرانی شجاع
  با کشتن این م… لطف بزرگی به اسلام کرد و گرنه معلوم نیست در ادامه می خواست چه دستور های وحشیانه و غیر انسانی صادر کنه که بعد به اسم اسلام تموم بشه.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۱۵, ۱۳۹۱ در۶:۴۸ ق.ظ
  پیوندیکتا

  سلام
  متاسفانه مطلب برای تحریف اذهان بود روند اتفاقات صحیح بود ولی برخی حقایق نادیده گرفته شده که در کشور ما این خیلی معمول هست اگر برگی از تاریخ به نفع ما نباشه اون رو تحریف میکنیم

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۱۸, ۱۳۹۱ در۴:۵۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  مگر نمیدانید در ایران قدیم برایی افزایش بهره وری شغلها طبقه بندی شده بوده؟ چطور فرمانده سپاه هنرمند و آهنگر و نجاری بلد بوده. خجالت بکشید تا کی میخواین تحریف کنین ؟

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۲۷, ۱۳۹۱ در۵:۱۹ ب.ظ
  پیوندیکتا

  درود بر هم میهنان دلبندم
  ۱-تمامی اقوام که در این گربه ی بزرگ زندگی میکنند دربقای آن سهم دارند
  همانند باقرخان و سالار خان که در زمان مشروطه مانند کرد ها ولور ها فارس هاوحتی اعراب مثلا در زمان جنگ اعراب در جنوب دوشادوش ما جنگیدند .
  اما چند نکته
  ۱-اگر قومی حق داشته باشد ایران عراق ترکیه و سوریه را به ارث برد آن نژاد آن نژاد نژاد کرد است زیرا از ۸۰۰۰ سال پیش(بیشتر از دیگر نژاد ها) در این منطقه بود است
  ولی تاکنون هیچ حکومت مستقل کردی وجود نداشته است
  ایرانیان در بسیاری جاها نشان داده اند که بسیار مبالقه میکنند
  مانند امام سو شیعیان که روز مرگ او و خوانواده اش را بسیار افسانه ای می سرایند که شما خود آن هارا شنیده اید.
  در زمینهی فتح اعراب هم باید چنین باشد مثال
  ۱میگویید پس ازدر قادسیه آن ها ۳۰۰۰۰۰برده گرفته اند در حالی که کل نژاد عرب در آن زمان به ۵۰۰۰۰۰ نمی رسیده اند که حالا اگر بخواهیم این همه برده را چگونه باید نگاه میداشتند اعرابی که از سر گرسنگی سوسمار و حشره میخوردند چطور آن ها را سیر کرده اند (البته شاید هم آن ها را در جعبه نهاده به روم صادر کرده باشند!!!!)
  اعراب اقوامی گرسنه ودر ماند بوده اند به عقیده ی فلیس کورزین فقط %۴۰ اعرب در زمان عمر مسلمان بوده اند که بیشترشان اقوام یکجانشین ساکن کناره ی دریای سرخ بودند.و یکی دلایل ادامه ی جنگ با ایران فراستادن بقایای اقوام مشرک به نبرد بوده تا از به دست ایرانیان فنا شوند حال اگر این تعداد را از انان کم کنیم و در حالی که اگر بخواهیم حساب دیگر فتوحات آنان رابکنیم وبقیه ی بردگان وقنایم را در نظر بگیریم آنان باید حد اقل ۳ ملیون برده و ده ها ملیون دینار طلا به دست میآوردند خوب این همه برده و طلا را که نخوردند این طلا ها کجاست هنوز طلا هایفتوحات اسکند با قی مانده حال این همه طلا که ۱۰۰ برابر بیشتر است کجایند که ما نمیبینیم میگویند در فتح تیسفون به هر سرباز عرب ۱۲۰۰۰ درینار(بله دوازده هزار دینار طلا اگر یک سکه طلا را امروز ۱ملیون بفروشند میشود ۱۲ملیارد تومان ) آخر اینان را چکرده اند (شاید بر روی سرخ پوستان آمریکا سرمایه گزاری کرده باشند )
  اعراب جنایت کرده اند تجاوز کرده اند ولی این چیز ها که شما میگویید تخیل است در حد اولمپیک.

  [پاسخ]

  پاسخ
 • آبان ۲۳, ۱۳۹۱ در۱۰:۵۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  درود بر دوستداران ایران

  دوستان، تا زمانیکه بختیاری کوروش را از آن خود بداند،..
  ایلامی بر سر ریشه مادری کوروش ، با بختیاری منازعه کند…
  لر، پیروز را جدا از ایران و از آن خود کند..
  یا گیلک، اولین حکومتی را که حاکمان اعراب را سرنگون کرد (آل زیال) ایرانی نداند، گیلانی بداند…
  یا آذری یا کرد یا قشقایی یا فارس …………………………………….. ****«در این اشفته بازار حاکمان ما اعراب خواهند بود»****
  پیروز برای ازادی ایران کشته شد
  بابک و مازیار و افشین برای ایران جان دادند
  چرا راه دور؟! ستار بهشتی برای آزادی ایران از دست نوادگان همان سامیان جانش را فدا کرد…
  ***درود بر ایران
  ***درود بر پیامبری که در ایران زائیده شده باشد
  ***درود بر کسی که از قبیله های پراکنده ، یک ملت یکپارچه تشکیل داد و نام آن را «پارسیان» نهاد (هخامنش)
  ***درود بر کسی که ایران را بعنوان یک کشور متولد کرد.و نام ایران را از او داریم(کوروش)
  ***و درود بر هرکس که خداوندگار و آیین پاکش از قلبش بیرون نمیاید تا موجب آزار دیگران شود

  [پاسخ]

  پاسخ
 • بهمن ۱۳, ۱۳۹۱ در۱۰:۵۷ ب.ظ
  پیوندیکتا

  به تمام دوست انی که کامنت گذاشته اند درود و سلام می دهم -تمامی کامنت ها را خواندم و استفاده بردم-دوستان همه ایرانی هستیم و از سالیان پیشتر پدران ما در این سرزمین با هم زیستند حکومت در این سال ها از یک قوم به یک قوم دیگر واگذار شده و هر از چند گاهی یک تیره از تیره های گوناگون ایرانی بر این سرزمین حکم رانی کرده اند-واقعیت این است که ایران با همه این قومی ات ها وجود پیدا می کند ایران بدون بلوچ-سرزمین رستم- ایران بدون لر-سرزمین فیروز شهید-و … معنا پیدا نمی کند ایران با همه اقوام ش ایران است و سرزمین و وطن من و وطن ما —در کل همه به هم در این سرزمین احترام بگذاریم ودست واحدی برای هم باشیم واجازه بی احترامی به هر یک از اقوام ایرانی را به هیچ کس ندهیم در محیط های مجازی و واقعی-پیروز باشید

  [پاسخ]

  پاسخ
 • تیر ۴, ۱۳۹۴ در۶:۲۷ ب.ظ
  پیوندیکتا

  بالاخره روزی فرا می رسد که ایرانی به خود خواهد آمد و آثار شوم فرهنگ عربی را به کلی از فرهنگ خود پاک خواهد کرد .؟ درطول این ۱۴۰۰ سال جنان ضربه ای خورده ایم که هنوز به هوش نیامده ایم .

  [پاسخ]

  پاسخ
 • فروردین ۱۵, ۱۳۹۵ در۲:۴۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  درود. اصل ایرانی بودن است نه قومیت ومذهب و دین موضوع کاملن شخصیست ولی دکتری که درباره عمرواسلام اونجوری مینویسه و خاندان محمد پیشنهاد میکنم کتاب تاریخ طبری رو بخونه تا اسلام پیامبرشون رو بهتربشناسه تا ازروی عقل ومنطق وبرهان سخن گوید نه احساس..تاریخ طبری تاریخیست که شیعه وسنی کاملن بهشاستناد میکنندوقبولش دارن .ودرکنارش کتاب ادیان ایرانی هم مطالعه کنند..

  [پاسخ]

  پاسخ
 • مهر ۲۰, ۱۳۹۵ در۲:۵۳ ب.ظ
  پیوندیکتا

  یه ایرانی نمیتونه هم مسلمون باشه هم وطن پرست عمر همانند امروز داعش ایرانیارو نابود کردو مسلمان پ مسلمانیت با ایرانی بودن هیچ سنخیتی نداره

  [پاسخ]

  پاسخ
 • اسفند ۲۲, ۱۳۹۵ (2 weeks ago) در۷:۲۴ ب.ظ
  پیوندیکتا

  دکتر پرس آبچیان لنگرودی
  دوستان احترام به عقاید و نظرات دیگران از اصول اولیه حق آزاد اندیشی و حقوق بشره. اما براستی بدون تعصب و احساسات ناسیونالیستی تاسف انگیزتر از جنایاتی که اعراب بیابانگرد در حمله به ایران مرتکب شدن عجین شدن ایدئولوژی اونها با فرهنگ ماست که شوربختانه چیزی از اون تمدن و فرهنگ باشکوه رو باقی نگذاشته. بر طبق اسناد و مدارک بسیار محکم(تاریخ طبری، فتح البلدان، تاریخ طبرستان و….) در حمله اعراب به ایران و خصوصا کشتار وحشیانه مردم تمیشه حسن و حسین حضور داشته اند. و ما اکنون از حسین برای خود اسطوره ساخته ایم.به باور من نه امام غایبی وجود دارد و نه…ّ متاسفانه این مسائل در طول تاریخ فقط و فقط از سوی افراد سودجو و قدرت طلب که با ادعای نیابت امام غایب قصد کلاشی داشته اند ابراز شده است. دو نمونه بارز آن قضیه مسجد جمکران و نامه های امام غایب به شیخ مفید میباشد که کذب بودنشان برای هر انسان منطقی مبرهن میباشد

  [پاسخ]

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X

Pin It on Pinterest

X