جزیره «فیل» که اصلاً فیل ندارد!

آیا در گذشته تمدنهایی به مراتب پیشرفته تر از تمدن امروزی وجود داشته و بنا به عللی که هنوز بر ما معلوم نیست از میان رفته است؟

آیا نوعی ماده انفجاری نیرومند یا سلاحی ویرانگر دنیای ما را به نابودی کشانده و بشر دوباره از صفر آغاز کرده است؟ و آیا….

این پرسشها سالهاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است. هر چند پاسخ قانع کننده ای در این باره به دست نیامده اما و مدارکی وجود دارد که انسان متمدن امروزی را به وا می دارد!

جزیره «فیل» که اصلاً فیل ندارد!

در یکی از نقاط جهان نیز جزیره بسیار وجود دارد که بومی آن را می نامند. عجیب اینکه در آن جزیره اصلاً فیلی وجود ندارد! شناسان نیز هیچ نشانه ای از اسکلت یا بقایای فیل از زیر خاک پیدا نکردند. اهالی آن جزیره هم نمی دانند چرا محل سکونتشان به این نام خوانده می شود. پس موضوع چیست؟

دانشمندان سرانجام این را کردند و دریافتند که این جزیره از ارتفاع خیلی بالا عیناً شبیه فیلی است که به پهلو در آب خوابیده است! آیا نیاکان ما از وسایل پیشرفته ای مانند هواپیما و هلیکوپتر و سفینه هوایی و نظایر آن برخوردار بوده اند که توانسته اند این جزیره را از ارتفاع بالا ببینند؟ از این گونه نمونه ها فراوان یافت می شود.

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
ابراهیم
مهمان
ابراهیم

عکسشو هم اگه میشه بذارین.من تو گوگل دنبال عکسش گشتم ولی شبیه فیل نبود.اگه عکسشو گذاشتین توضیح در موردش هم بدین که بفهمیم چطوری شبیه فیله