تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

جزیره «فیل» که اصلاً فیل ندارد!

آیا در گذشته تمدنهایی به مراتب پیشرفته تر از تمدن امروزی وجود داشته و بنا به عللی که هنوز بر ما معلوم نیست از میان رفته است؟

آیا نوعی ماده انفجاری نیرومند یا سلاحی ویرانگر دنیای ما را به نابودی کشانده و بشر دوباره از صفر آغاز کرده است؟ و آیا….

این پرسشها سالهاست که ذهن دانشمندان را به خود مشغول داشته است. هر چند پاسخ قانع کننده ای در این باره به دست نیامده اما آثار و مدارکی وجود دارد که انسان متمدن امروزی را به تفکر وا می دارد!

جزیره «» که اصلاً ندارد!

در یکی از نقاط جهان نیز جزیره بسیار قدیمی وجود دارد که مردم بومی آن را می نامند. عجیب اینکه در آن جزیره اصلاً فیلی وجود ندارد! باستان شناسان نیز هیچ نشانه ای از اسکلت یا بقایای فیل از زیر خاک پیدا نکردند. اهالی آن جزیره هم نمی دانند چرا محل سکونتشان به این نام خوانده می شود. پس موضوع چیست؟

دانشمندان سرانجام این معما را کشف کردند و دریافتند که این جزیره از ارتفاع خیلی بالا عیناً شبیه فیلی است که به پهلو در آب خوابیده است! آیا نیاکان ما از وسایل پیشرفته ای مانند هواپیما و هلیکوپتر و سفینه هوایی و نظایر آن برخوردار بوده اند که توانسته اند این جزیره را از ارتفاع بالا ببینند؟ از این گونه نمونه ها فراوان یافت می شود.

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

ممکن است شما دوست داشته باشید

خرید مجموعه کتاب های تاریخی

1
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
ابراهیم
مهمان
ابراهیم

عکسشو هم اگه میشه بذارین.من تو گوگل دنبال عکسش گشتم ولی شبیه فیل نبود.اگه عکسشو گذاشتین توضیح در موردش هم بدین که بفهمیم چطوری شبیه فیله