دانلود فیلم رومیان باستان اولین کاشفان قاره آمریکا

مقدمه:

کشف شمشیری در سواحل شرق کانادا، متعلق به ، فقط یکی از یافته هاو نشانه هایی‌‌‌‌‏ست که ورود رومیان را ۸۰۰ سال ورود وایکینگ‌‌‌‌‏ها تایید می کند .

این شمشیر در سواحل جزیره اُوک، استان نوا اسکُاشیا، کشف شد.

نشان داده است : شمشیر از فلز روی و نوعی برنج با فناوری پیشرفته، ساخته شده است.

با استفاده از اشعه ایکس (XRF) تأیید شد که شمشیر متعلق به زمان باستان است.

شمشیر همچنین دارای یک اهن ربا است که در جهت یابی کمک می‌‌‌‌‏کند .

تاکنون چندین شمشیر مشابه در یافت شده است.

این مدل شمشیر یک تصویر از هرکول بر دسته آن هک شده و بر این است که این شمشیر اهدا شده توسط امپراتوری کومودوس به گلادیاتورها و جنگجویان برجسته بود.

دو شمشیر رومی دیگر با مدل مشابه در نزدیکی سکونتگاه‌‌‌‌‏های روم باستان در این مکان یافت شده است

علاوه بر شمشیر یافته هایی همچون سنگی با رونوشتی به زبان امپراتوری روم باستان، تپه دفن شده به سبک رومیان باستان، پیکان‌‌‌‌‏های کمان پولادی و سکه مربوط به روم باستان به حضور رومیان در این جزیره دامن می زنند.

در سال ۱۸۰۳، سنگی در ۲۷ متری زیرِ زمین در جزیره اوک کشف شد و « سنگ ۹۰ فوتی » نام گرفت.

تحقیقات نشان داد که نوشته‌‌‌‌‏ها ی روی سنگ مربوط به امپراتوری روم باستان است.

پیدا کردن پیکان‌‌‌‌‏های چوبی در داخل الواری که از درختی در جزیره اوک بدست آمده بود، از دیگر کشفیات تیم تحقیقاتی بود، آزمایشات نشان داد این پیکان همان پیکانهایی است که امپراتوری روم در جنگها از آن استفاده میکرد.

آثار دیگری نیز در این جزیره یافت شده. به عنوان مثال کشف سنگی با علائم رومی در جزیره.

« مایرون پِین » از دانشگاه ایالتی اوکلاهاما معتقد است که قبل از ذوران کریستف کُلُمب دریانوردان باستان در طول سفر توقف های بسیاری داشتند و آن‌‌‌‌‏ها طی مسیر دریایی در بریتانیا، ایسلند، گرینلند، جزیره بافین، کِیپ برتون و در نهایت جزیره اُوک توقف داشتند.

پولیتزر یک کارآفرین شناخته شده و محقق است.

وی بیش از ده سال ، با تحقیق درباره تاریخ از دست رفته این بخش از کانادا و در مقام یک محقق و مستقل با کارشناسان بسیاری همکاری داشت

نظریه ی پولیتزر در مورد حضور روم باستان در این جزیره، با مقاومت روبرو شده است؛ چراکه مخالف نظریه ی پذیرفته شده حضور وایکینگ‌‌‌‌‏هاست.

پولیتزر ایده مورخان و باستان شناسان را که وایکینگ ها اولین کاشفان بوده اند را مردود شمرده است و می‌‌‌‏گوید که آن‌‌‌‏ها، با توجه به ایده‌‌‌‏های از قبل تعیین شده مسائل را مورد بررسی قرار می‌‌‌‏دهند.

اثبات حضور رومیان باستان در تحول بزرگی در تاریخ مردمان آن به شمار میرود.

دانلود فیلم رومیان باستان اولین کاشفان قاره آمریکا

 

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

دنبال کردن
avatar