افسانه پادشاه جومونگ

تاریخ و تمدن کره باستان > امپراطوری گوگوریو > پادشاهان گوگوریو > جومونگ > زندگی جومونگ

افسانه جومونگ در ژانر حماسی رزمی آمیخته از حماسه و نبردهای رزمی، عشق، تاریخ و فرهنگ کره است. امپراتوری گوجوسون به واسطه امپراتور هان در چین سقوط می کند. پرنس جومونگ شخصیت اصلی داستان با این که اختلافاتی با برادرش دارد، در مسند قدرت قرار گرفته است و بعد از مدتی متوجه می شود پسر شاه نیست و پدرش ژنرال هه موسو است. پرنس تصمیم دارد همه چیز را عوض کند. امپراتوری هان بر سرزمین های تقسیم شده حکومت دارد. آن ها افرادی خشن و سنگدل تصویر شده اند. جومونگ می خواهد کشوری جدید به نام گوجوریو تاسیس کند. با قدرت رزمی فوق العاده بالا و افسانه ای که دارد، کشور را تشکیل می دهد و همه را متحد می کند. او با برادرش تی سو در درگیری و مبارزه است و در کنار این داستان، داستانی عاشقانه نیز رقم می خورد.

جومونگ وقتی متوجه می شود که برادران ناتنی او، قصد کشتن و خارج کردن او از صحنه رقابت را دارند، تصمیم گرفت با افزایش توانمندی های خود در زمینه های مختلف، بتواند انتظارات پدر و مادرش یعنی پادشاه و ملکه دوم را تا حد امکان برآورده کند و محبوبیت خود را نزد آن ها افزایش دهد

به همین منظور او شروع به یادگیری مهارت های رزمی و پرورش توانایی ها واستعدادهای ذهنی خود در زمینه استراتژی های رزمی کرد و به توانایی های منحصر به فردی در این خصوص دست یافت. در این میان طی اتفاقاتی جومونگ با ژنرال هموسوی نابینا که مهارت فوق العاده ای در فنون رزمی دارد آشنا می شود و این مهارت را از او می آموزد.
در این میان ناگهان از یک راز خانوادگی مطلع شده و جومونگ متوجه می شود که هموسو پدر اوست.

به روایت تاریخ گذشته کشور کره جومونگ بنیان گذار سلسله گوگو ریو بوده است. او فرزند ژنرال هموسو و بانو یوهوا بود که پس از مرگ پدرش که گمان می شود توسط امپراتوری هان به قتل رسیده است شاه گیوم وا، سرپرستی او را برعهده می گیرد. از آن جایی که اطلاعات بسیار کمی درباره حوادث تاریخی مربوط به دوران پادشاهی چومونگ وجود داشت برای ساخت این سریال افسانه جومونگ مطالعات بسیار کاملی انجام شد و پس از ساخت این سریال تلویزیونی با بازیگران اصلی آن تصمیم گرفتند از منطقه ای که در گذشته بخشی از خاک کشور کره جنوبی بوده و در قلمرو پادشاهی گوگوریو قرار داشته است دیدن کنند و به همین دلیل به همراه کارگردان این سریال اواسط ماه مارس سال گذشته به پیونگ یانگ رفتند و در این سفر ۵ روزه از مقبره بنیان گذار سلسله گوگوریو، چومونگ و دیگر مکان های تاریخی متعلق به این سلسله دیدن کردند.

اگر نگاهی به تاریخ گذشته کشور کره جنوبی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که افسانه جومونگ داستانی حقیقی است که ریشه در تاریخ کهن کشور کره جنوبی داردممکن است شما دوست داشته باشید

50
دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
دنبال کردن
ایرانی
مهمان
ایرانی

کره ای ها حتی اگر هم از تاریخ ما کش رفته باشند باز هم ایول بهشان که آن را تبدیل به فیلم کردند ما ایرانیها چه کرده ایم کدام یک از داستانهای تاریخ کهنمان را تبدیل به فیلم و و سریال کردهایم همش بلدیم از فرهنگ اعراب فیلم بسازیم کدام سریالمان داستان زندگی کوروش و. داریوش و افسانه شاهنامه حکیم توس بوده است هیچ ملتی مثل ایرانیها اینقدر با هویت ملی و حماسی مملکتش غریبه و دشمن نیست.

کیم این سوک
مهمان
کیم این سوک

کره ایها هیچ وقت خودشونو بخاطر مردمان بدبختی مثل ما کوچیک نمیکنن.اشکانیان بعد از گوگوریو روی کار اومد

نسیم
مهمان
نسیم

واقعاً ما مردم بدبختی هستیم.انقدر سریال جومونگ قشنگ بود که آدم عاشق تاریخشون میشه ما که عرضه و جرات نداریم از تاریخ کشورمون فیلم بسازیم دیگ چرا به این فیلم حسادت می کنیم خجالت داره عقده هامون اینجوری خالی کنیم و بگیم تاریخ ما بوده.

کیم این سوک
مهمان
کیم این سوک

ایرانی ها بی عرضه ترین انسان های جهان اند

اردشير پاپكان
مهمان
اردشير پاپكان

جومونگ افسانه نیست و تاریخ کره است و ربطی به تاریخ ایران ندارد.اما اینکه تاریخ ایران در ابهام است حرف خنده داریست.هنوز همه سنگ نبشته های باستانی ما از بین نرفته و هنوز آثار جنگ حران و مصر و …و البته واقعیتهای آنها تا حدی کشف شده است.فرق ما و کره ایها این است که آنها همه وطن پرستند ولی خاک ما میزبان وطن فروشانی از نسل اسکندر و عمر و …..

میلاد
مهمان
میلاد

یک انسان میهن پرست حموسو که پدرجومونگ بودکه از دیدن پسرخودگذشت تابه هدف پدرش وخدایا خودشان برسد

erfan ahmadi
مهمان
erfan ahmadi

من مایل به مطالعه ی بیشتری هستم. با تشکر

کیم این سوک
مهمان
کیم این سوک

امیدوارم به حقانیت تاریخ کره سرزمین بهترین انسانها پی ببری

فائزه
مهمان
فائزه

جومونگ سریال خیلی قشنگی بود
مخصوصا جومونگ ۲
ولی خودمونیم خوب سانسور میکنن 😀
کی جومونگ ۲ پخش میشه؟

mehran
مهمان
mehran

درست است که سریال افسانه جومونگ به کره مربوط میشود ولی بدانید روایت نشدن تاریخ ما تنها وتنها نقصیر خود ماست بله فقط خودمون شخص خودمون

میلاد
مهمان
میلاد

کاش ما هم میتوانستیم در باره سلسله های بزرگی مثل هخامنشی یا اشکانی فیلم بسازیم که کشور کره و کشور های دیگر با فرهنگ بزرگ ما اشنا بشه . گوگوریو به اندازه یکی از ایالتهای کورش یا داریوش یا خشایار شاه نبوده حالا بیبین با ساختن این سریال جومونگ در کشور ما از کورش و… هم محبوبتر شده

amir
مهمان
amir

ساختن سریال هایی مثل جومونگ برای ما مثل خودش افسانه است بعدشم اگه ما سریال کوروش رو بسازیم فکر میکنید کدوم کشور اکران کنه اصلا کی میخره بهتره واقع بین باشیم

کوروش
مهمان
کوروش

ما باید به تاریخ همه ی کشورها احترام بزاریم تاریخ کره خوب بود چرا شما دوست دارین بین ادیان و ملل های دیگر جنگ راه بندازید

رویا
مهمان
رویا

جناب اردوان شما هیچ مطالعه ای روی اساطیر باستان شرق ندارید از پیش از میلادمردم شرق آسیا براین باور بودن که کلاغ سه پا پرنده ای بوده که در خورشید زندگی می کرده پس اگه کسی تقلید کرده این فردوسی بوده (اگه فکر کنی کلاغ همون سیمرغ بوده) آسیا اگه قاره ی کهنه فقط به خاطر ایران نیست به خاطر تمدن های باستانی دیگه ی این قاره هم هست . به جای حسادت یه کم درباره ی تاریخ کشورهای دیگه هم مطالعه کنید یک چیز دیگه کره ای ها رو تاریخشون خیلی حساس هستن واصلا درمورد تاریخ با کسی شوخی… مطالعه کامل... »

کیم این سوک
مهمان
کیم این سوک

آفففففففففففففرین با جواب زیبات احسنت.جناب اردوان ایران چی باشه دیگه؟

Mani Ahouraie
مهمان
Mani Ahouraie

هر کشوی ی تاریخی داره و باید به اون احترام گذاشت.نمیدونم چرا ما همه چیزو به خودمون ربط میدیم…اره درسته ما تاریخ بزرگی داشتیم ولی بقیه کشورها که الکی درست نشدن..حالا این که ی ایرانی تو تخیلاتش سیمرغ میبینه از اونور هم یکی از کره تو تخیلاتش پرنده سه پا میبینه و اونو سمبل و نشان پادشاهش قرار میده….اینا که جای بحث ندارن به خدا همه چی واضح و روشنه….فقط کافیه با عقل و منطق پیش بریم نه با احساس و غرور و جنگ ستیزی….ما از سرزمینی هستیم که تمومش غرق تاریخه اگه رو کشورمون غرور داریم اصلا نباید چیزی… مطالعه کامل... »

مینا
مهمان
مینا

اره فقط یه موضوع کوچولو هست و اون هم اینه که مقبره ی جومونگ تو کره است حتما وصیت کرده بوده بعد از مرگش از ایران ببرنش کره مقبرش رو هم اون جا بسازند.

تاملی در بنیان تاریخ ایران
مهمان
تاملی در بنیان تاریخ ایران

تو دنیا هر اتفاقی بیافته حتما باید یه جوری به خودمون ربط بدیم !!! تازه طبق مطالعات جدید بنیان تاریخ ایران در هاله ای از ابهام قرار دارد!!! چرا که تمام آنچه که میدانیم همه نظریات پژوهشگران مغرض بیگانه که عمدتا یهودی اند میباشد پس اول باید اول تاریخ وافعی خودمونو بدانیم بعد با ثابت شدن اون تاریخ دیگران رو به خودمون ربط بدیم !!!

امیر
مهمان
امیر

ما همه چی رو به خودمون ربط نمی دیم,,,,
اونا از تاریخ ما کپی میکنن….
تا قبل از قرون وسطا فقط ایران سواره زره پوش داشت
میتونین به نوشته های تاریخ نویس های رومی مراجعه کنین!!!!

امیر
مهمان
امیر

سلام
به گفته تاریخ نویسهای رومی تا اون زمان یگی قبل اشکانیا کسی شمشیر فولادی نداشته و برای اولین بار از شمشیرهای نشکن در نبرد حران صحبت میشه
و سواره نظام زره پوش تا قبل از قرون وسطا (خیلی بعد از جومونگ)
فقط در اختیار ایران بوده
میتونین به نوشته های رومی ها مراجعه کنین!!!!
ای مردمان غرب زده ی خیانت کار به تاریخ کشورشون!!!
به خاطر خدا یکم مطالعه کنین تا اینطوری به خودتون اهانت نکنین

امیرcr7
مهمان
امیرcr7

دوست عزیز در اینکه دوهزارسال پیش جومونگ گوگوریو رو تاسیس کرد هیچ شکی نیست اینومنابع خود چینی میگن همین که تونسته کشوری بغل گوش یه امپراطوری که ارتشش میلیونی بوده تأسیس کنه این مجهز بودن ارتش جومونگوو دلاوری و بزرگیه این آدمو نشون میده تو خوده منابع چینی با تمام غرض ورزیا به سلسله گوگوریو اشاره شده که ششصد سال قدمت داشته شماها فک میکنین تودوران باستان بجز کوروش هیچ کس نبوده

مینا
مهمان
مینا

اره فقط یه موضوع کوچولو هست و اون هم اینه که مقبره ی جومونگ تو کره است حتما وصیت کرده بوده بعد از مرگش از ایران ببرنش کره مقبرش رو هم اون جا بسازند.

جومونگ
مهمان
جومونگ

مهین جون لطف کن خوابهایی که میبینی رو اینجا تعریف نکن.مردم بهت میخندن!
برو دندوناتو بشور بعدش لالا.

جومونگ
مهمان
جومونگ

مهین جون لطف کن خوابهایی که میبینی رو اینجا تعریف نکن.مردم بهت میخندن!
برو دندوناتو بشور بعدش لالا.

ارمان
مهمان
ارمان

منم با مهین خانوم موافقم
اولین سوارای زره پوش رو اشکانیان داشتن
و شمشیرهای فولادی
و ارابه های که دو طرفشون داس دارن
اینا همه از اختراعات اشکانیان بود

ارمان
مهمان
ارمان

دوستان همه ی این چیزهایی که گفتم نوشته ی خود من نیست،بلکه این اسناد از نوشته های مورخان معتبر رومی مثل پلوتارک و … اقتباس شده.

ghazale
مهمان
ghazale

Benazare man in maye tassof has ke ma enghad Orze nadarim ke yek film az salahshorane khod koroshe kabir besazim!
korea dar hale tarikhsazi ast
va dar haghe khod lotf mikonad! ama chetor? shodim gharibe parast!
man khodam seriale jumong ro tahsin mikonam ! eykash ma ham be tarikhe khod ahamia@ midadim!
va nemigozashtim az tarikhe ma ye behtarebegam bakhshi az An so estefade konand! batashakor

یك ایرانی . مرگ بر عرب وحشی
مهمان
یك ایرانی . مرگ بر عرب وحشی

من با نظر بقیه ی دوستان موافقم که ما عرضه ساختن یک فیلم از دوره ی باستان خودمان رو هم نداریم . و فقط بلدیم از تاریخ عرب فیلم بسازیم. شیوه ی حکومت امروز ایران هم که فرقی با حکومت معاویه نداره. درود بر همه ایرانی های وطن برست.

مسافر زمان
مهمان
مسافر زمان

واقعاً ما مردم تنبلی هستیم. کدام از ما ایرانی ها تاریخ کشورمان را کامل مطالعه کرده ایم که بتوانیم پاسخ منطقی بدهیم ولی سریال جومونگ قشنگ بود . تاریخ همه کشورها دارای ( جزئی )افسانه یکسان است همانطور که شاهنامه فردوسی افتخار ایران است ملل های دیگر نیز از افتخارات خود نوشته اند یا حداقل افسانه های در مرور زمان شکل گرفته است . تاریخ ایران هیچ ابهامی ندارد چه بسیار محقق هایی که وقت خود را صرف هویت ما کرده اند آیا جریر طبری را فراموش کرده اید که از بطن عرب ها استخراج گران نمود ولی از عرب… مطالعه کامل... »

URL
مهمان
URL

When I saw this page was like wow. Thanks for putting your effort in publishing this write-up. 861423

Helen
مهمان
Helen

Keep it coming, wirrtes, this is good stuff.

Emmett Adrien
مهمان

I just want to say I’m all new to blogging and site-building and truly enjoyed this web page. Almost certainly I’m going to bookmark your blog post . You definitely have tremendous stories. Many thanks for sharing with us your web-site.

حمید
مهمان
حمید

بابا هر کشوری که الکی به وجود نیومده که کره هم برای خودش تاریخی داره کسی که نمیاد الکی برای خودش فیلم تاریخی درست کنه اگه مردین یکی باید فیلم کوروش و داریوش و ….. که توی تاریخ کهن و بزرگ ایران نقش دارن رو درست کنه

سیاوش
مهمان
سیاوش

ایرانیان هیچ وقت هیچ زمانی مانند مردم گوگوریو جانفشانی نکردند انقدر بیخود به خودتون ننازید گوگوریو در طی هفتصد سال صد ها بار مورد حمله قرار میگیرد ولی همیشه با جانفشانی شکست نمی خورد بار اخر که شکست می خورد و منجر به سقوط گوگوریو مبیشود اتحاد تانگ و سیاا که ارتس یک میلیونی ایجاد میشود به جنگ گوگوریو می روند باز هم مورخین گفته اند خیانت گردن کلفتهای گوگوریو و اختلاف داخلی باعث شد از ارتش یک میلیونی شکست بخورند چرا که چندین بار سرداران شجاع گوگوریو با کلک به ارتش تانگ اانها را در نقاطی شکست میدهند

امیر سیروس پور
مهمان
امیر سیروس پور

واقعا تشکر میکنم

محمد ملکی
مهمان
محمد ملکی

سلام
من کل فیلم و نقشه اصلی گوگوریو رو دیدم
اگه زندگی نامه جومونگ افسانه است پس زندگی پادشاهان ایرانی خودمون چیه؟
گوگوریو یه استان خیلی کوچیکه ایران میشه که!!!؟؟؟

کیم این سوک
مهمان
کیم این سوک

گوگوریو باطن بزرگی داره و یکی از پادشاهاش ذوالقرنینه اهانت نکن به تاریخ کشور محبوبم

بامشاد علی موری
مهمان
بامشاد علی موری

سلام جومونگ جان من را دوست دارم بامشاد علی موری من بر چرا افسانه پادشاه جومونگ جدید چین هان قسمت اوّل جومونگ به شما دلیل به عنوان ولعهید پادشاه امپراطور جومونگ هان تخت امپراطور جومونگ بشین ولعهید شد مراسم جشن عروسی جومونگ بانو سویا ملگه اوّل ولعهید شد با مشاد علی موری بهترین خوب شمشیر زن میکشه تسو جدید داخل هان آفرین بامشاد علی موری به عنوان ولعهید پادشاه امپراطور بامشاد علی موری جومونگ دست نکند شرکت مراسم بویو برگزار شد پادشاه امپراطور تسو گوگوریو شد یونگ بو نارو بابانو فرمانده سونچو جومونگ یوری مشاوره چاسا ژانرال موهول نظامی اویی… مطالعه کامل... »

هانی
مهمان
هانی

خیلی سایتتون با کارایی کم است و همچنین خیلی بی مزه،شما خیلی مردی کلاه خودتو بچسب چیکار با کره ی جنوبی داری؟؟….

اردوان
مهمان
اردوان

درود! براستی همینجوری که خوندین ندونستین که همه ش از تاریخ ما بود! تنها یک نام جومونگ و … بود و دیگر نوشته ها همه ش از روی تاریخ پربار ما بود! من فیلم های امپراتور دریا و جومونگ و موهیول رو دیدم ولی نه به جای تاریخ بلکه افسانه! چند چیز: ۱-پرنده ی گوگوریو همون سیمرغ شاهنامه مونه به خدا! ۲-کوروش ما رو با جومونگ جابجا کردند همانگونه که کوروش بر پدربزرگش شورش کرد! ۳-رستم بازوبند رو به تهمینه داد رستم تکه شمشیر رو! ۴-گوموا همچون آژی دهاک (استیاگ) خواب شگفت انگیزی دید! ۵-گوموا خواست جومونگ رو بکشه ولی… مطالعه کامل... »

مهین فردوسی پور
مهمان
مهین فردوسی پور

با سلام
این سریال بر اساس رخدادهای دودمان اشکانیان ایران ساخته شده است در واقع برداشتی آزاد است از تاریخ ایران برای ساختن تاریخ کره !
متن کامل مطلب در این ارتباط را در آدرس زیر می توانید ببینید :

http://namehbastan.mihanblog.com

مهین فردوسی پور
مهمان
مهین فردوسی پور

با سلام
این سریال بر اساس رخدادهای دودمان اشکانیان ایران ساخته شده است در واقع برداشتی آزاد است از تاریخ ایران برای ساختن تاریخ کره !
متن کامل مطلب در این ارتباط را در آدرس زیر می توانید ببینید :

http://namehbastan.mihanblog.com

ashk
مهمان
ashk

baba torokhoda bas konid inghad be in tarikhemon minazim. hamamoon khob midonim ke alan chi hastim. vaghean be in tarikhi ke ghatlo gharat va adamkoshi tosh nemade aftekhar mikoni. masalan be hend hamle kardim. yonanian ro mikoshtim. rostam pesare khodesh ro kosht. ay kash mesl hend yeki msle gandi dashtim ke bedone jang keshvaro azad mikard. bedone koshte shodan mardom bigonah bara ye shah. faghat khaheshan nagid ke ampratoria ma adam nemikoshte. chon mifahmam be ja ketab tarikhi faghat webloge mikhonid

تسو
مهمان
تسو

اگه بویو و تسو نبود جومونگ هم نبود

013
مهمان
013

می خواستم به اطلاع همه شمابرسانم که درزمان هخامنشیان مقبره امپراطورجومونگ از کره به خاطر علاقه شدید جناب آقای داریوش۳ به فارس آورده شده و درحال حاظرقبره ایشان در کنارقبره داریوش در((نقش رستم))قرار دارد…….ادامه ندارد.
تماس فرت

تسو
مهمان
تسو

اگه بویو و تسو نبود جومونگ به این جا نمی رسید