ته یون ریم

ته یون ریم به عنوان هفتمین نسل از نوادگان مستقیم ته جویونگ (سر سلسله پادشاهی بالهه) از تبار خانواده سلطنتی بالهه به شمار می رفت.

ته یون ریم (؟-؟) موسس پادشاهی هیونگ یو بود که کشور جانشین بالهه به حساب می آمد.

مقدمه و رسیدن به قدرت:

وی به عنوان هفتمین نسل از نوادگان مستقیم ته جویونگ (سر سلسله پادشاهی بالهه) از تبار خانواده سلطنتی بالهه به شمار می رفت. او در سنی نامشخص به ارتش لیائو ملحق و سرانجام به عنوان یک ژنرال در منطقه مرکزی گماشته شد. ته یون ریم در حالیکه به عنوان ژنرال سلسله لیائو خدمت می کرد، رویای احیای مجدد شکوه و جلال پادشاهی بالهه پیشین را در سر می پروراند. او در این راستا شروع به جمع آوری مردمانی با اصالت بالهه ای کرد و سرانجام پادشاهی هیونگ یو را در سال ۱۰۲۹ بنیان نهاد. پادشاه هیونگ یو توجه تعداد کثیری از مردم بالهه را به خود جلب کرد و تا سال ۱۰۳۰ میلادی به شکوفایی رسید. در آن هنگام بود که لیائو ارتشی را به منظور تصرف و نابود کردن پادشاهی گسیل کرد.

شکست و سقوط:

پادشاهی هیونگ یو و فرمانروای آن ته یون ریم تا پایتختش به عقب رانده شدند و به نبرد با نیروهای لیائو استمرار بخشیدند. سرانجام ژنرالی خائن دروازه های شهر را باز کرد و به دشمن این امکان را داد تا استحکامات دفاعی شهر را در هم بشکند. پس از گذشت تنها یک سال، پادشاهی ته یون ریم به دست یکی از فرماندهان زیر دستش سقوط کرد.

او در سنی نامشخص به ارتش لیائو ملحق و سرانجام به عنوان یک ژنرال در منطقه مرکزی گماشته شد.
منبع ویکی پدیا انگلیسی
ممکن است شما دوست داشته باشید
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Most Voted
Newest Oldest
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
آریا
امتیاز :
     

سلام.خسته نباشید.