میشیل

میشیل ( ولادت: 546 یا 548، وفات: 612) اشراف زاده ای شیلایی می باشد که موجودیت تاریخی وی محل بحث و جدل است.

میشیل ( ولادت: ۵۴۶ یا ۵۴۸، وفات: ۶۱۲) اشراف زاده ای شیلایی می باشد که موجودیت تاریخی وی محل بحث و جدل است. بر اساس هوارانگ سِگی، وی صیغه چندین پادشاه بود و به همراه خواهرش ملکه سادو نقشی کارساز در عزل پادشاه جینجی ایفا کرد.

اصل و نسب:

بر اساس هوارانگ سِگی، میشیل دختر ارباب میجین بو و بانو میودو و خواهر ملکه مادر سادو بود. ملکه سادو همسر پادشاه جین هیونگ از شیلا به حساب می آمد. مادر بزرگ پدری اش شاهزاده خانم سام یوپ نام داشت که دختر پادشاه بوپ هیونگ بود. به دلیل اصل و نسبش، میشیل عضوی از جینگول یا طبقه خون حقیقی اشرافی به حساب می آمد.

او از طرف مادری به طائفه ته ون شین تونگ تعلق داشت که از لحاظ لغوی معنی جانشین آسمانی نخستین بزرگ را می دهد. گمان می رود جانشین آسمانی نخستین بزرگ از تبار بومی (bomi) بوده باشد. اما مدارک بدست آمده از دوران سلطنت پادشاه سوجی از شیلا نشان می دهد که بومی (بانو ته ون) در ۸۲ سالگی درگذشته و دفن شده است. بانو ته ون ۱۲ فرزند از چندین پدر مختلف به دنیا آورده بود. به دلیل اشراف زاده بودن وی، نوادگانش با لقب ته ون یا قبیله نخستین بزرگ شناخته می شوند.

میشیل ( ولادت: ۵۴۶ یا ۵۴۸، وفات: ۶۱۲) اشراف زاده ای شیلایی می باشد که موجودیت تاریخی وی محل بحث و جدل است.

زندگی نامه:

میشیل همسر ارباب سجونگ (ششمین مدیر ارشد)، معشوقه ژنرال سول ون (هفتمین مدیر ارشد) و خواهر بزرگتر ارباب میسِنگ (دهمین مدیر ارشد) بود. وی صیغه سه پادشاه متوالی بود: پادشاه جین هیونگ، پادشاه جینجی، و پادشاه جین پیونگ. افسانه ها تصریح می کنند که او با ولیعهد دونگ نیون در یک رابطه عاطفی قرار داشت. پسرانش به یازدهمین و شانزدهمین مدیران ارشد شیلا مبدل گشتند. آنان به ترتیب بوجونگ (از سول ون) و هاجونگ (از سجونگ) نام داشتند.

بر اساس هوارانگ سِگی، میشیل پس از درگذشت پادشاه جین هیونگ که پدر پادشاه جینجی بود، صیغه پادشاه جینجی شد. اما پادشاه جینجی علاقه اش را به او از دست داد زیرا عاشق زن دیگری شده بود. ملکه سادو مادر جینجی در مورد تغییر ناگهانی احساسات پسرش و عدم وفای به عهد وی برای انتصاب خواهرش میشیل به عنوان ملکه عصبانی شد.

در نتیجه ملکه سادو با کمک ارباب سجونگ و ژنرال سول ون معشوق های میشیل، در جستجوی جلب حمایت دربار برای عزل پادشاه جینجی برآمد. آنها با پخش شایعاتی مبنی بر اینکه قحطی و شکستی که شیلا از آن رنج می برد به دلیل این است که آسمان ها شیلا را به خاطر داشتن یک پادشاه فاسد رها کرده اند، حمایت مردم را بدست آوردند. نتیجه حذف جینجی از قدرت انتصاب پسر عمویش پادشاه جین پیونگ به عنوان حاکم جدید بود. کیم چونچو نوه جینجی بعدها با عنوان پادشاه مویول به تخت نشست.

هویت تاریخی:

تردیدهایی در مورد اینکه آیا میشیل یک شخصیت تاریخی واقعی است یا خیر وجود دارد. این تردیدها بدین خاطر است که نام وی تنها در هوارانگ سِگی ذکر شده و در متون تاریخی سامگوک ساگی و سامگوک یوسا نیامده است.

بعلاوه اینکه نقش وی به عنوان مادر برای پسران و دختران مختلفش در هیچکدام از این متون تاریخی مورد تصدیق قرار نگرفته و تنها در هورانگ سِگی آمده است.

منبع ویکی پدیا انگلیسی
ممکن است شما دوست داشته باشید
Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Most Voted
Newest Oldest
بازخورد درون خطی
دیدن تمامی دیدگاه ها
آرزو

ممنون که زندگینامه بانو میشیل رو نوشتین.

آریا

سلام.خسته نباشید.بالاخره جین پیونگ برادرزاده ی جینجی بود یا پسرعمویش؟ممکن است داستان وصیت نامه ی پنهان جینهیونگ و این که جین هیونگ به جای پسرش نوه اش را به جانشینی برگزیده بود را هم خود میشیل از خودش ساخته باشد تا جینجی را(که از او روی گردانده بود) راحت تر خلع کند؟؟