شاهزاده خانم هواوان

محتویات

شاهزاده خانم هواوان (۹ مارچ ۱۷۳۸ – ۱۰ جون ۱۸۰۸) شاهزاده خانمی اهل چوسون و سومین دختر پادشاه یونگجو از چوسون بود.

زندگی نامه:

شاهزاده خانم هواوان در سال ۱۷۳۸ متولد شد.او سومین دختر پادشاه یونگ جو از چوسون بود.مادر وی صیغه ی یونگ جو، همسر شریف سلطنتی  بانو یونگ از خاندان لی بود. او با جونگ چیدال (۱۷۳۷-۱۷۵۷) که یکی از مقامات درباری بود ازدواج نمود.انها یک دختر داشتند که در سن دو سالگی فوت کرد. این زوج همچنین یک پسر خوانده به نام جونگ هوگیوم (۱۷۴۹-۱۷۷۶) داشتند. جونگ چیدال در جوانی فوت کرد و شاهزاده خانم هواوان را به عنوان یک بیوه تنها گذاشت.

مطالب خواندنی:

زندان سودمون

یون هی سون

شاهزاده خانم هواوان با برادر بزرگترش ولیعهد سادو (که او نیز از همسر شریف سلطنتی بانو یونگ متولد شده بود) روابط خوبی نداشت زیرا ولیعهد سادو به روابط نزدیک وی با پدرشان حسادت می کرد.در حقیقت روابط ولیعهد سادو با پادشاه یونگجو تقریبا وخیم بود.ولیعهد سادو شروع به آزار شاهزاده خانم هواوان نمود و حتی بدون اجازه به منازل وی وارد شد.

سرانجام پسر ولیعهد سادو او را به تبعید فرستاد.او اجازه یافت تا در سال ۱۷۸۲ به دربار سلطنتی بازگردد اما مجددا در سال ۱۷۸۴ اینبار به تبعید دائمی فرستاده شد. او در سال ۱۸۰۸ در هفدهمین روز از پنجمین ماه قمری در هشتمین سال سلطنت پادشاه سانجو از چوسون و در شهر پاجو فوت کرد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x