شکنجه قاتل ناصرالدین

 درباره نحوه برخورد با میرزا_رضا_کرمانی در کتاب روزنامه خاطرات عین السلطنه اینگونه آمده است: «این را هم افخم الدوله گفت که شکرالله خان برادر فرج الله خان حاکم الموت را با میرزا رضا در کالسکه نشانیده به باغ آوردند و بعد از آمدن حاجب الدوله و دیگران جمع شده و تمام ریش‌های او را کنده و بعد حاجب الدوله با چاقو چند جای بدن او را سوراخ کرده که راست بگو چند نفر بودید و با که این قرار و مدار را گذاشتید.

شکنجه قاتل ناصرالدین

او هم یا راست یا دروغ سیزده نفر را اسم برده و ثبت کرده اند. الان سه ساعت از شب رفته است. دکان و بازار کلا بسته بود. نان شلوغ و شهر برهم.

بنابراین گزارش:در روز ۲۱ مرداد ۱۲۷۵ میرزا رضا کرمانی عامل ترور به دار آویخته شد. میرزا رضا کرمانی در سال ۱۲۲۶ در کرمان متولد شد. پدرش ملاحسین عقدایی یزدی از بزرگان عقدا توابع اردکان یزد بود اما چون میرزا رضا در کرمان متولد شد و تربیتش نیز در‌‌ همان شهر بود لذا به نام کرمانی مشهور است.

منبع: روزنامه خاطرات عین السلطنه

انی کاظمی

مؤسس تاریخ ما | علاقه‌مند یا عاشق کنکاش در تواریخ ملل، ادیان و مذاهب، تاریخ و فلسفه می‌باشم | همواره این امید را داشته‌ام که بتوانم یک گام مثبت در راستای بهبود وضعیت فرهنگی کشورم، همچنین بهبود حافظه تاریخی مردم کشورم بردارم | از طریق کلیه شبکه های اجتماعی با نام‌کاربری enikazemi می‌توانید با من در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
دنبال کردن