مراقبت از کودک

گاهی اوقات پدر و مادر مایلند که به جای سپردن کودک کم سن و سالشان به مراکز نگهداری و مهدکودک‌ها، از فرزند دلبندشان در منزل نگهداری شود. در این صورت باید مراقب یا پرستاری استخدام شود تا نگهداری از کودک را در منزل انجام دهد. وظایفی که بر عهده یک مراقب و پرستار کودک است عبارتند از:

  1. توجه به تغذیه کودک: پرستار کودک باید مراقبت تغذیه کودک باشد و سه وعده غذایی کامل به کودک بدهد. وعده های غذایی باید شامل مواد مورد نیاز برای رشد کودک باشند و در رژیم غذایی کودک انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و … وجود داشته باشد. همچنین کودک را تشویق کند تا میان وعده‌های مفید مانند میوه، شیر و آجیل‌ بخورد. البته موارد مربوط به تغذیه کودک باید با پدر و مادر هماهنگ شده باشند.
  2. توجه به خواب کودک: از دیگر نیازهای اساسی در خردسالان داشتن خواب کافی است. نوزادان در شبانه روز به ۱۶ تا ۲۰ ساعت خواب، نوزادان ۶ ماهه تا یک ساله ۳ ساعت در روز و ۱۱ ساعت خواب شبانه، کودکان یک تا سه ساله بین ۱۰ تا ۱۳ ساعت و سنین بالاتر به ۱۰ تا ۱۲ ساعت خواب نیاز دارند. خواب کافی باعث می‌شود کودکان بانشاط تر باشند و در فرایند رشدشان خللی وارد نشود.
  3. توجه به بازی و آموزش کودک: بازی و آموزش در دوران خردسالی از اهمیت بالایی برخوردار است. مراقبت کودک باید با در اختیار دادن اسباب بازی‌های مناسب، آموزش زبان انگلیسی، نقاشی و… در جهت رشد فکری کودک تلاش کند.

اگر به فکر استخدام یک مراقب برای کودک در منزل هستید؛

علاوه بر نکاتی که ذکر شد که یک مربی و مراقبت خوب باید آنها را رعایت کند باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید. از همه مهمتر این است که مراقب کودک خوب استخدام کنید که در کارش حرفه‌ای و باتجربه باشد. شاید بپرسید چگونه باید این فرد را پیدا کنیم؟ چطور اعتماد کنیم؟

در اینجا باید مرکزی را به شما معرفی کنیم که سابقه چند ساله در زمینه نگهداری از کودک در منزل دارد و با به کارگیری مراقبین و پرستاران متعهد و مجرب آماده خدمت رسانی در منزل و نگهداری از کودک به صورت روزانه، شبانه و یا شبانه روزی است. همین الان با مشاوران مرکز پرستاری توان سلامت تماس بگیرید و شرایط پرستار موردنظرتان را بیان کنید. عادات غذایی، ویژگی های رفتاری، حساسیت های غذایی و جزییات مهم دیگر را نیز در نظر بگیرید تا پرستاری مطابق با انتظارات و شرایطتان را استخدام کنید.

شماره های تماس مرکز پرستاری توان سلامت

تلفن ثابت:
۰۲۱۷۷۵۰۵۹۱۹
۰۲۱۷۷۵۳۴۸۸۶
تلفن همراه:
۰۹۹۰۰۱۳۳۹۰۰

نظرات بسته شده است.