گبه ارگانیک در فارس

مدیر عامل کمپانی شهرک های صنعتی فارس بیان داشت که قرار می باشد مرکز تحقیق و توسعه و تولید فرش و گبه در ایران راه اندازی شود .این مرکز گفته شده برای اولین بار می باشد که در ایران قرار است راه اندازی شود .

خبری مبنی بر آنکه برای نخستین بار در ایران قرار می باشد مرکز تحقیق و توسعه و تولید «فرش» و «گبه» ارگانیک راه اندازی شود توسط مدیر عامل کمپانی شهرک های صنعتی فارس منتشر گردید .

بنابر گزارش ارائه شده توسط شیرازه :
مدیرعامل کمپانی شهرک های صنعتی فارس جناب شاهپور قنبری بیان داشتند :
پایگاهی که قرار است راه اندازی گردد یک مرجع تخصصی در خصوص تولید «فرش» و «گبه» ارگانیک می باشد .
این مرکز تحقیق و توسعه و تولید «فرش» و «گبه» در حقیقت یک پروژه ملی می باشد .
جناب شاهپور قنبری متذکر شدند که مرکز مذکور با پشتیبانی ها و حمایت های مراکز زیر راه اندازی گردیده است :
سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و اتحادیه صادرکنندگان «فرش» فارس در قالب خوشه «فرش» دستباف استان .

قنبری با اشاره به جایگاه ممتاز کشور و استان فارس در تولید و صادرات فرش و گبه افزود: مرکز «تحقیق، توسعه و تولید فرش و گبه ارگانیک» با هدف ترویج و تولید فرش و گبه سبز، سالم و ارگانیک و ارائه گواهی‌نامه سبز، سالم و ارگانیک فعالیت خود را به مرکزیت شیراز آغاز کرده است.

وی گفت: امیدواریم با فعال شدن این مرکز، گام‌های موثری در زمینه ترویج و تولید فرش و گبه سالم و ارگانیک در کشور و نیز افزایش صادرات این هنر صنعت اصیل برداشته شود.

پیش از این نیز مرکز احیاء نقوش و مستندنگاری فرش فارس با هدف حفظ و احیای نقوش قدیمی و در حال انقراض فرش استان فارس و مستندسازی آن، توسط خوشه فرش فارس راه اندازی شده بود.

خوشه فرش فارس که اخیرا به‌عنوان خوشه برتر کشور انتخاب شد، فعالیت خود را در قالب برنامه‌های توسعه خوشه‌های صنعتی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، از اردیبهشت سال ۱۳۹۴ آغاز کرده است .

به استناد آمار و اطلاعات موجود، در استان فارس ۱۸۰ هزار بافنده و ۳۱ اتحادیه صنفی در حوزه فرش دست‌بافت و سایر دست‌بافت‌ها به فعالیت مشغولند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *