چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟ | ویکی تاریخچه فرش

چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟

نحوه با مبل
ست فرش با مبل , اگر در منزل فرش های طرح دار و رنگی زیادی دارید و قصد دارید مبل ها را با این فرش های شلوغ ست کنید باید چه روشی به کار برد؟

سوال کاربر :
سلام خونه ما فرشهای قرمز پررنگی دارد با حاشیه مشکی..و پرده های کرم رنگ.. رنگ دیوار ها یک رنگ سفید..و دوست دارم از دو رنگ در مبل های که می خرم استفاده شود اما به خاطر رنگ پررنگ قرمز فرش در انتخاب رنگ دچار مشکل و تردید شده ام لطفا کمکم کنید.

پاسخ کارشناس :
فرش منزل شما به دلیل بزرگ و پر رنگ بودن قدرتمندترین موضوع دکوراسیون منزل شماست پس باید دیگر المان (موضوع ) ها با آن هماهنگ وست شوند و چون فرش پرنقش و نگار و رنگ است پس مبلمان شما حتی الامکان باید تک رنگ باشد و یا اگر از دو رنگ هم استفاده می کنید نباید پارچه رومبلی شما گلدار و شلوغ باشد.ترجیحا هر چقدر پارچه رو مبلی شما ساده تر و یا با نقوش کم رنگ تر باشد بهتر است.  در رابطه با انتخاب رنگ هم می توانید ابتدا به پالت رنگ های مکمل و پیشنهادات ما که شامل کرم، قهوه ای، نسکافه ای، بژ، صورتی و سفید است توجه کنید:

ویکی تاریخچه فرش چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟

ویکی تاریخچه فرش چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟

ویکی تاریخچه فرش چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟

ویکی تاریخچه فرش چگونه فرش را با مبل ست کنیم؟

اگر مبلمان سفید انتخاب می کنید در آن صورت دیوارها نیاز به تغییر رنگ ندارند ولی اگر مبلمان کرم، قهوهای و یا نسکافه ای انتخاب می کنید اگر رنگ دیوارها را به کرم تغییر دهید نتیخه بهتری می گیرید. مبلمان سفید را با فرش های قرمز و دیوارهای بدون رنگ استفاده کنید.

تغییرات مورد نیاز در مورد پرده

همچنین پرده باید بلند و تا کف باشد تا به این ترتیب خانه و ارتفاع سقف را بزرگتر و بلندتر کند.از دولایه پرده استفاده کنید که لایه زیری می تواند یک حریر سفید و ساده و لایه رویی یک کتان یا ساتن قرمز (هماهنگ با رنگ فرش) باشد تا به این ترتیب کمی از قدرت رنگ فرش را در خود حل کند.به هیچ وجه برای پرده ها از والان یا دکوری های شکل دار و پارچه های پرنقش و شلوغ استفاده نکنید بلکه از مدل کاملا ساده استفاده کنید.

دسته بندی مطلب: انتخاب فرش مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار