براساس چه معیاری رنگ فرش خانه تان را انتخاب میکنید؟ | ویکی تاریخچه فرش

براساس چه معیاری رنگ فرش خانه تان را انتخاب میکنید؟

را چگونه انتخاب کنیم ؟

رنگ فرش و حتی خود فرش یکی از عناصر مهم تشکیل دهنده دکوراسیون است و بخش زیادی از زیبایی منزل به آن بستگی دارد . همیشه این سوال ها که چه فرشی را برای کدام دکور انتخاب کنیم ؟،چقدر از فضای مورد نظرمان را با فرش بپوشانیم ؟، فرش انتخابی مان چه رنگی باشد ؟ ذهن مردم را مشغول میکند و اغلب موارد هم از طرف مردم به اشتباه پاسخ داده میشود .

برای انتخاب یک فرش کافیست این چند نکته را بدانید و رعایت کنید تا از انتخاب خود راضی باشید:

بهتر است فرشی که انتخاب میکنیم رنگی تیره داشته باشد . باید بدانید که رنگ فرش در مقایسه با رنگ مبلمان باید تیره تر باشد . در واقع رنگی که برای فرش اتاق نشیمن استفاده میکنیم رنگ تمامی دکوراسیون را شکل میدهد . بیشترِ ما بیشتر وقت خود را در اتاق نشیمن سپری میکنیم. به همین جهت اتاق نشیمن تا حد زیادی به سلیقه و نیاز اعضای خانواده بستگی دارد .

تاثیر منابع الهام بخش دکوراسیون در انتخاب رنگ فرش

قبل از انتخاب رنگ فرش حتما به اطراف نگاهی بیندازید و ایده های دکوراسیونی که از قبل پیاده کرده اید را مشاهده نمایید . طیف رنگ های به کار رفته در آن را ببینید و با علایق و سلایق رنگی خود آشنایی بیشتری پیدا کنید و بعد از آن با توجه به تمام دانسته هایی که از محیط بدست آورید نسبت به انتخاب رنگ فرش خود اقدام نمایید . مثلا باید بدانید که فرش هایی که برای اتاق غذاخوری انتخاب میشود معمولا طیف رنگی گرمتری دارند و فرش هایی که برای اتاق نشیمن استفاده میشود تم رنگی خنثی دارند .

ویکی تاریخچه فرش براساس چه معیاری رنگ فرش خانه تان را انتخاب میکنید؟

همه ما میدانیم که فرش های با زمینه روشن ، کثیفی و چرک را زودتر به خود نشان میدهند تا فرشهای با رنگ تیره . از این رو هنگام خرید فرش و انتخاب رنگ فرش باید به این نکته توجه کنیم که قرار است از فرش به صورت استفاده کنیم . معمولا خانواده های دارای کودک ، بهتر از خرید فرش رنگ روشن خودداری کنند یا مثلا خانواده هایی که عادت به نگهداری حیوانات خانگی دارند . چرا که خاک و چرک و کثیفی را به راحتی به معرض نمایش میگذارد . اگر خانه شما به گونه ای است که سالن پذیرایی تان فقط برای پذیرایی از مهمان مورد استفاده قرار میگیرد میتوانیم به شما پیشنهاد خرید فرش های با زمینه روشن را بدهیم .

از آنجایی که بیشتر ما هرساله تصمیم به خرید فرش جدید نداریم بنابراین بهتر است فرشی که میخریم ماندگاری بالایی داشته باشد . مثلا رنگ فرش صورتی یا خاکستریبه گونه ای نیست که بتواند سالها ماندگاری داشته باشد . یا از طریق مد از رده خارج میشود یا به عبارتی دلمان را میزند . بهتر است رنگ فرش که میخریم به گونه ای باشد که سالها زیبایی خاص خودش را داشته باشد .

نظر سایر افراد خانواده را بپرسیم

چون شما تنها ساکن خانه نمیباشید ، بهتر است هنگام خرید فرش ، درباره رنگ فرش از سایر اعضای خانواده نیز نظرخواهی کنید . با این روش ممکن است به نکته ای برخورید که قبل از این با آن روبه رو نشده اید .

و درانتها شایسته است بگوییم که برای خرید یک فرش با مجموعه ای عظیم از انواع فرش های ماشینی و دستبافت با طرح ها و نقشه ها و رنگ بندی ها مواجه میشوید که شما با در نظر گرفتن بودجه و بعد از آن با توجه به دکوراسیون منزلتان و ترکیب رنگبندی آن میتوانید تصمیم بگیرید که با کدام رنگ فرش و طرح خانه تان را زیباتر آرایش دهید .

دسته بندی مطلب: اطلاعات عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار