تنوع در سبک طراحی و سایز فرش دستباف | ویکی تاریخچه فرش

تنوع در سبک طراحی و سایز فرش دستباف

رضا ارمی گفت: تولید کننده گان قم هرکدام سلیقه و طراحی خود را دارند و طراح های خود را از چند طراح می گیرند و تولیدات آنها در پنجاه سبک و سیاق متفاوت و در اندازه ها و رنگ های گوناگون اجرا می شود.

ویکی تاریخچه فرش تنوع در سبک طراحی و سایز فرش دستباف

همواره در صنعت با مشکلاتی بسیار زیادی مواجه هستیم اما صنعت به عنوان یک اثر هنری با ارزش افزوده می باشد و نیاز است که این هنر ارزنده به سبکی شایسته به جهان معرفی گردد.

چنانچه تولید کنندگان فرش دستباف قم می خواهند موفق باشند باید یک طرح جدید، خلاق و خوب از خود ارائه کنند، البته همه مخاطبان صنعت فرش دستباف قم می دانند که فرش دستباف قم به لحاظ طرح رنگ و ابعاد تنوع بسیار زیادی نسبت به فرش های سایر شهرها مانند فرش دستباف تبریز و اصفهان دارد که همین موضوع سبب ایجاد ارزش افزوده و وجه تمایز برای این صنعت شده است.

از هر ۳۰۰ نفر تولید کننده فرش دستباف قم ۲۰۰ نفر دارای سبک و سیاق خاص خود در طراحی و رنگ بندی هستند که با کمال تاسف عده ای از افراد ناآگاه از روی آنها کپی می کنند و اعتبار این هنر را خدشه دار می کنند

 چنانچه برای فرش دستباف قم شناسنامه تهیه گردد از هر گونه سوء استفاده از این صنعت جلوگیری خواهد شد.

فرش های کپی کارهای اصلی فرش دستباف قم و تحریم های سیاسی اقتصادی مسبب اصلی رکود بازار معاملات این صنعت هستند

با توجه به موضوعاتی که در جهان اتفاق افتاده صنعت ما دچار رکود شد و بازار خود را در بسیار از کشور ها مانند آمریکا از دست داد.

فرش دستباف قم به دلیل هنری بودن همواره ارزشمند است و هنوز مانند یک سرمایه می باشد.

چنانچه فرش دستباف قم دارای شناسنامه شود بسیاری از مشکلات این صنعت رفع خواهد شد و می تواند به جایگاه اصلی خود در بازار بازگردد.

دسته بندی مطلب: اطلاعات عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار