خرید و فروش فرش ماشینی کاشان

فروش فرش یکی از شغلهایی است که از گذشته های دور در کاشان رواج داشته است. زیرا کاشان همواره یکی از بزرگترین تولید کنندگان فرش کشور بوده است. مغازه های فروش فرش که به آنها حجره گفته می شد، محلی بود برای فروش فرش هایی که در کاشان و روستاهای اطراف آن بافته می شد. با ورود صنعت فرش ماشینی به کشور، باز هم کاشان گوی سبقت را از سایر شهرها ربود و توانست سهم بالایی از تولید فرش ماشینی و صادرات آن را به خود اختصاص دهد.

مبالغه نیست اگر بگوییم شهری در ایران نیست که مغازه ای برای فروش فرش ماشینی کاشان در آن نباشد. در سالهای اخیر به دلیل رقابت بسیار زیادی که به وجود آمده، این صنعت با پیشرفت چشمگیری در زمینه نوع بافت و طرح و نقشه مواجه شده است. متاسفانه به همان اندازه که افزایش رقابت در تولید فرش، موجب پیشرفت این صنعت شد به همان اندازه هم موجب افزایش تقلب در مراحل تولید فرش ماشینی گردیده است.

 

 

علت این امر شرکت های بودند که بدلیل عدم توانایی مالی توان رقابت با شرکت های بزرگ و قدیمی فرش را نداشتند و نمی توانستند دستگاههای بافت خود را به روز کنند. این شرکت ها اقدام به اعمال تغییرات جزئی بر روی همان دستگاه بافت قدیمی خود کردند و فرش های بی کیفیت خود را به عنوان فرشی که با جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی بافته شده است به فروش رساندند. نمونه بارز این تقلب بافت فرش ۷۰۰ شانه با دستگاه تکسیما و فروش آن به نام فرش ۷۰۰ شانه HCP می باشد. یا بافت فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه و فروش آن به عنوان فرش ۷۰۰ شانه است.

متاسفانه افرادی که به دنبال خرید فرش ماشینی ارزان هستند بیشتر در دام این متقلبان می افتند. ما پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید فرش ماشینی ارزان را دارید به جای خرید یک فرش بی کیفیت نو، یک فرش ماشینی دست دوم با کیفیت را تهیه کنید. البته توجه داشته باشید که از مغازه هایی خرید کنید که معتبر بوده و همواره سعی در فروش فرش ماشینی دست دوم با کیفیت دارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *