رفع سوختگی بر روی فرش ماشینی | تاریخ فرش

رفع سوختگی بر روی فرش ماشینی

از اولین سوالاتی که بعد از ماشینی پرسیده می شود این است که را چه کنیم که در صورتی که سوختگی بر روی به دلیل توسط ذغال باشد ، برای رفع سوختگی روی فرش ماشینی شما باید در مرحله اول پرز های فرش که دارای سوختگی می باشد قیچی نمایید و سپس بر روی جای سوختگی زغال روی فرش ، یک لایه شامپوی فرش بریزید و بعد از اینکه شامپو فرش بر روی قالی ماشینی خشک شد ، می توانید آن را جارو کنید. اگر هنوز جای سوختگی بر روی فرش وجود داشت شما می توانید از یک رنگبر ضعیف فرش نیز استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که نباید فرش بیش از حد خیس بشود و از صابون نیز برای فرش نباید استفاده کنید. در این مرحله شما می توانید یک جسم ( بهتر است دارای وزن زیادی نیز باشد ) را زیر فرش ماشینی قرار بدهید تا فرش بالا قرار بگیرد و عملیات خشک کردن فرش نیز زودتر انجام بشود. در صورتی که ماشینی به صورت عمیق باشد ، برای رفع آن شما نیاز خواهید داشت که فرش را به رفوگر بدهید تا ترمیم را انجام بدهد ، در غیر این صورت می توانید از روش گفته شده استفاده کنید.

سوختگی فرش با سیگار

در صورتی که سوختگی فرش ماشینی بر اثر سیگار باشد ، برای رفع لکه سوختگی فرش این نوع سوختگی ، شما می توانید از یک موچین و یا از ریش تراش استفاده کنید و بخشی از سالم فرش ماشینی را جداسازی کرده و آن را به صورت هماهنگ با بخش سوخته فرش قرار بدهید. در این مرحله شما می توانید به بخشی که سوختگی روی فرش قرار دارد ، کمی چسب بزنید و پرزهای جدا کرده شده را بر روی آن با فشار بگذارید و در پایان یک جسم سنگین مانند یک کتاب بر روی فرش سوخته از آتش سیگار قرار بدهید.

 

تاریخ فرش رفع سوختگی بر روی فرش ماشینی

 

سوختگی فرش با شمع

در صورتی که سوختگی فرش به خاطر ذوب شدن شمع بر روی فرش باشد باید بلافصله بعد از اینکه آسیب دیدگی ایجاد شد آن را پاک نمایید و شمع آب شده که هنوز بر روی فرش ماشینی خشک نگردیده را می توانید به وسیله یک دستمال و یا حوله از جنس کتان خشک نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که هیچگاه نباید دستمال بر روی آن مالش داده بشود و باید تنها در جهت خشک کردن از دستمال استفاده نمایید که با فشار دادن دست بر روی بخش مورد نظر خشک کردن آن صورت خواهد گرفت.

از روش های دیگر در جهت از بین بردن لکه شمع ، ساختن لکه بر سوختگی فرش می باشد. برای ساخت لکه بر فرش شما می توانید ، کمی مایع ظرفشویی را برداشته و آن را مخلوط با آب کنید و سپس ۲۵ درصد از قاشق چایخوری از آن را داخل یک لیتر آب مخلوط نمایید تا محلول لکه بر قرش برای سوختگی لکه شمع آماده شود. به این نکته توجه داشته باشید که نباید خیسی زیاد باشد و شما می توانید آن را به وسیله آب پاک سازی کنید تا به صورت کامل لکه سوختگی شمع بر روی فرش رفع بگردد.

برای رفع سوختگی شمع روی فرش های پرز دار می توانید در مرحله اول سوختگی فرش را با یک قاشق تراشیده و بعد از آن ، روی لکه یک پارچه سفید ( یا یک دستمال کاغذی ) قرار بدهید و سپس یک اتو بر روی آن بکشید تا شمع آب شده به صورت کامل جذب بگردد.

دسته بندی مطلب: اطلاعات عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار