سرمایه گذاری ۳هزار میلیارد ریالی برای تولید نخ اکریلیک | ویکی تاریخچه فرش

سرمایه گذاری ۳هزار میلیارد ریالی برای تولید نخ اکریلیک

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای یک هزار و ۴۰۰ نفر در ۹ واحد صنعتی فرش ماشینی به انجام رسید.

«افسانه محرابی» افزود: با این میزان سرمایه گذاری نزدیک به ۲۴ هزار تن فرش ماشینی به ظرفیت اسمی کشور افزوده شد که امید می رود سال آینده نخ مورد نیاز ماشینی در کشور تامین شود.

وی تصریح کرد: تقاضای بازار برای ورود ماشین آلات فرشبافی دارای شانه بالاتر و سرعت تغییر فناوری در ماشین آلات جدید فرش ماشینی، سرمایه گذاری و راه‌اندازی واحدهای ریسندگی نخ ظریف فرش ماشینی را اجتناب ناپذیر کرده است.

 

ویکی تاریخچه فرش سرمایه گذاری ۳هزار میلیارد ریالی برای تولید نخ اکریلیک

 

ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از خودکفایی در تولید کالاها از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (۱۳۹۶) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».

ماشینی یکی از صنایع تاثیرگذار در صنعت نساجی کشور است که در سال های اخیر رشد و توسعه مناسبی را سبب شده است.

فقط در منطقه کاشان، آران و بیدگل بیش از یک هزار واحد تولیدکننده فرش ماشینی ایجاد شده و این منطقه را به قطب تولید این محصول در کشور و حتی منطقه تبدیل کرده است.

این صنعت حدود ۵۰ درصد ارزش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص می دهد.

ظرفیت نصب شده صنعت فرش ماشینی در کشور بالغ بر ۱۲۰ میلیون مترمربع است و تولید سالیانه آن به ۸۰ میلیون مترمکعب می رسد که با توجه به سرانه مصرف ۲.۳ مترمربع در کشور (۵۰ میلیون مترمربع در داخل مصرف می شود) مازاد تولید به کشورهای دیگر صادر می شود.

دسته بندی مطلب: اطلاعات عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار