تاریخ شهر مراکش

تاریخ شهر مراکش

 

 

در مدینه شما با مجموعه شگفت انگیزی از آثار فرهنگی و تاریخی رو به رو خواهید شد که هر کدام از آنها شما را با بخشی از میراث این آشنا خواهدکرد. مراکش خود یک نمونه منحصر به فرد از پایتخت اسلامی در مدیترانه غربی است و مدینه آن قلب این رویداد تاریخی است. مدینه مراکش در کوهپایه های اطلس واقع شده و یک شهر بی نظیر از نظر تاریخی است. زمانی که اسلامی که در شمال باختری آفریقا می کرد، این شهر را در سال ۱۰۷۰ تاسیس کرد و دیواره های آن در قرن ۱۱ تاسیس شد. در طول این دوران مراکش به مرکز اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اسلامی تبدیل شد.

 

از آثار تاریخی که از این دوران به جای مانده می توان به مسجد «کوتوبیا» (Koutoubia) با مناره بی نظیر ۷۷ متری، باغ های تاریخی و دروازه شهر اشاره کرد. مدینه بخش این شهر است که با خیابان های باریک و پرپیچ و خم شخصیت تاریخی این شهر را برای تان زنده می کند. همچنین بازدید از نقاط دیگری چون «قصر بادیه» (Badia Palace) و میدان «» () را نباید از دست دهید. میدان که نامش در میراث فرهنگی نامشهور ثبت شده یک تئاتر فضای باز بوده که گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند.

بابک زارع

بابک زارع هستم | نویسنده و مدیر وب‌سایت تاریخ ما | از ایام کودکی علاقه بخصوصی به تاریخ (بخصوص تاریخ ایران) داشتم | امیدوارم با مطالبی که با دیگر دوستان در سایت تاریخ‌ما قرار می‌دهیم مثمر ثمر واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن