تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

راهکارهای مفید برای دوام رنگ مو

مراقبت از موهای رنگ شده چندان هم سخت نیست، شما با رعایت چند نکته ساده می توانید موهای زیبا با رنگ دلخواه داشته باشید.

چه شما به تازگی موهایتان را بلوند کرده‌اید و چه موهایتان رنگ شرابی، خرمایی، مشکی یا حتی آبی است، برای مراقبت از موهای رنگ شده فقط نیاز است کمی بیشتر به موهایتان توجه کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که مبلغ زیادی را برای جدیدترین و زیباترین رنگ مو در سالن آرایش بپردازید و بعد از گذشت یک هفته به خاطر عدم مراقبت درست اثری از آن رنگ زیبا باقی نمانده باشد. در این مطلب نکاتی را برای مراقبت از موهای رنگ شده بررسی می‌کنیم که طی سال‌ها و بر اثر تجربه کسب شده‌اند. با ما همراه شوید و این نکات را برای مراقبت از موهای رنگ شده مطالعه کنید.

 

راهکارهای مفید برای دوام رنگ مو

 

 

نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده:

۱. تا ۷۲ ساعت پس از رنگ کردن مو‌ها شامپو نزنید

زمانی که شما موهایتان را رنگ می‌کنید لایه کوتیکول که بیرونی‌ترین لایه ساقه مو است باز می‌شود و نفوذ رنگ به ساقه مو را راحت می‌کند. وقتی که در فاصله کوتاهی پس از رنگ کردن موهایتان را می‌شویید لایه کوتیکول هنوز باز است و رنگ موی شما می‌تواند به راحتی از بین برود.

 

تقریبا سه روز طول می‌کشد تا لایه کوتیکول ساقه مو به طور کامل بسته شود، به همین خاطر است که هر چه بیشتر شامپو زدن به موهایتان را به تاخیر بیندازید، رنگ دانه‌های رنگی بیشتر جذب ساقه موهای شما می‌شوند و رنگ زیبای موهای شما مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد.

۲. از شامپوها و نرم کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید

سولفات سدیم لورث، پاک کننده آنیونیکی است که در بسیار از محصولات مراقبتی یافت می‌شود و تولید کف را در این محصولات افزایش می‌دهد. وجود سولفات در شامپو و یا نرم کننده شما باعث از بین رفتن روغن‌های طبیعی موها شده و این منجر به از بین رفتن رنگ زیبای موهای شما می‌شود. سعی کنید از شامپوهای بدون سولفات به منظور مراقبت از موهای رنگ شده استفاده کنید.

 

۳. رنگ را به کاندیشنر یا نرم کننده‌تان اضافه کنید

اگر در حال تغییر رنگ مویتان به رنگی روشن‌تر مانند صورتی، بنفش و یا حتی آبی هستید، مقداری از این رنگ را در هنگامی که می‌خواهید موهایتان را بشویید به شامپو یا نرم کننده موهایتان اضافه کنید. با این کار با هر بار شستشو رنگ موهایتان تازه می‌شود.

 

 

 

۴. موهای رنگ شده را با آب داغ نشویید

اگرچه یک دوش آب گرم برای برخی بسیار لذت بخش است، اما خوب است بدانید که برای موهای رنگ شده مناسب نیست. وقتی که سرتان را با آب داغ بشویید لایه کوتیکول باز می‌شود و به رنگ موی جدیدتان اجازه می‌دهد تا کمرنگ و کمرنگ‌تر شود. برای مراقبت از موهای رنگ‌شده، می‌توانید موهایتان را با آب ولرم شامپو بزنید و سپس با آب سرد آب بکشید.

 

۵. موهایتان را کمتر بشویید

شستن هر روزه موهای رنگ شده از طول عمر رنگ موهایتان می‌کاهد. با شستن مداوم موهایتان نه تنها روغن‌های طبیعی مو را از بین می‌برید، بلکه هر دفعه مقداری از رنگ موهایتان را نیز به همراه آن از دست می‌دهید. شستن موها دو الی سه بار در هفته ایده خوبی برای حفظ رنگ موی جدیدتان است.

۶. موهایتان را با شامپو خشک بشویید

استفاده از شامپوهای خشک برای مراقبت از موهای رنگ شده و تمیز نگه داشتن آنها یک گزینه مناسب است. شامپوهای خشک به صورت اسپری و یا پودر هستند و بدون نیاز به حمام موهای شما را تمیز می‌کنند.

 

۷. قبل از استفاده از اتو یا سشوار از اسپری‌های محافظتی استفاده کنید

گرمای زیاد ابزاری مانند اتو یا سشوار، رطوبت و رنگ موها را از بین می‌برند و در نتیجه منجر به ریزش مو می‌شود. برای کمک به جلوگیری از رخداد این مشکلات در هنگام استفاده از این ابزار داغ، ابتدا مقدار اسپری محافظتی بر روی موهای خود بزنید و به این ترتیب از موهای رنگ شده زیبایتان مراقبت کنید.

۸. موهایتان را برای فرآیند رنگ آماده کنید

یک روز قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید، از شامپوهای روشن‌کننده بر روی موهایتان استفاده کنید. این محصول تمامی روغن‌هایی را که ممکن است نفوذ کوتیکول به لایه‌های عمیق مو را مسدود کنند، از بین می‌برد.

۹. از کلر دوری کنید

کلر یک عامل سفید کننده شیمیایی است که معمولا استخرها را با آن تمیز می ‌کنند و به طور حتم هنگامی که در حال لذت بردن از استخر در یک روز گرم هستید یک لایه از آن بر روی موهایتان می‌نشیند. اینجاست که اهمیت استفاده از کلاه در موقع شنا در استخر روشن می‌شود. یا اینکه می‌توانید موهایتان را زیر دوش خیس کرده و مقداری نرم کننده روی آن بریزید اما آن را آب نکشید! این لایه از نرم کننده بر روی مو مانعی برای نفوذ کلر به موها می‌شود.

 

 

۱۰. سر موها را مرتب کنید

رنگ قسمت انتهای موها سریعتر از همه قسمت‌های دیگر از بین رفته و تازگی‌اش را از دست می‌دهد. با کوتاه کردن انتهای موها هر شش الی هشت هفته، موهایتان بسیار شاداب‌تر به نظر می‌رسند. این کار علاوه بر مراقبت از موهای رنگ شده به جلوگیری از آسیب موخوره نیز کمک می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.