تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

نشانه ها و علائم سینوزیت در کودکان

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب
انواع سینوزیت در کودکان
به طور کل ۳ نوع سینوزیت داریم:
– سینوزیت حاد
-سینوزیت تحت حاد
– سینوزیت مزمن
در نوع حاد علائم سینوزیت با گذشت زمان از بین میروند ولی در نوع مزمن فرد دچار عفونتهای مکرر می شود و علایم آن بسیار اذیت کننده میباشد و حتماً باید بیمار تحت درمان قرار گیرید.
علائم سینوزیت در کودکان
سینوزیت میتواند در کودکان با سنین مختلف، علائم مختلفی ایجاد کند. بچه های کم سن و سال تر بیشتر علائمی مثل سرما خوردگی دارند که شامل آبریزش و گرفتگی بینی و تب ملایم می شود. درصورتی که فرزندتان ۵ تا ۷ روز بعد از آغاز حالتهای سرما خوردگی دچار تب شد، میتواند علامتی از سینوزیت یا یک عفونت دیگر( مانند برونشیت، سینه پهلو یا عفونت گوش) باشد، پس باید برای بررسی بیشتر وی را پیش پزشک ببرید.
بسیاری از والدین سردردهای ناشی از سرما خوردگی را در فرزندان شان با عفونت سینوسی اشتباه می گیرند. ولی سینوس های موجود در پیشانی تا حدود ۷ سالگی کودک ایجاد نمی شوند و پیش از ۱۰ سالگی برای عفونی شدن آن قدرها کامل شکل نگرفته اند. بدین ترتیب خیلی وقت ها سردردهای کودکانی که سرما خورده اند به علت عفونت سینوسی نیستند.
در کودکان بزرگتر و نوجوانان، رایج ترین نشانه های سینوزیت، سرفه های خشک در طول روز است که تا ۷ روز بعد از نشانه های سرما خوردگی، تب، گرفتگی بینی، دندان درد ، گوش درد یا حساس شدن صورت، ایجاد نمی شود. گاهی وقت ها نوجوانانی که سینوزیت دارند دچار دل درد، تهوع ، سردرد و درد در پشت چشم ها هم می شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.