تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

ترشح بی رنگ یا سفید رنگی که با تحریک واژن خارج میشود غسل دارد؟

حصول جنابت در بانوان به دو طریق است: الف) دخول، ب ) خروج منى. البته هر مایعى که از زنان خارج شود، منى نیست. تنها ترشحاتى که در اوج لذت جنسى خارج مى‏گردد، حکم منى را دارد.
بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى مانند موارد یاد شده در سوال خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد ولى مایعى که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود و بدن همراه آن سستى پیدا می کندحکم منى را دارد و موجب جنابت است. در این جا ذکر یک قاعده کلى نیز مفید است و آن اینکه تا زمانى که یقین به خروج منى و یا رسیدن به آن حالت نهایى نباشد حکم جنابت جارى نمى‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتى از بدن خارج شد و یا هیجانى در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.
آبی که گاهی بعد از تحریک شهوت از انسان خارج می شود(مذی) پاک است و غسل ندارد. علائم منی سه چیز است: ۱- مایعى که خارج مى‏شود از روى شهوت و همراه با ارضاء کامل باشد. ۲- با فشار و جستن بیرون مى‏ریزد (در زنان لازم نیست با جستن بیرون آید). ۳- بدن پس از آن سست مى‏شود. در این جا ذکر یک قاعده کلى نیز مفید است و آن اینکه تا زمانى که یقین به خروج منى پیدا نکرده اید حکم جنابت جارى نمى‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتى از بدن خارج شد و یا هیجانى در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است
همه مراجع: {Tاگر در اوج لذت جنسى، از زن مایعى خارج شود، حکم منى را دارد و غسل بر او واجب مى‏شود.V}امام خمینى، استفتاءات، ج ۱، س ۱۰۴ ؛ اجوبه الاستفتاءات، س ۱۷۱، دفتر آیت‏اللّه بهجت و آیت‏اللّه سیستانى ؛ آیت‏اللّه مکارم، استفتاءات، ج ۱، س ۷۸ ؛ جامع الاحکام، ج ۱، س ۱۲۳ ؛ آیت‏اللّه تبریزى، استفتاءات، س ۲۴۸ ؛ توضیح المسائل مراجع، م ۳۴۵ ؛ آیت‏اللّه نورى، توضیح المسائل، م ۳۴۶.{V
باید توجه کرد که حصول جنابت به دو طریق است: الف) دخول هر چند منی هم خارج نشود ب ) خروج منى هر چند نزدیکی حاصل نشود. البته هر رطوبتى منى نیست. بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد، ولى مایعى که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایى که غالبا هنگام برانگیختگى جنسى خارج مى‏شود پاک است مگر آنکه به حد (ارگاسم) برسد و به دنبال آن اشباع حاصل شده و بدن سستى پیدا کند. در این جا ذکر یک قاعده کلى نیز مفید است و آن اینکه تا زمانى که یقین به خروج منى و یا رسیدن به آن حالت نهایى نباشد حکم جنابت جارى نمى‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتى از بدن خارج شد و یا هیجانى در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است. مگر اینکه نزدیکی کرده باشند چون خود نزدیکی باعث لزوم غسل جنابت می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.