تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

شهری که ۵ قرن است که افزایش اجاره خانه‌ نداشته است

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حال حاضر اجاره یک آپارتمان مسکونی به ویژه در شهرهای بزرگ بسیار گران است. اما در «فوگری» آلمان قیمت اجاره خانه از سال ۱۵۲۰ میلادی تا امروز ثابت باقی مانده است.
مجتمع مسکونی فوگری که در شهر «اکسبورگ» آلمان قرار گرفته به عنوان مکانی برای اسکان کارگران و فقرا در مقابل دریافت مبلغ ناچیزی ساخته شده است. فوگری قدیمی ترین مجتمع مسکونی جهان است که بیش از پانصد سال پیش بنا شده و تا امروز قابل سکونت است. نکته ی عجیب درباره فوگری این است که از سال ۱۵۲۰ میلادی تا امروز قیمت اجاره یآن افزایش نیافته است و ساکنان یک «گیلدر» معادل ۰٫۸۸ یورو یا کمتر از یک دلار برای اجاره آن می پردازند.
«جاکوب فوگر» سرمایه دار اروپایی در آغازین سال های قرن چهاردهم میلادی آنجا را بنا کرد. خانواده او از ثروتمندترین‌های آلمان بودند و او نفوذ زیادی بر طبقه حاکم داشت و طرفدار سرمایه داری و انحصارات خصوصی بود.
به دلیل رویکردش در تجارت و دنبال کردن راه های غیرقانونی برای رسیدن به قدرت، فوگر در سالهای آخر عمرش مورد تنفر واقع شد و بسیاری از فرقه های کاتولیک، نجیب زادگان، تاجران و پروتستان ها به او حمله کردند و کارگران و فقرای قرون وسطا به دلیل مقررات تجاری و مالی اش، بر او خشم گرفتند.
فوگر هم در آخرین سال‌های عمر و برای جبران گذشته سیاه و بخشش گناهانش تصمیم گرفت تا شهر کوچکی را شامل ۱۰۶ خانه برای فقرای کاتولیک در اکسبورگ بسازد که مجتمع مسکونی فوگر جزئی از آن به شمار می رفت.
با وجود خسارات زیادی که این منطقه در جنگ جهانی دوم به خود دید اما پس از ترمیم دوباره به شکل اول خود بازگشت و تا امروز قابل سکونت است.
این مجتمع شامل ۶۷ خانه و ۱۴۷ آپارتمان به علاوه ی کلیسای «قدیس مارکو» و دفاتر اداری است.
فوگری یک مقصد توریستی محبوب در شهر اکسبورگ است که شیوه ی زندگی قدیمی خود را حفظ کرده و خانه موزه هایی نیز برای بازدید علاقه مندان دارد.
اقامت در این شهر چند شرط دارد؛ ۱. سن بالای شصت سال ۲. کاتولیک بودن و به علاوه دروازه های شهر هم هر شب قفل می شوند. متقاضیان قبل از زندگی در این شهر باید نام نویسی کنند و ممکن است تا چهار سال در لیست انتظار بمانند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.