آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
خانه » جامعه، شهری » نشست تخصصی گردشگری در حصار ناصری برگزار می‌شود
نشست تخصصی گردشگری در حصار ناصری برگزار می‌شود

نشست تخصصی گردشگری در حصار ناصری برگزار می‌شود

به گزارش «تاریخ‌ما» نصرالله آبادیان با بیان این که در این برنامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، متخصصان، مدیران شهری و هنرمندان حضور دارند،گفت: هسته مرکزی شهر تهران – که حصار ناصری و تهران قدیم را در خود جای داده است – ظرفیت بسیاری برای توسعه گردشگری به لحاظ وجود ابنیه فاخر، آثار ارزشمند هنری و تاریخی، محله های قدیمی ، گذرها و…  را دارد و می تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت را از اولویت‌های مدیریت شهری نام برد و توجه به توسعه گردشگری در بخش تاریخی پایتخت را علاوه بر رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این صنعت در شناسایی فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی به گردشگران خارجی حائز اهمیت دانست.

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: به مناسبت گرامیداشت ۱۴ مهر که به نام “روز تهران ” نامگذاری شده است، برگزاری نشست تخصصی گردشگری فرهنگی – تاریخی در حصار ناصری ، بازدید از نمایشگاه « اطفائیه تهران» و ابزار آلات قدیمی آتش نشانی در نخستین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران، بازدید شهروندان از موزه های قرآن، مقدم و ثبت احوال تهران به صورت رایگان پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ در نشست تخصصی گردشگری فرهنگی – تاریخی که روز شنبه (۱۴ مهر) ساعت ۱۵ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار خواهد شد،از نقشه مینیاتوری گردشگری منطقه ۱۱ و پلاک های تاریخی گذرهای منطقه ۱۲ رونمایی مسی‌شود.
خانه تاریخی امیر بهادر (انجمن آثار و مفاخر فرهنگی) در خیابان ولی‌عصر (عج)، پل امیر بهادر، خیابان سرلشکر علی‌اکبر بشیری، شماره۷۱ واقع شده و شرکت تمامی علاقه‌مندان در این برنامه آزاد است.

انتهای پیام

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است