ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
خانه » گردشگری و میراث » بلیت پروازها را کنسل نکنید
بلیت پروازها را کنسل نکنید

بلیت پروازها را کنسل نکنید

حرمت‌الله رفیعی با اشاره به افزایش چند برابری نرخ هواپیما در برخی مسیرهای هوایی از جمله بندرعباس _ تهران و کیش _تهران به خبرنگار «تاریخ‌ما» گفت: رفتار برخی شرکت‌های هواپیمایی در این روزهای برفی بسیار ناپسند، دور از اخلاق و غیرحرفهای است. ما در این گرفتاری باید کمک همدیگر باشیم نه اینکه با دادن نرخ‌های سرسام‌آور اوضاع را بدتر کنیم. چرا به خودمان رحم نمی‌کنیم؟

وی افزود: از روز گذشته تاکنون برخی پروازها به خاطر برف و برودت هوا کنسل شده‌اند. شرکت‌های هواپیمایی در این شرایط موظف‌اند مردم را به مقصد برسانند، ولی چون مردم آگاه نیستند بلیت‌های خود را کنسل می‌کنند و وقتی دوباره می‌خواهند بلیت تهیه کننده با قیمت‌های رویایی مواجه می‌شوند. این در حالی است که شرکت‌های هواپیمایی طبق قوانین و ضوابط نه تنها باید مسافر را به مقصد برگردانند بلکه هتل و غذای آن‌ها و هزینه‌های مازاد را باید تأمین کنند. حالا این کار را انجام نمی‌دهند، دست کم بلیت‌ها را با نرخ سرسام‌آور نفروشند.

رفیعی تاکید کرد: بلیت‌های خود را کنسل نکنند چون شرکت‌های هواپیمایی باید با همان بلیت پروازی که به خاطر شرایط جوی موجود کنسل شده مسافر را به مقصد برگردانند.

او اظهار کرد: برخی شرکت‌های هواپیمایی نه تنها مردم را نسبت به قوانین موجود آگاه نمی‌کنند چه بسا که از خدا می‌خواهند بلیت‌ها کنسل شود و قیمت‌های رویایی به مردم بدهند. اتفاقی که اکنون شاهد آن هستیم.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت:‌ ما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و با بخشنامه به دفاتر خدمات مسافرتی تأکید خواهیم کرد که از فروش چنین بلیت‌هایی خودداری کنند. همچنین در نامه‌ای به سازمان هواپیمایی درخواست رسیدگی فوری به این قضیه را داریم.

به گزارش «تاریخ‌ما»، از روز گذشته با لغو برخی پروازها اخباری مبنی بر فروش بلیت‌ها تا سه برابر قیمت در مسیرهایی که پروازهای آن ها کنسل شده، منتشر شده است.

انتهای پیام

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. خیلی مطلب خوب و مفیدی بود عالی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است