امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
خانه » باستان‌شناسي » جدید: همکاری‌های باستان‌شناسی بستر مناسبی را جهت تحکیم روابط ایران و ژاپن فراهم می‌کند
جدید: همکاری‌های باستان‌شناسی بستر مناسبی را جهت تحکیم روابط ایران و ژاپن فراهم می‌کند

جدید: همکاری‌های باستان‌شناسی بستر مناسبی را جهت تحکیم روابط ایران و ژاپن فراهم می‌کند

تاریخ ما:۲۰۱۸-۱۰-۲۷ ۱۵:۲۲:۱۸

به گزارش «تاریخ‌ما»، در این سمینار مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در سخنانی از پرفسور اوتسو تاداهیکو و همکارانش به خاطر تلاش‌های ارزنده در شناسایی ارتباطات تمدن‌های باستانی ایران و ژاپن تشکر و قدردانی کرد و افزود:‌ امروز از طریق بررسی آثار بجا مانده در اکتشافات باستان‌شناسی در مسیر جاده ابریشم به نحوه تعاملات فرهنگی میان هنرمندان و صنعتگران دو کشور ایران و ژاپن پی می‌بریم.

وی تصریح کرد: آثار باستانی در موزه یوشواین در شهر نارا، مؤید ارتباطات خوب میان دو ملت ایران و ژاپن بوده است.

سفیر کشورمان در توکیو همچنین بیان کرد: همکاری‌های باستان شناسی و فرهنگی بستر مناسبی را جهت تحکیم و توسعه هرچه بیشتر روابط  دو کشور در تمامی زمینه‌ها فراهم می‌آورد.

همچنین در این سمینار ابتدا استاد تاکورو اداچیTakuro Adachi) ) استاد دانشگاه کانازاوا سخنانی با عنوان (بررسی زمانی دوره سوم آهن در تپه‌های جلالیه گیلان) بیان کرد و سپس پرفسور سریو هارااورا(Seiro Harura ) استاد دانشگاه توکای درخصوص (تاریخ ایذه در دامنه زاگرس ) سخنرانی کردند. پرفسور تومیکوهواوکانو (Tomohiko Okano ) استاد دانشگاه آیوآما اکوین سخنانی را درباره بررسی کلی تجارت سرامیک چین در خلیج فارس بیان کرد.

در این سمینار برخی از اعضای انجمن فرهنگی ایران و ژاپن، انجمن دوستی موزه شرق باستان توکیو، اساتید دانشگاه توکای و جوگاکوئن،تعدادی از دانشجویان باستان شناسی و جمعی از علاقه‌مندان فرهنگ و تمدن ایران زمین شرکت داشتند .

انتهای پیام

منبع: ایسنا

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است