پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
خانه » استانها » اصفهان » توسعه صنعتی بلای جان کاشان شده است
توسعه صنعتی بلای جان کاشان  شده است

توسعه صنعتی بلای جان کاشان شده است

 پرویز کردوانی در جریان سفر خود به کاشان در گفت و گو با خبرنگار «تاریخ ما»، با بیان اینکه منطقه کاشان از لحاظ بسیار گوناگون از جمله باستان شناسی از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهار داشت: چهار سال در منطقه کاشان کار کردم و به اهمیت آن واقف هستم و بر همین اساس یا توجه به تجارب این سالها توصیه می کنم توسعه صنعتی کاشان روندی  متعادل داشته باشد.

وی ضمن ارائه توصیه هایی در حوزه آبخیزداری کاشان افزود: کاشانی ها افراد قانعی هستند و بر همین اساس مردم آب کمتر مصرف کنند اما مسئولان نیر باید از توسعه چمن کاری خوداری کنند و کاشان را با ساخت صنایع گوناگون از اصالت نیندازند.

پدر کویرشناسی ایران ضمن تاکید بر سنتی گرایی و حفظ آداب و رسوم کاشان ابراز داشت: مسئولان شهری با روش های گوناگون ادارات را به صرفه جویی در مصرف آب و گاز ترغیب کنند و شهروندان نیز با استفاده از شیرهای کم مصرف در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی با بیان اینکه آب جزء منابع تمام شدنی است، گفت: در کویر حفظ پوشش گیاهی از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس نباید به این بارش ها دل خوش کرد و باید  اقدامات لازم در مورد حفظ منابع آبی موجود صورت پذیرد.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است