تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
خانه » دیگر اخبار » دانلود گلچین آهنگهای محمدرضا شجریان
دانلود گلچین آهنگهای محمدرضا شجریان

دانلود گلچین آهنگهای محمدرضا شجریان

نام و نشان محمدرضا شجریان در ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست تا جایی که این خواننده توانمند در جهان نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یک سایت معتبر آسیایی وی را معروف ترین خواننده سنتی ایرانی معرفی کرد. روزنامهٔ ونکوورسان شجریان را از مهمترین هنرمندان موسیقی جهان دانست. محمدرضا شجریان در ایران لقب «خسرو آواز ایران» را یدک می‌کشد.

دانلود مجموعه ای از زیباترین آهنگ های همایون شجریان

سایت تخصصی دانلود آهنگ قدیمی تاریخ ما، به طور قانونی اقدام به انتشار ماندگارترین اهنگهای شجریان نموده است. کلیه آهنگ‌های سنتی قدیمی شامل: آهنگ های سوزناک شجریان، مرغ سحر، آواز راست پنجگاه و … در این سایت برای دانلود رایگان وجود دارد.

ماندگارترین اهنگهای شجریان را می‌توانید با کیفیت بالای ۳۲۰ و ۱۲۸ از سایت آهنگ قدیمی تاریخ ما دانلود کنید. متن آهنگ (Lyrics) نیز در کنار باکس دانلود وجود دارد تا اگر قصد حفظ کردن ترانه را دارید، این کار برای شما تسهیل شود.

دانلود فول آلبوم شجریان

زندگینامه مختصر محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان در اولین روز ماه مهر سال ۱۳۱۹ خورشیدی در مشهد متولد شد. او در همان کودکی شروع به خواندن کرد. از آنجایی که استعداد زیادی در خواندن داشت، پدر او اقدام به پرورش صدای او کرد. پدر او قاری قرآن بود و خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. برای نخستین بار، صدای تلاوت قرآن محمدرضا شجریان  از رادیو خراسان پخش می‌شود. وی در سال ۱۳۳۸ به دانشسرای مقدماتی در مشهد رفت و از همان سال برای نخستین بار با یک معلم موسیقی آشنا شد. وی پس از دریافت دیپلم دانشسرای عالی، به استخدام آموزش و پرورش در آمد و به تدریس مشغول شد و در این زمان با سنتور آشنا شد. در سال ۱۳۳۷ به رادیو خراسان رفت و در رشته آواز مشغول فعالیت شد. سپس برای اجرای برنامه‌های گلها به تهران نزد استاد داوود پیرنیا دعوت شد و در بیش از یکصد برنامه گلها و برگ سبز شرکت کرد. شجریان در سال ۱۳۴۰ ازدواج کرد که حاصل آن سه دختر و یک پسر (همایون) بود. در سال ۱۳۸۲، به همراه همین گروه برای کمک به زلزله‌زدگان بم کنسرتی در تهران با نام هم‌نوا با بم اجرا کرد.
از سال ۱۳۸۶، شجریان به همکاری با گروه آوا پرداخت و کنسرت‌هایی در تهران، اصفهان، اروپا، آمریکا و کانادا اجرا کرد.

در همین سال و در مراسم درگذشت مادرش، پس از ۳۰ سال، دعای ربنا را دوباره خواند. شجریان اکنون به همراه پسرش همایون شجریان به ترویج و اشاعه موسیقی اصیل و سنتی ایرانی می‌پردازد. پس از برگزاری کنسرت شجریان در ونکوور کانادا، گلوب اند میل، شجریان را افسانهٔ موسیقی شرق معرفی کرد.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است