در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
خانه » میراث فرهنگی و گردشگری » تردد خودروها ازداخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی آن را متوقف کرد
تردد خودروها ازداخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی آن را متوقف کرد

تردد خودروها ازداخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی آن را متوقف کرد

به گزارش خبرنگار مهر، علی مالمیر عصر دوشنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که در رابطه با مشکلات پیاده راه اکباتان برگزار شد با بیان اینکه ما هم اعتقاد داریم پروژه پیاده راه هنوز تکمیل نشده و باید دو موضوع دیده شود که یکی تکمیل جداره سازی برای کشاندن افراد به پیاده راه است، گفت: این اقدام از اولویت‌های اجرایی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه به زودی جداره سازی آن هم از خیابان اکباتان آغاز می‌شود، گفت: مشکلات را باید مرحله به مرحله حل کرد.

وی با بیان اینکه مشکل تردد مجموعه بازار همدان باید حل شود و مشاور کار را مطالعه کند، اظهار داشت: پارکینگ، تأسیسات و الزامات بازار باید در طرح دیده شود.

مالمیر با بیان اینکه نباید یک جا را زخمی و یک جای دیگر را رفع مشکل کنیم، گفت: در خصوص پارکینگ تپه هگمتانه که مورد استفاده گردشگران بود استاندار وقت و معاون میراث فرهنگی فعالیت آن را متوقف کرده‌اند و نمی‌توان فضا را در اختیار خودروها قرار داد.

مشکلات پیاده راه اکباتان به تپه هگمتانه متصل است

وی با بیان اینکه موضوع و مشکلات پیاده راه اکباتان به تپه هگمتانه متصل است و باید در یک برنامه جامع دیده شوند، گفت: در سند راهبردی توسعه استان بر ساماندهی محوطه هگمتانه برای آمادگی ثبت جهانی تاکید شده و باید شیوه‌ای لحاظ شود که ملاحظات یکدیگر را ببینیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان بابیان اینکه باید در انتهای پیاده راه یک جاذبه و مشوق‌هایی ایجاد شود تا جذب مردم و گردشگر راحت‌تر صورت گیرد، گفت: راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی را پیشنهاد داده‌ایم.

وی با بیان اینکه عرصه تپه هگمتانه باید تملک شود، اظهار داشت: همین الان به خاطر اجرای آسفالت و تردد ماشین‌ها از داخل سایت هگمتانه پرونده ثبت جهانی هگمتانه به مشکل برخورد کرده و پیشرفت آن متوقف شده است.

مالمیر با بیان اینکه باید به طور جامع به موضوع بپردازیم و کار فنی و منطقی که مشاور آن را پشتیبانی می‌کند در دستور کار قرار گیرد، گفت: سالی یک میلیارد تومان هزینه نگهداری تپه هگمتانه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با بیان اینکه شکل گیری کمیته ساماندهی در راستای اقدامات لازم است، گفت: سند راهبردی استان بر ثبت جهانی هگمتانه و ساماندهی تملک عرصه تاکید دارد.

برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است