هشدار کره جنوبی به شهروندانش برای ترک هر چه سریعتر افغانستان

به گزارش خبرگزاری تاریخ ما، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، سفر به افغانستان از کره جنوبی در حال حاضر ممنوع است و نقض این قانون برای فرد متخلف تا یکسال زندان یا پرداخت جریمه نقدی ۱۰ میلیون وونی معادل ۸۸۳۷ دلاری در پی دارد.

خبرگزاری یونهاپ همچنین از قول یکی از منابع در وزارت خارجه کره جنوبی گزارش داد، هنوز تعدادی از شهروندان این کشور با وجود هشدارهای دولت سئول در افغانستان به سر می‌برند.

این منبع مطلع همچنین گفت: با وجود درخواستهای دولت سئول، هنوز تعدادی اندک از شهروندان کره جنوبی به دلایل شخصی در افغانستان هستند و ما قصد داریم تا اقدامات لازم را برای کمک هر چه سریعتر آنها برای خروج از این کشور انجام دهیم.

این مقام در ادامه گفت، توصیه شده که پیش از وخیم تر شدن اوضاع در افغانستان در پی خروج نیروهای آمریکایی و مسدود شدن راه های خروج، شهروندان کره جنوبی به کشور بازگردند.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد، هیاتی از دولت سئول اخیرا به کابل رفت تا با آن دسته از شهروندان کره جنوبی که در افغانستان باقی مانده‌اند دیدار کند و به آنها تاکید شد تا هر چه سریعتر از این کشور خارج شوند.

خروج نیروهای خارجی از افغانستان که قرار است تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی باشد، باعث افزایش خشونت‌ها و درگیری‌ها در این کشور و تصرف بسیاری از مناطق شمالی افغانستان توسط طالبان شده است.

پایان خبر / تاریخ ما

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.