تشکیل جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) برای مقابله با موج پنجم شیوع بیماری کرونا

 به گزارش خبرگزاری تاریخ ما و به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، صبح امروز جلسه قرارگاه بهداشت و درمان حضرت امام رضا(ع) با هدف کمک به ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا (موج پنجم) به ریاست معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سرتیپ پاسدار خلبان علی عبداللهی و با حضور معاونین هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و معاونین بهداشت و درمان نیروهای مسلح تشکیل شد.
در این جلسه ضمن ارائه گزارش از وضعیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح و اقدامات ویژه در سطح استان سیستان و بلوچستان تصمیمات زیر در دستورکار قرار گرفت:
1.  کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح در  سراسر کشور موظف شدند با حداکثر ظرفیت نسبت به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا  اقدام کنند.
2.  کلیه سازمان‌های نیروهای مسلح موظف شدند نسبت به فعال سازی مراکز واکسیناسیون واگذار شده به آنها و یا مراکزی که واگذار خواهد شد در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن اقدام کنند.
3.  بیمارستان‌های صحرایی در سراسر کشور به ویژه در استان سیستان و بلوچستان آماده شوند و در صورت درخواست ستادملی مقابله با ویروس کرونا با وزارت بهداشت و  درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی قرارگاه امام رضا(ع) در ستادکل نسبت به خدمت رسانی حداکثری اقدام کنند.
4.  سازمان‌های نیروهای مسلح به ویژه یگان‌های مستقر در مرزها با تمام توان نسبت به انسداد مرزهای شرقی کشور و ممانعت از  تردد غیرمجاز اتباع بیگانه برای جلوگیری از ورود ویروس جهش یافته اقدام کنند.
5.  نیروهای مسلح به ویژه سازمان بسیج برای خدمت رسانی به مردم شریف ایران همچون گذشته در مقابله با ویروس کرونا در سطح کشور به ویژه در مناطق محروم و مرزهای شرقی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
6.  طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با سرعت و ظرفیت بیشتری برای مقابله با موج پنجم کرونا به مرحله اجرا درآید.
ستادکل نیروهای مسلح( قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع))

پایان خبر / تاریخ ما

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.