تجمع در بغداد در اولین سالگرد ترور کارشناس امنیتی عراق/ تعهد دولت به ادامه پیگیری

به گزارش خبرگزاری تاریخ ما، به نقل از روسیا الیوم، گروهی از خبرنگاران عراقی امروز سه‌شنبه در اولین سالگرد ترور کارشناس امنیتی عراق یعنی هشام الهاشمی، در بغداد تجمع کردند.

همکاران و دوستان الهاشمی در میدان التحریر در مرکز بغداد تجمع کرده و تصاویر او را در دست داشتند.

آنها از دولت عراق خواست عاملان جنایت را شنایی و مجازات کرده و اجازه ندهد از مجازات طفره روند.

شماری از فعالان مدنی در عراق برای یادبود ترور هشام الهاشمی تجمع کردند. به گزارش خبرنگار بغداد الیوم، شماری از فعالان و شخصیت‌های امنیتی از جمله سعد معن، مدیر روابط عمومی و رسانه وزارت کشور نیز شرکت داشتند.

همچنین واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق امروز جزئیات پرونده ترور «هشام الهاشمی»، پژوهشگر و کارشناس مسائل سیاسی عراق را پس از گذشت یک سال از این جنایت اعلام کرد.

«سعد معن»، رئیس واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در گفت‌وگویی به پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: پس از گذشت یک سال تاکید می‌کنیم که هر قدر به طول بینجامد به پیگیری پرونده ترور الهاشمی ادامه خواهیم داد.

وی افزود: در طول این یک سال از گذشت شهادت الهاشمی، با تمام جزئیات و با دقت به پیگیری این پرونده و بررسی اموری که امکان رسیدن به قاتلان او وجود دارد، اقدام کردیم.

رئیس واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق ادامه داد: هرگز درمورد این پرونده مسامحه نخواهیم کرد و به شناسایی قاتلان ادامه خواهیم داد؛ جزئیات در دسترس است و تلاش‌ها از سوی نیروهای امنیتی ادامه دارد و در نهایت به گناهکاران خواهیم رسید.

هشام الهاشمی یک سال گذشته در نزدیکی منزلش در منطقه زیونه در شرق بغداد توسط افراد مسلح ترور شد.

پایان خبر / تاریخ ما

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.