حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خانه » استانها » گلستان » ۱۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان گلستانی پیش بینی شده است
۱۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان گلستانی پیش بینی شده است

۱۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت برای دانش آموزان گلستانی پیش بینی شده است

به گزارش خبرنگار «تاریخ ما»، سید علی حسینی، عصر شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هزار و ۳۰۰ پایگاه اوقات فراغت در تابستان امسال برای دانش آموزان گلستانی پیش بینی شده است.

وی افزود: از این تعداد، یک هزار مدرسه و مابقی فضاهای پرورشی آموزش و پرورش است.

حسینی با بیان این که امسال ۲۷.۵ درصد رشد کمی را در این پایگاه ها شاهد هستیم، گفت: اوقات فراغت باید به صورت درست تعریف شود تا دانش آموزان و خانواده ها آن را تنها برای تعطیلی آموزش، گذراندن بدون هدف و صرفاً فصل تابستان ندانند.

وی با تأکید بر این که دانش آموزان براساس ذوق و علاقه در کلاس های تابستان نام نویسی کنند، خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط و شادابی از مهم ترین اهداف این کلاس ها است.

حسینی اذعان کرد: معتقد هستیم مدارس در طول سال تحصیلی، به دلیل بروکراسی های اداری، کمبود فضا، محتوای آموزشی و نحوه آموزش، از نشاط و شادبی موثر برخوردار نیست.

مهارت آموزی و سطح بندی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: مدارس باید نوجوانان را برای استفاده از دانش، آماده کنند لذا در ایام تابستان طرح درس مهارت آموزی و سطح بندی را مطرح کردیم تا از هدر رفت منابع و وقت افراد جلوگیری کنیم.

وی با تأکید بر هدف گذاری های کوتاه و بلند مدت تأکید کرد و افزود: سه سال است ارائه گواهینامه برای دانش آموزان را دنبال می کنیم و در این مدت برای فعالیت های قرآنی و چندین فعالیت مهارتی، گواهینامه های معتبر از سوی نهادهای مختلف مانند فنی و حرفه ای، سازمان تبلیغات و آموزش و پرورش صادر شده است.

حسینی اضافه کرد: در حوزه قرآن سامانه ای طراحی شده است که هر یک از دانش آموزان و فرهنگیان در سطح های مختلف ارزیابی شده و پس از آموزش از تهران گواهینامه خود را دریافت می کنند.

وی با اشاره به فعالیت های چهار تشکل دانش آموزی در ایام تابستان، گفت: سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، هلال احمر و بسیج دانش آموزی در کنار ۳۶ کانون فرهنگی، هنرستان ها، انجمن های علمی، اردوگاه ها و دارالقرآن ها، مراکز مشاوره، مجتمع های ورزشی و نهادهایی هم چون بنیاد مهدویت به ارائه خدمات در طول تابستان برای قشر دانش آموز و فرهنگی می پردازند.

حسینی با بیان این که خانواده ها گرایش به مسائل آموزشی و کنکور دارند، خاطرنشان کرد: زیربنای فرهنگی و مخاطب شناسی را برای این فعالیت ها در نظر گرفتیم و همواره در جلسات آموزش خانواده هم تأکید کردیم که بچه ها نیازهای متفاوت دارند و تنها یک ساحت آن تربیت علمی و فناورانه است.

وی ادامه داد: برنامه های اردویی گروهی و در کنار خانواده، مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی، زیارت اولی ها، اردوی بنیاد علوی و مسابقات ورزشی پیش بینی شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گلستان در پایان گفت: سیاست آموزش و پرورش جهت تربیت اقتصادی نوجوانان استفاده از آثار و دست ساخته های دانش آموزان استان است که به صورت بازارچه فروش و خریداری جوایز مسابقات مختلف خواهد بود؛ توصیه می کنیم سایر نهادها هم از آثار دانش آموزان برای تأمین هدایای خود استفاده کنند.

لازم به ذکر است؛ سال گذشته هزار و ۸۹ پایگاه اوقات فراغت در ایام تابستان میزبان ۸۲ هزار دانش آموز گلستانی بود.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است