اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
خانه » استانها » گلستان » برنامه های حوزه زنان نیازمند آسیب شناسی است
برنامه های حوزه زنان نیازمند آسیب شناسی است

برنامه های حوزه زنان نیازمند آسیب شناسی است

به گزارش خبرنگار «تاریخ ما»، فریبا نظری پورکیائی ظهر سه شنبه در نشست منطقه ای مدیران کل امور بانوان و خانواده ۶ استان کشور که در گلستان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه هایی که در حوزه زنان اجرا می شود،  نیازمند آسیب شناسی و نتیجه گیری است.

وی افزود: برنامه های متعددی در طول هر سال در حوزه زنان و خانواده از سوی دستگاه های مختلف اجرائی برگزار می شود، که  نباید بدون نتیجه گیری  رها شوند.

نظری پورکیائی ادامه داد: تا هنگامی که زیر ساخت های مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مربوط به زنان آماده نباشد، نمی توان انتظار زیادی از رفع همه مشکلات در این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در کنار شناسایی آسیب های حوزه زنان و خانواده نیازمند شناسایی پتانسیل ها هم در این حوزه هستیم، اظهار کرد: دستگاههای مختلف اجرائی برای رفع مشکلات حوزه زنان می توانند با نشان دادن توانمندی های زنان هر منطقه نسبت به اشتغال و توجه به نیازهای آنان اقدم جدی تری انجام دهند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده افزود: برای رفع بسیاری از آسیب های حوزه زنان و کودکان از جمله آموزش، نیازمند اعتبارات ویژه ای هستیم که این مساله نیاز به پیگیری  و تعامل همه دستگاه های اجرائی برای رفع این مشکل د ارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کودکان به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده ها مجبور به ترک تحصیل شده اند، گفت: باید ساز و کاری فراهم شود تا این کودکان به جای کار برای تامین معاش خانواده به مدارس بازگردند و به دلیل کمبود اعتبار در بدنه آموزش و پرورش نیازمند همیاری مدیران اجرائی در این زمینه هستیم.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است