کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
خانه » استانها » گلستان » پیشرفتی در جلب رضایت مردم نداشتیم/ جای یک جوان را گرفته‌ام
پیشرفتی در جلب رضایت مردم نداشتیم/ جای یک جوان را گرفته‌ام

پیشرفتی در جلب رضایت مردم نداشتیم/ جای یک جوان را گرفته‌ام

به گزارش خبرنگار «تاریخ ما»، رضا اردکانیان عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان گلستان، اظهار کرد: در کنار چالش‌های موجود در کشور فرصت‌های مناسبی هم در اختیار داریم و از لحاظ ظرفیت‌های انسانی کشور ثروتمندی هستیم.

وی افزود: در استفاده از منابع نیاز به برخورد صحیح با منابع تجدید ناپذیر داریم، در وزارت نیرو در شروع دوران مدیریت همزمان عرضه و تقاضا تاخیر داریم و باید یک دهه قبل این دوره را شروع می‌کردیم.

اردکانیان تصریح کرد: باید در کنار پروژه‌ها به موضوع مصرف هم بپردازیم زیرا اگر مصرف را صحیح انجام دهیم حتی در تهران هم پیک بار کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: خشکسالی باید ما را متوجه چگونگی مصرف آب کند، اکنون باید بدانیم روش‌های مصرف آب در بخش شرب، بهداشت، کشاورزی و … نپردازیم دچار مشکل خواهیم شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه امسال پنج هزار مگاوات تولید برق را از دست دادیم، گفت: از اکنون برای سال آینده برنامه ریزی کردیم و برای تولید برق نیروگاه‌های ما مشخص شده‌اند.

اردکانیان افزود: بابد برای نحوه مصرف برنامه ریزی کنیم تا با خاموشی کمتری مواجه شویم و در تابستان‌ها وضعیت مناسب‌تری داشته باشیم.

وظیفه اصلی ارائه خدمات متوازن است

وی ادامه داد: اصلی‌ترین وظیفه ما این است که خدمات را به شکل متوازن ارائه دهیم و تبعیض قائل نشویم، تمام هموطنان ما مشترک‌های ما هستند و هیچ کس هموطن‌تر و مشترک‌تر نیست.

اردکانیان در خصوص استفاده از مدیران جوان گفت: من با ۶۰ سال سن و این همه مسئولیت جای یک جوان را گرفته‌ام اما این انتخاب رئیس جمهور و اعتماد نمایندگان مجلس بوده است.

وی اضافه کرد: شاید در این مصالحه و انتخاب به این نتیجه رسیدند که تجربیات من به کار گرفته شود و این تجربیات در این مقطع در اختیار جوانان نباشد.

وزیر نیرو با بیان اینکه رضایت نداشتن مردم از وضعیت آزار دهنده است، گفت: متاسفانه در زمینه رضایتمندی مردم پیشرفتی نداشتیم که این یک نقیصه بوده و باید آسیب شناسی شود.

اردکانیان افزود: کشور ما شرایط حساسی را می‌گذارند، امنیت ما و منطقه به هم وابسته است زیرا امنیت منطقه با امنیت ایران فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: اگر برخی بخواهند امنیت منطقه را بر هم بزنند باید سراغ ما بیایند، کار اقتصاد دنیا گره خورده و دشمنان این گره‌ها را معمولا با جنگ‌های بزرگ باز می‌کنند.

وزیر نیرو بیان کرد: تردیدی نیست که دشمنان قصد دارند امنیت منطقه را بر هم بزنند تا مشکلات خودشان را حل کنند و برای بر هم زدن اوضاع منطقه باید ابتدا اوضاع ما را بر هم بزنند.

اردکانیان یادآور شد: باید برای افزایش رضایت مردم راه‌های موثرتری در نظر بگیریم، کم دقتی‌ها موجب شده با وجود اینکه کار انجام داده‌ایم اما رضایت مردم را به دنبال نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم که در خصوص مسئولان قبلی چه می‌گوییم، شیوه‌های طرح مطلب و احقاق حق مردم نباید به گونه‌ای باشد که جامعه بین چیزی که اتفاق افتاده و آن چیزی که انتظار دارد اتفاق بیفتد فاصله داشته باشد.

به گفته وی، کمیته استانی سازگاری با کم آبی فعال شده که بهترین جایگاه برای تدوین برنامه‌های مربوط به حوزه آب است و این کارگروه مانند کمیسیون دولت عمل می‌کند.

تازه ترین اخبار میراث فرهنگی ایران و جهان را در تاریخ ما دنبال کنید.
برچیده از سایت مهر

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است