دلیل شکستن ناخن چیست؟

درست است که امروزه بازار ناخن مصنوعی و کاشت ناخن داغ است و بسیاری از خانم‌ها در برخی مواقع به‌صورت موقت برای زیبا کردن جلوه دستانشان ناخن می‌کارند اما زیبایی طبیعی ناخن‌ها هم جذابیت خودش را دارد. شما می‌توانید انتخاب کنید که سراغ روش‌های مصنوعی بروید یا باکمی وقت به زیبا شدن طبیعی دستان خود… ادامه خواندن دلیل شکستن ناخن چیست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در دست و پا برچسب خورده با

چرا مژه‌ها می‌ریزد؟

بسیاری از خانم‌ها هنگام مراجعه به مطب‌های پوست و مو از ریزش مژه‌ها و کم ‌پشت شدن آنها شاکی هستند. فرم مژه‌ها و میزان پرپشتی و طول آنها موضوعی است که به‌طور ژنتیکی تعیین می‌شود، ولی اگر شما قبلا مژه‌ای پرپشت یا بلند داشته اید و حالا دچار ریزش مژه شده اید، در این صورت… ادامه خواندن چرا مژه‌ها می‌ریزد؟

تصلب شرایین چیست، چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

مصرف دارو، تغییر سبک زندگی، آنژیوگرافی و جراحی بای پس از راه های درمان بیماری تصلب شرایین هستند. تصلب شرایین یا آترواسکلروزیس سخت و باریک شدن رگ‌های خونی – بسیارآرام و خاموش پیشرفت کرده و آرام‌آرام موجب مسدود شدن رگ‌های خونی شده و جریان خون را به خطر می‌اندازد.تصلب شرایین یکی از دلایل اصلی حمله‌های… ادامه خواندن تصلب شرایین چیست، چه علائمی دارد و چگونه درمان می شود؟

پیر چشمی چیست؟

پیرچشمی نوعی بیماری چشمی است که در آن چشم شما به‌تدریج توانایی تمرکز(فکوس) سریع روی اجسام نزدیک را از دست می‌دهد. پیر چشمی اختلالی است که در روند طبیعی افزایش سن روی همه افراد تأثیر می‌گذارد. وقتی نور وارد چشم شما می‌شود از قرنیه‌تان عبور می‌کند، سپس از مردمک چشمتان می‌گذرد. عنبیه چشم حلقه‌ای رنگی در… ادامه خواندن پیر چشمی چیست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در چشم برچسب خورده با

آیا موخوره باعث کچلی می‌شود؟

موخوره همان دو شاخه شدن موها است که درواقع آسیب‌هایی که به مو می‌رسد منشأ می‌شود. همچنین این عارضه بیشتر در زنان شایع است. این موضوع بیشتر در رابطه با لایه محافظ موها است که از بین رفته است و به همین دلیل موها چند شاخه می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم در مورد موخوره و… ادامه خواندن آیا موخوره باعث کچلی می‌شود؟

آیا لیمو ترش پوست را سفید می‌کند؟

لیموترش را شاید بتوان یکی از معجزه‌آساترین مواد برای پوست دانست. لیموترش دارای ویتامین سی و مواد و ترکیباتی است که اثرات مفید برای پوست به ارمغان می‌آورد که یکی از آن‌ها سفیدی پوست است. در این نوشتار می‌خواهیم در مورد لیموترش و اثرات آن برای پوست و سفیدی پوست به وسیله لیموترش مطالبی را… ادامه خواندن آیا لیمو ترش پوست را سفید می‌کند؟

آیا جوش سرسیاه درمان دارد؟

جوش سرسیاه، درواقع نوعی عارضه پوستی است که ظاهر ناخوشایند و نامطلوبی به پوست مان می‌دهد. این دانه‌های سیاه که بیشتر روی بینی دیده می‌شود، به گفته پزشکان پوست و مو قابل‌درمان است و می‌توان آن را از بین برد. داروهای مربوط به این عارضه پوستی بسته به پوست هر فرد و نوع ضایعه پوستی… ادامه خواندن آیا جوش سرسیاه درمان دارد؟

آنژین قلبی چیست؟

آنژین صدری یا آنژین قلبی (به فرانسه: Angine de poitrine و از ریشه لاتین Angina pectoris) که به آن “چِست پِین” (به انگلیسی chest pain) هم گفته می‌شود به وضعیتی گویند که بیمار دچار درد قفسه سینه شده باشد که منشأ درد مشکل در شریان‌های کرونر باشد. آنژین صدری دیاگرام ناراحتی بیمار مربوط به سرخرگ… ادامه خواندن آنژین قلبی چیست؟

آمبولی ریه چیست؟ علائم، تشخیص و درمان

آمبولی ریه به وجود لخته خون یا گاهی چربی در یکی از سرخرگ‌های ریوی ویا بافت شش‌ها گفته می‌شود. این لخته خون نخست در یکی از سیاهرگ‌های عمقی اندام تحتانی یا لگن شکل می‌گیرد. آمبولی چربی بیشتر از ناحیه یک شکستگی استخوانی پایه‌ریزی می‌شود. لخته خون یا آمبولی چربی از راه جریان خون و با گذشتن از قلب… ادامه خواندن آمبولی ریه چیست؟ علائم، تشخیص و درمان

چرا ضربان قلب نامنظم می‌شود؟

آریتمی قلبی به معنی ضربان غیرطبیعی قلب است. در این حالت قلب خیلی سریع یا خیلی کند می‌زند یا ضربان نا منظمی دارد. وقتی سیگنال‌های الکتریکی که مسئول هماهنگ ساختن ضربان‌ها هستند به درستی فعالیت نمی‌کنند آریتمی رخ می‌دهد. این مشکل در اکثر مواقع بی خطر است. اما اگر علت آن به وجود آمدن نارسایی… ادامه خواندن چرا ضربان قلب نامنظم می‌شود؟