درباره ما

ویکتور هوگو:

« خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد؛ یا کتاب‌های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند.»

از این که شما را در این صفحه می‌بینیم بسیار هیجان زده‌ایم!

خیال نکنید که تا به حال کسی ماشین زمان را اختراع نکرده و یا این که تا به حال کسی به گذشته سفر نکرده است! که اگر چنین تصور می‌کنید سخت در اشتباهید! اولین کسی که کتاب تاریخی نوشت، ماشین زمان را اختراع کرد و اولین کسی که به خواندن آن کتاب پرداخت به گذشته سفر کرد. پس شما این صفحه را می‌خوانید چون دنبال آگاهی هستید و یا دیگران را آگاه خواهید کرد.

«تاریخ ما» که کار خود را از سال ۱۳۸۶ خورشیدی آغاز نمود، در تمام این سال‌ها با انتشار صدها هزار مقاله، یادداشت، تصویر، فیلم و بیش از ۳۳۰۰ کتاب تاریخی مطرح و ارزشمند در بخش کتابخانه خود تمام تلاش خود را می‌کند تا شما را به گذشته‌ها برده و با میراث پیشینیان آشنا کند. این مقالات به کوشش صدها نفر در تمام این سال‌ها نوشته شده است. افرادی که تمام تلاش خود را کردند تا آنچه آموخته‌اند را با شما در میان بگذارند و به این روی شما را به سفرهای لذت بخش تاریخی ببرند.

«تاریخ ما» بخش‌های متعدد و گوناگون دیگری هم دارد. با توجه به اهمیت شناخت مشاهیر کشور در افزایش اعتماد به نفس، خود باوری و شناخت هویت ملی بخشی با عنوان مشاهیر و اساطیر نیز در نظر گرفته شده است که البته به معرفی شخصیت‌های بزرگ جهان نیز می‌پردازد. در راستای نیل به اهدافی چون آشنایی و حفظ خلقیات و آداب و رسوم اقوام گوناگون، آثار باستانی، اشیاء ارزشمند و … که عصاره شخصیت و دریچه هویت یک ملت است بخش اخبار میراث فرهنگی را به وجود آوردیم. شایسته است ذکر کنیم که تمام این آثار در قالب صدها هزار مقاله به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی به شما مشتاقان تمدن و فرهنگ ارائه خواهد شد.  همه‌ی امیدمان به این است که این تلاش‌ها به ثمر برسد و ثمره آن چیزی جز رضایت شما هموطنان جانم نیست.

معرفی بخش های تاریخ ما

بر روی بخش های مختلف کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر ارجاع داده شوید

شاید دوست داشته باشید که با مدیران « تاریخ ما» آشنا شوید:

بنیانگذار: اِنی کاظمی
صاحب امتیاز: اِنی کاظمی
مدیر کتاب خانه تاریخ ما: فرشید محمودی
مدیر تاریخ کره: امیر سیروس پور
مدیرهای بخش های مختلف تاریخ ما: جواد کهلان مفرد  – مائده استاد – محمدآهنگری – سیما کاظمی – محمدعلی ناظری – امیرحسین رجبیان – حامد منوچهری کوشا – – علی حسینی – مجید علی آتشی – عباس جوادی – رامین فخاری – کوروش کیانی – رضوان هنرور – شاهین زرین – محمدرضا محمدزاده – فرناز سهیلی فرد