درباره ما

درباره ما

درباره آغاز:

«تاریخ ما» بعد از مدتی بحث و تفکر برای نام آن، در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۸۶ به کوشش «اِنی کاظمی» راه اندازی شد. در ابتدا این وب‌گاه تنها شامل بخش های تاریخ باستان کشورهایی همچون، ایران، مصر، یونان و بین‌النهرین بود، اما در ادامه شاخه‌های فعالیتی تاریخ ملل اکثر کشورهای دنیا به آن افزوده شد. در ادامه راه، با توجه به احساس نیاز عمیق مردم علاقه مند به حوزه تاریخ، بخش کتابخانه تاریخ ما، که امروزه شامل بیش از ۳٫۳۰۰ کتاب است؛ بسیاری از کتاب‌های مطرح تاریخی همچون آثار طبری، ابن هشام، ابن خلدون، ابن کثیر، تاریخ یعقوبی و …. برای اولین بار توسط کتابخانه تاریخ ما منتشر شد.

بعد از مدتی به صلاح‌دید بنیان‌گذار وب‌سایت و  مرور بخش هایی مانند انجمن گفتگوی برهان (توسط کارگروه جرایم رایانه‌ای فیلتر و حذف شد)، چهره های ماندگار، اساطیر و افسانه های جهان، بانک اشعار فارسی، سعدی نامه، بانک اطلاعات کتاب راه اندازی شد و در ادامه برای نخستین بار وبسایتی به زبان فارسی برای اهرام مصر ساخته شد.

فیلترینگ

تاریخ ما، بارها به دلایل گوناگون فیلتر گردید؛ تا اینکه در آبان ماه ۱۳۹۱ به طور کلی از دسترس خارج گردید در حالی که این وبگاه در آن تاریخ روزانه بیش از یکصد هزار بیننده و رتبه ۲۵۰ ایران و ۱۳٫۷۰۰ دنیا را داشت و تلاش‌های برای عدم فیلترینگ آن نتیجه بخش نبود و این گاه در اواسط سال ۹۵ با نام دیگری مجدد فعالیت های خود را از پیش گرفت.

مدیران

بنیانگذار: اِنی کاظمی

صاحب امتیاز: اِنی کاظمی

سردبیر: بابک زارع

مدیر تاریخ کره: امیر سیروس پور

مدیرهای بخش های مختلف تاریخ ما: محمدرضا محمدزاده – محمدآهنگری – سیما کاظمی – محمدعلی ناظری – امیرحسین رجبیان – حامد منوچهری کوشا – جواد کهلان مفرد – علی حسینی – مجید علی آتشی – عباس جوادی – رامین فخاری – کوروش کیانی – رضوان هنرور – شاهین زرین – یزدان صفایی