تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
مرور رده

تاریخ تمدن پرو باستان

 پرو کشوری است در آمریکای جنوبی که پایتخت آن لیما است. پرو به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود، و وطن شمار زیادی از بومیان آمریکا است. از این رو، پرو کشوری است با پشتوانه غنی تاریخی و فرهنگی.

بزرگترین شهر پرو لیما که پایتخت آن در منطقه پست‌بوم بیابانی قرار دارد. در حدود ۴۰۰ سال پیش اسپانیایی‌ها این شهر را بنیاد گذاردند.

لیما هنوز هم منظره اسپانیایی دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه بر جدید نیز در این شهر است. آب و هوای مطبوع‌ لیما به دلیل نسیم دریا در ساحل است.

در پرو در منطقه پست‌بوم بیابانی بیش از ۵۰ رود جریان دارد که یکی از این رودها از وسط شهر لیما می‌گذرد.در کشور پرو نه تنها نقره و طلا، بلکه مس و کانی کمیاب وانادیوم استخراج می‌شود.

 

بازسازی ۳D چهره یکی از خدایان پرو

دانشمندان توانستند با موفقیت جمجمه یکی از معروف‌ترین یافته‌های باستان شناسی قرن بیستم را با استفاده از تصویربرداری سه‌بعدی بازسازی کنند.به گزارش دیلی‌میل، دانشمندان برزیلی موفق شدند که چهره یکی از خدایان باستان پرو در دوره تمدن موچه را…

معبدی افسانه‌ای با قربانی های انسانی در پرو

باستان شناسان یک معبد هزار ساله (شامل مجموعه ای از یک مقبره با قربانی های انسانی) زیر ریگ‌هایی که در اثر وزش باد حرکت کرده اند در شمال غربی پرو پیدا کردند. این معبد در تصویر دیجیتالی پایین خوبی نشان داده شده است.این مجموعه پیچیده نزدیک…