تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

با عجیب ترین حیوانات جهان آشنا شوید

محتوای صفحه
  1. در دنیا عجایب بسیاری وجود دارد و مردم جهان با دیدن این عجایب می توانند به قدرت طبیعت و خداوند پی ببرند. بسیاری از حیوانات عجیبی که در دنیا دیده شده اند یا عجیب ترین حیوانات جهان آنچنان متفاوت و تعجب برانگیز هستند که هر انسانی را به سمت خود می کشانند. پخش شدن تصاویر و فیلم هایی از این حیوانات در شبکه های مجازی و اجتماعی همچنان وایرال می شود و بازدید فراوان دارند. با این حال، چگونه حیوانات عجیبی که در دنیا وجود دارند، می توانند به رونق گردشگری در منطقه ای که یافت می شوند، کمک کنند؟ یا اینکه چطور مردم از عجیب ترین حیوانات جهان برای این منظور استفاده و تبلیغ می کنند؟ در مجله ی گردشگری الی گشت شما را با این حیوانات عجیبی که در دنیا مطرح شده اند، معرفی می کنیم.در جهان ممکن است هنگامی که برای اولین بار به حیات وحش و طبیعت اطرافتان نگاه می کنید با عجایب بسیاری روبرو شوید. ممکن است هر حیوان یا گیاهی که برای اولین بار می بینید شما را متعجب کند. هر چند که ویژگی های موجودات درون کره زمین، می تواند به راحتی برای هر دانشمند یا کاوشگری عجیب به نظر برسد اما عجیب ترین حیوانات جهان که همه افراد را به تعجب بیندازد، خود موضوع دیگری است. حیواناتی که با ظاهر متفاوت و خصوصیات خاصی که دارند، به راحتی شما را شگفت زده می کنند. هر چند که تعداد این حیوانات بسیار است ما تنها ۶ مورد که بهترین و تعجب برانگیزترین حیوانات را انتخاب نموده ایم که به شما معرفی کنیم. اگر علاقه مند به سفر به کشورهای مختلف و جهانگردی هستید، پیشنهاد می دهیم که به باغ وحش ها نیز سری بزنید. باغ وحش های هر کشوری در هر قاره و آب و هوای متفاوت، می تواند شما را مدت ها مشغول نماید و سفر جذابی را برایتان بسازد.آرمادیلو از عجیب ترین حیوانات جهان | Armadillo
  2. حیوان افسانه ای اوکاپی | The okapi
  3. پانگولین | The pangolin
  4. حیوانی مابین پرنده و روباه: خفاش های میوه خوار | Fruit bats
  5. پلاتیپوس | Platypus
  6. مارمولک چمبره زن آرمادیلویی | Armadillo Girdled Lizard

در دنیا عجایب بسیاری وجود دارد و مردم جهان با دیدن این عجایب می توانند به قدرت طبیعت و خداوند پی ببرند. بسیاری از حیوانات عجیبی که در دنیا دیده شده اند یا عجیب ترین حیوانات جهان آنچنان متفاوت و تعجب برانگیز هستند که هر انسانی را به سمت خود می کشانند. پخش شدن تصاویر و فیلم هایی از این حیوانات در شبکه های مجازی و اجتماعی همچنان وایرال می شود و بازدید فراوان دارند. با این حال، چگونه حیوانات عجیبی که در دنیا وجود دارند، می توانند به رونق گردشگری در منطقه ای که یافت می شوند، کمک کنند؟ یا اینکه چطور مردم از عجیب ترین حیوانات جهان برای این منظور استفاده و تبلیغ می کنند؟ در مجله ی گردشگری الی گشت شما را با این حیوانات عجیبی که در دنیا مطرح شده اند، معرفی می کنیم.

در جهان ممکن است هنگامی که برای اولین بار به حیات وحش و طبیعت اطرافتان نگاه می کنید با عجایب بسیاری روبرو شوید. ممکن است هر حیوان یا گیاهی که برای اولین بار می بینید شما را متعجب کند. هر چند که ویژگی های موجودات درون کره زمین، می تواند به راحتی برای هر دانشمند یا کاوشگری عجیب به نظر برسد اما عجیب ترین حیوانات جهان که همه افراد را به تعجب بیندازد، خود موضوع دیگری است. حیواناتی که با ظاهر متفاوت و خصوصیات خاصی که دارند، به راحتی شما را شگفت زده می کنند. هر چند که تعداد این حیوانات بسیار است ما تنها ۶ مورد که بهترین و تعجب برانگیزترین حیوانات را انتخاب نموده ایم که به شما معرفی کنیم. اگر علاقه مند به سفر به کشورهای مختلف و جهانگردی هستید، پیشنهاد می دهیم که به باغ وحش ها نیز سری بزنید. باغ وحش های هر کشوری در هر قاره و آب و هوای متفاوت، می تواند شما را مدت ها مشغول نماید و سفر جذابی را برایتان بسازد.
اوکاپی در کنگو-از عجیب ترین حیوانات جهان

آرمادیلو از عجیب ترین حیوانات جهان | Armadillo

از میان حیوانات عجیبی که هم اکنون در دنیا بسیار مشهور شده اند،می توان آرمادیلو را نام برد. دانشمندان آرمادیلو را ترکیبی از دو حیوان لاک پشت و جوجه تیغی می دانند. از عجیب ترین حیوانات جهان که حتی وارد داستان ها و افسانه ها نیز شده است. این موضوع آنقدر برای افراد مختلف جذاب است که نویسنده ای به نام رودیارد کیپلینگ داستانی نوشت راجع به اینکه آرمادیلوها چگونه از لاک پشت و جوجه تیغی به وجود آمده اند.

در این داستان این گونه آورده شده است که جوجه تیغی و لاک پشت به یکدیگر مهارت ها و خصوصیات یکدیگر را آموزش دادند. جوجه تیغی کمک کرد که لاک پشت یاد بگیرد همانند یک توپ بچرخد و لاک پشت به جوجه تیغی شنا آموخت که همین شنا کردن باعث شد تا تیغ های جوجه تیغی به فلس ها و زره ای برای او تبدیل شود. در نتیجه این یادگیری ها، آرمادیلو به وجود آمد. اما این داستان، تنها داستانی تخیلی است.

از عجیب ترین حیوانات جهان که در میان جنگل های استوایی یا طبیعت آمریکای جنوبی وجود دارند، آرمادیلوها نسبت خونی شان به حیوان مورچه خوار و تنبل ها می رسد. در نتیجه هیچ گونه ربطی به لاک پشت و جوجه تیغی ندارند. تمام گردشگران و توریست هایی که به مکان هایی مانند فلوریدا، کالیفرنیا شمالی و تگزاس آمریکا و پاراگوئه سفر می کنند، می توانند در باغ وحش ها یا در پارک های ملی به دیدن این حیوان زره پوش بروند. آرمادیلوها تا ۷۵ سانتی متر طول دارند و می توانند تقریبا تند راه بروند. گونه های متفاوتی از آرمادیلوها در جهان وجود دارد.

آرمادیلو صورتی یکی از جذاب ترین این گونه حیوان است. اولین بار اسپانیایی ها به این حیوان نام آرمادیلو را دادند. تعدادی از گونه های این نوع حیوان هم اکنون در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند و به دلایل مختلف توسط شکارچیان، شکار می شوند.

آرمادیلو از عجیب ترین حیوانات جهان

حیوان افسانه ای اوکاپی | The okapi

از حیوانات عجیبی که در دنیا وجود داشته و باعث جذب طبیعت دوستان و گردشگران می شوند، حیوانی به نام اوکاپی یا زرافه گردن کوتاه است. ابتدا که این حیوان را می بینید، به راحتی متوجه می شوید که گویا با ترکیب دو حیوان زرافه و گورخر روبرو شده اید. اوکاپی یا Okapia johnstoni را می توان زرافه ای کوچک دانست که شلواری گورخری به پا کرده است.

اوکاپی، حیوان بومی کشور جمهوری دموکراتیک کنگو است و در باغ وحش ها نیز شاید بتوانید شانس دیدن این حیوان را داشته باشید. در میان عجیب ترین حیوانات جهان که در حیات وحش با آن ها روبرو می شوید، اوکاپی همانند زرافه ای می ماند که گردنی کوچکتر دارد و البته رنگ پوستش هم متفاوت است. بازدید از این حیوان نه تنها کودکان را به وجد می آورد بلکه برای بیشتر گردشگران هیجان انگیز است.

اما علت این رنگ و اندازه در گردن اوکاپی چیست؟

گفته می شود که حرکت اوکاپی در میان جنگل های کنگو راحت تر از راه رفتن زرافه در میان این جنگل هاست. همچنین رنگ پوست و راه راه بودن آن به این حیوان نه تنها به استتار شدن در محیط پیرامونش کمک می کند بلکه به بچه اوکاپی ها اجازه می دهد تا به راحتی والدین خود را از دور تشخیص دهند و ببینند.

اوکاپی از عجیب ترین حیوانات جهان

پانگولین | The pangolin

اگر زیاد به حیوانات علاقه ندارید، ممکن است که پانگولین ها را با آرمادیلوها اشتباه بگیرید. پانگولین در میان حیوانات عجیبی که در دنیا وجود دارد، به خاطر قلت زدن ها و گلوله شدنش معروف است. البته نباید ظاهر و ویژگی هایش را فراموش نمود. پانگولین ها نوعی پستاندار و همانند مورچه خواری فلس دار هستند که تیغ هایی کراتینی همانند فلس تمام بدنشان را پوشانده است. مطالعات جدید نشان می دهد که پانگولین ها هیچ نسبت خونی با مورچه خوارها ندارند به جز اینکه غذای آن ها هم، مورچه است. همچنین برخلاف ظاهرشان با آرمادیلوها نیز هیچ نسبت فامیلی ندارند.

شگفتی های این حیوان عجیب و غریب، هنگامی که به بازدید آن می روید یا با آن آشنا می شوید، بیشتر می شود. خصوصیاتی از راسوها در این حیوان دیده شده است. اگر یک پانگولین احساس خطر کند، بوی بسیار بدی همانند راسوها از خود انتشار می دهد که هر حیوانی که در اطرافش باشد را دور می کند. همچنین این حیوان، هیچ گونه دندانی ندارد. یعنی از حیوان های بی دندان جهان، می توان به پانگولین ها اشاره کرد. متاسفانه این حیوان به دلیل باورهای غلطی که در میان مردمان آسیا و کشورهای جهان سوم وجود دارد یا حتی همین بودن در لیست عجیب ترین حیوانات جهان شکار و کشته می شود.

اگر می خواهید بیشتر با این پستاندار زیبا و با شهرها و نقاطی که برای بازدید از این حیوان عجیب می توانید سفر کنید، آشنا شوید، به مطلبی با عنوان بزرگترین خطر انقراض پستاندارن جهان، برای مورچه خوار پانگولین!!! در مجله گردشگری الی گشت مراجعه کنید.

پانگولین از عجیب ترین حیوانات جهان

حیوانی مابین پرنده و روباه: خفاش های میوه خوار | Fruit bats

از عجیب ترین حیوانات جهان که در ادامه به شما معرفی می کنیم، باید از خفاشی نام ببریم که به آن خفاش میوه خوار می گویند. اما چگونه یک خفاش می تواند در این لیست قرار بگیرد؟ در دنیا خفاش های میوه خوار گونه های بسیاری دارند. ظاهر، رنگ و اندازه آن ها در گونه های مختلف متفاوت است اما ظاهر و چهره ای یکسان دارند. سر و صورت همه آن ها شبیه به روباه است. انگاری با روباهی روبرو هستید که بال داشته و پرواز می کند.

این موضوع که خفاش ها کور هستند و تنها از اصوات برای ردیابی و پرواز استفاده می کنند، در مورد این نوه خفاش اشتباه است. آن ها می بایست بتوانند در باغ ها میوه ها را از حشرات تشخیص دهند. به همین دلیل چشمانی بزرگ و البته بینی با توانایی عالی در تشخصی بوها دارند. به همین خاطر صورت آن ها بسیار شبیه به سگ سانان شده است.

از شگفت انگیزترین نکته هایی که در مواجهه با این حیوان ممکن است برایتان پیش بیاید، این است که اگر بال های خفاشی آن را نبینید، نمی توانید تشخیص دهید که با چه حیوانی روبرو هستید. برای بازدید از خفاش های روباهی باید به مناطق پر باران و جنگل های گرمسیری و کشورهای ارواسیا، آفریقایی و اقیانوسیه سفر کنید. اگر در تورهای طبیعت گردی و جنگل نوردی در این کشورها شرکت کردید، حتما دیدن این حیوان را از دست ندهید.

خفاش استرالیایی از عجیب ترین حیوانات جهان

پلاتیپوس | Platypus

پلاتیپوس یا حیوانی ترکیبی از اردک و سمور آبی، یکی از عجیب ترین حیوانات جهان است. پلاتیپوس با نام علمی Ornithorhynchus anatinus در استرالیا ترکیب عجیبی از ظاهر چندین حیوان است.

اگر به پلاتیپوس نگاه کنید، منقار اردک، دم و پاهای سمور آبی، سم مار و ظاهری عجیب را خواهید دید که انگاری خداوند با چندین حیوان شوخی نموده است.

یا انگاری با حیوانی تاکسیدرمی شده از چندین حیوان روبرو شده اید. پلاتپوس اما هیچ یک از این حیوان ها نیست و تنها ظاهر مشترک با آن ها دارد. حیوانی بدون جنسیت است و تخم می گذارد. از این حیوان ۴ گونه در استرالیا و گینه نو یافت می شود.

پلاتیپوس از عجیب ترین حیوانات جهان

مارمولک چمبره زن آرمادیلویی | Armadillo Girdled Lizard

در افسانه ها با تصاویری از ماری روبرو می شوید که دم خود را گاز زده و حلقه ای همانند چرخ را به وجود آورده است و می چرخد. مردمان گذشته مدام تصویری از چنین ماری را حکاکی کرده اند. شاید منظور آن ها در میان حیوانات عجیبی که کشیده اند و از این حکاکی مارمولکی باشد که هم اکنون می خواهیم به شما معرفی کنیم.

مارمولک و سمندرهای زیادی را پیدا نمی کنید که برای حفاظت از خودشان، بتوانند همانند یک توپ بغلتند و از دشمن دور شوند. سمندر یا مارمولک چمبره زن آرمادیلویی حیوانی شگفت انگیز و با رفتاری عجیب است که در لیست حیوانات افسانه ای و عجیب قرار گرفته است.

سپس قل می خورد و از شما دور می شود. بیشتر گردشگران در سفرهای خود هنگامی که با چنین توپ و حلقه ای مواجه می شوند، شگفت زده می شوند و نمی دانند با چه حیوانی روبرو هستند. نام آن به درستی نشان دهنده خصوصیات ظاهری این حیوان است.

منبع: mentalfloss.com – الی گشت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.