تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

لیستی از شغل های مناسب با درآمد عالی

اگر خواهان اضافه کردن یا حذف اطلاعات خود در مطالب هستید، به آیدی @Tarikhemaadmin در تلگرام پیام بدید

ورود به شغل های پردرآمد چندان آسان نیست و تلاش مضاعف می خواهد اگر فکر می کنید از شما گذشته و دیگر زمان تغییر شغل را ندارید می توانید با خواندن این مقاله لااقل راهنمای خوبی برای دیگران و یا فرزندانتان باشید تا در آینده شان از نظر مالی تامین باشند.

فهرستی که در زیر آمده ، با تکیه بر متوسط درآمد جهانی این شغل‌ها آماده شده و مسلما در هر کشوری، از جمله ایران، تفاوت‌هایی وجود دارند، اما دانستن پردرآمدترین شغل های جهان چندان هم خالی از لطف نیست؛ چه‌بسا بتوانید توانایی‌های لازم برای رسیدن به چنین شغل‌هایی را کسب کرده و روزی برسد که شما هم صاحب یکی از پردرآمدترین شغل های جهان شوید.

 

 

۲۰. فیزیوتراپ

متوسط درآمد سالانه: ۶۹۵۰۰ دلار

از کمک به بیمار برای دوباره راه رفتن گرفته تا کاهشآرتروز شدید؛ به‌طور کلی روز کاری فیزیوتراپ‌ها بسیار کسل‌کننده می‌گذرد. فیزیوتراپ نمی‌داند در طی روز با چه مواردی مواجه می‌شود و درمان آن‌ها چقدر دشوار خواهد بود، اما در انتهای روز، احساس می‌کند عملکرد بسیار ارزشمندی داشته است.

 

 

 

۱۹. توسعه‌دهندهٔ نرم‌افزار

متوسط درآمد سالانه: ۶۹۵۰۰ دلار

در عصر دیجیتال، جای تعجب نیست که توسعه‌دهندهٔ نرم‌افزار جزو پردرآمدترین شغل های جهان باشد. این متخصصان فناوری به‌خوبی می‌دانند که چگونه وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی جذاب و گیرا و ابزارهای وبلاگ‌نویسی و هزار و یک ابزار اینترنتی دیگر بسازند. آن‌ها قراردادهای سنگینی می‌بندند و گاهی‌اوقات چند دورکار را هم به‌کار می‌گیرند و این‌‌گونه بین کار و زندگی‌شان تعادل هم ایجاد می‌کنند.

۱۸. آمارگر

متوسط درآمد سالانه: ۷۱۵۰۰ دلار

اگر اهل داده‌ها و عاشق اعداد هستید، آمارگری می‌تواند شغل رویایی‌تان باشد. کار آمارگرها تحلیل داده‌ها و پیش‌بینیِ روندهای آتی برای مشتریان است. اگر می‌خواهید در این شغل به جایی برسید، باید مدارک معتبر دانشگاهی داشته باشید.

۱۷. وکیل

متوسط درآمد سالانه: ۸۱۹۰۰ دلار

اگر آدم برون‌گرایی هستید و دغدغه اجرای عدالت را دارید، وکالت شغل ایدئالی برای شماست. مطالعات تخصصی وکیل بستگی به حوزه‌ای دارد که می‌خواهد روی آن تمرکز کند، اما آنچه بین همهٔ وکلا مشترک است، زمان کاری طولانی و سال‌های سال تحصیل و تلاش برای رسیدن به رضایت حرفه‌ای است.

۱۶. مدیر فناوری اطلاعات

متوسط درآمد سالانه: ۸۵۰۰۰ دلار

مسئولیت‌های مدیران فناوری اطلاعات، حفظ شبکه‌های اداری از نفوذ هکرها و بدافزارها، نظارت بر ارتقای نرم‌افزار و سخت‌افزار و خلاصه هر مسئلهٔ فنی دیگری است که پیش می‌آید. فناوری اطلاعات جزئی جدایی‌ناپذیر از هر مدل کسب‌وکار است و بنابراین مدیران فناوری اطلاعات هم خواهان زیادی دارند.

۱۵. خلبان

متوسط درآمد سالانه: ۱۰۰۵۰۰ دلار

برای خلبان شدن، نه‌تنها باید آموزش‌های سختی را پشت سر بگذارید، بلکه باید از شرایط جسمی خاصی هم برخوردار باشید. به‌طور مثال، هواپیمایی بریتانیا شرط قدی ۱۵۷ تا ۱۹۰ سانتی‌متر، و گذراندن آزمون پزشکی EASA کلاس ۱ را که شامل آزمون‌های آمادگی جسمانی، شنوایی و بینایی است، برای خلبان‌ها اجباری کرده است.

۱۴. مهندس نفت

متوسط درآمد سالانه: ۱۰۱۰۰۰ دلار

مهندس نفت باید فناوری‌های جدیدی برای استخراج نفت و گاز طبیعی به شیوه‌ای ایمن و سازگار با محیط‌زیست ایجاد کند. مهندس نفت باید فهم خوبی از ریاضیات و علوم مربوطه داشته باشد تا بتواند در این شغل موفق شود. دولت ایالات متحده، دانشجویانی که قصد تحصیل و فعالیت در این حوزه را دارند، بورسیه تحصیلی هم می‌کند.

۱۳. پزشک عمومی

متوسط درآمد سالانه: ۱۰۴۳۰۰ دلار

هر بیماری، چه سرماخوردگی ساده داشته باشد و چه بیماری مهلک، در قدم اول به پزشک عمومی مراجعه می‌کند. پزشک‌های عمومی بدن و آناتومی انسان را به‌خوبی می‌شناسند؛ یا بیمار را درمان می‌کنند یا او را به متخصص مربوطه ارجاع می‌دهند.

۱۲. پاپزشک

متوسط درآمد سالانه: ۱۲۵۰۰۰ دلار

اگر دوست دارید تخصص بگیرید، می‌توانید پاپزشک یا پزشک متخصص پا شوید. پاپزشک‌ها بیشتر با مسائلی مانند پینهٔ پا، ناخن‌های فرورفته و شکستگی سروکار دارند. برای اینکه به پاپزشکی، یکی از پردرآمدترین شغل های جهان برسید، باید پس از دورهٔ عمومی، دورهٔ تخصصی پاپزشکی را طی کنید.

 

 

۱۱. دندان‌پزشک

متوسط درآمد سالانه: ۱۲۵۶۰۰ دلار

دندان‌پزشک‌ها در سرتاسر دنیا خواهان زیادی دارند. در این حوزه، برای اینکه مراجعه‌کننده‌های خود را حفظ کنید و به بیمارانی که روی آن صندلی‌های دلهره‌آور دندان‌پزشکی هستند، احساس راحتی بدهید، باید مهارت های ارتباطی فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

۱۰. پرستار بیهوشی

متوسط درآمد سالانه: ۱۴۰۰۰۰ دلار

پرستارهای بیهوشی نقش بسیار مهمی در شرایط بحرانی ایفا می‌کنند. آن‌ها مسئول به‌کارگیری مقدار دقیق داروی بیهوشی، از طریق تزریق یا گازهای تنفسی هستند. برای گرفتن این تخصص، ابتدا باید در رشتهٔ پرستاری تحصیل کنید، بعد پرستاری بیهوشی را در مقطع کارشناسی‌ارشد ادامه دهید.

۹. پزشک کودکان

متوسط درآمد سالانه: ۱۴۵۹۰۰ دلار

اگر بچه‌ها را دوست دارید و می‌خواهید هر روز با آن‌ها سروکله بزنید، می‌توانید پزشک متخصص کودکان شوید. پزشک کودکان باید سلامت جسمی، روحی و اجتماعی بیمارانش را بررسی کند و اطمینان یابد که آن‌ها سالم بوده و مشکلی ندارند.

۸. مدیرعامل

متوسط درآمد سالانه: ۱۶۲۰۰۰ دلار

برای اینکه مدیرعامل یا مدیر ارشد اجرایی شوید، باید سال‌ها تلاش کنید تا تجربه و مهارت‌های لازم برای صنعت مربوطه را کسب کنید؛ درست مانند ایلان ماسک (Elon Musk) و تیم کوک (Tim Cook) که از پردرآمدترین مدیرعامل‌ها در جهان هستند.

۷. متخصص پروتزهای دندانی

متوسط درآمد سالانه: ۱۶۲۴۰۰ دلار

همان‌طور که از نام این شغل پیداست، متخصصان پروتزهای دندانی هم با دهان و دندان سروکار دارند. آن‌ها دندان‌هایی می‌سازند که جایگزین دندان‌های افتادهٔ بیمار می‌شوند و سایر ناهنجاری‌هایی که بیماران ممکن است با آن‌ها مواجه باشند را درمان می‌کنند؛ از فک کج گفته تا بهبود وضعیت جویدن و صحبت کردن. متخصصان پروتزهای دندانی را می‌توان جراحان پلاستیک دندان دانست.

۶. ارتودنتیست

متوسط درآمد سالانه: ۱۶۸۸۰۰ دلار

کار ارتودنتیست‌ها اصلاح طرح لبخند، تقویت ساختار دندان‌ها و تصحیح جویدن‌های نامنظم با کمک براکت، نگهدارنده و سایر وسایل جایگزین است. اگر می‌خواهید ارتودنتیست شوید، ابتدا باید در رشتهٔ مرتبط تحصیل کرده و بعد هم دورهٔ تخصصی ارتودنسی را بگذرانید.

 

 

۵. متخصص داخلی

متوسط درآمد سالانه: ۱۸۴۸۰۰ دلار

متخصصان داخلی پزشک‌هایی هستند که بیماری‌ها و آسیب‌های اندام‌های داخلی بدن را درمان می‌کنند. متخصصان داخلی جراحی نمی‌کنند، آن‌ها بیشتر با بیماری‌هایی مانند دیابت، آلزایمر و فشار خون بالاسروکار دارند. بعد از اینکه متخصص داخلی شدید، می‌توانید تخصص خود را در زمینهٔ خاصی همچون دستگاه گوارش هم ادامه دهید.

۴. روان‌پزشک

متوسط درآمد سالانه: ۱۹۷۵۰۰ دلار

جای تعجب نیست که روان‌پزشکی جزو پردرآمدترین شغل های جهان است. روان‌پزشک به مشکلات بیمارانش گوش می‌دهد و ریشهٔ مسئله را پیدا می‌کند. این فرایند در مواجهه با بعضی موقعیت‌ها بسیار دشوار می‌شود. برای روان‌پزشک شدن، باید سال‌ها تحصیل کنید و در این حوزه از پزشکی تخصص بگیرید.

۳. پزشک زنان

متوسط درآمد سالانه: ۲۰۹۶۰۰ دلار

پزشک متخصص زنان به سلامت دستگاه تولیدمثل در زنان می‌پردازد، معاینه‌های تخصصی انجام می‌دهد و بر روند بارداری نظارت می‌کند. بعضی مواقع هم جراحی لیزری انجام می‌دهد تا سلول‌های ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) را بردارد، یا زایمان را انجام می‌دهد.

۲. جراح دهان و فک و صورت

متوسط درآمد سالانه: ۲۳۳۴۰۰ دلار

جراح دهان و فک و صورت، برخلاف دندان‌پزشک معمولی، روی صورت و دهان و فک جراحی می‌کند. اما برای رسیدن به این جایگاه شغلی، باید چهار سال دیگر هم ادامه‌تحصیل بدهید. این جراحان، بیهوشی را هم انجام می‌دهند.

۱. جراح

متوسط درآمد سالانه: ۲۵۸۹۰۰ دلار

جراحان در سرتاسر دنیا ارزنده‌ترین پزشک‌ها محسوب می‌شوند؛ به همین خاطر است که رتبهٔ نخست این فهرست را هم از آنِ خودشان کرده‌اند. جراحان نه‌تنها تحصیلات پزشکی را پشت سر می‌گذارند، بلکه چندین سال دیگر هم به گرفتن تخصص در حوزهٔ خاصی مشغول هستند. آن‌ها در یک روز معمول کاری، جراحی‌های مهمی انجام داده و زندگی بیماران‌شان را نجات می‌دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.