تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چگونه می توان برندسازی کرد؟

برندسازی یک استراتژی است و این استراتژی توسط کمپانی‌ها طراحی شد تا مردم سریع‌تر محصولات آن شرکت را تشخیص داده و دلیلی برای انخاب آن‌ها نسبیت به رقبا داشته باشند.

برندسازی، فرآیند دادن معنا به  یک کمپانی، محصول یا خدمت، توسط خلق یک برند در ذهن خریدار است.

 

برندسازی یک استراتژی است و این استراتژی توسط کمپانی‌ها طراحی شد تا مردم سریع‌تر محصولات آن شرکت را تشخیص داده و دلیلی برای انخاب آن‌ها نسبیت به رقبا داشته باشند. هدف اصلی در برند سازی، نشانه گیری و باز گردانی مجدد مشتریان وفادار، با ارائه محصولاتی است که همواره با قول‌هایی که برند داده مطابقت می‌کنند.

مثلا اگر احساست ذکر شده در مورد برند اپل در یکی از محصولات آن‌ها صدق نکند، مشتری وفاداری خود را از دست خواهد داد.

 

برند روی چه کسانی تاثیر گذار است؟

خریداران: همانطور که گفتیم وقتی بین انتخاب یک محصول و محصول رقبا دو دلی وجود دارد، برند، میانبری در فرآیند تصمیم‌گیری است و انتخاب را ساده‌تر می‌کند. کارمندان و سهامداران: برند علاوه بر اینکه به خریداران کمک می کند تا محصولات را تشخیص دهند، برند سازی درست به یک کمپانی اعتبار و شهرت می‌بخشد.

این موضوع می‌تواند روی افراد زیادی مانند مصرف کنندگان، کارمندان، سهامداران و … تاثیر گذار باشد.

به عنوان مثال؛ اگر شما یک برند را دوست نداشته باشید، دوست هم ندارید برای آن کار کنید! از جهتی اگر احساس کنید که یک برند را دوست دارید و محصولاتش را می پسندید، دوست دارید تا برای آن‌ها کار کنید و جزیی از آن ها باشید.

 

چگونه می توان برند سازی کرد؟

کمپانی ها از راه های مختلفی برای ایجاد و شکل دادن به برند استفاده می‌کنند:

  • تبلیغات و ارتباطات
  • محصولات و طراحی بسته‌بندی آن‌ها
  • تجربه خریداران در فروشگاه
  • قیمت گذاری
  • اسپانسری
  • هویت تصویری برند؛ لوگو، وبسایت، رنگ‌ها و …

در مثال برندسازی آب، احتمالا تبلیغات و بسته‌بندی مهم‌ترین ابزارهای بازاریابان هستند. به بسته‌بندی و رنگ‌های دو برند متفاوت در تصویر زیر دقت کنید.

 

محصول، آن چیزی است که فروخته می‌شود و برند، تصویری درک شده از محصول است که شما می‌فروشید و برندسازی، استراتژی ایجاد آن تصویر در ذهن مخاطبان است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.