تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چرا موبایل دانلود نمی کند؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

دانلود، یکی از ارزش های اینترنت و دستگاه های هوشمند از جمله تلفن های همراه است. وقتی موبایل دانلود نمی کند، عملا کاربر نمی تواند هیچگونه فایلی با پسورد های رایج Mp3، AMR، OGG،AVI ، GIF، JPG یا JPEG، MBM، PNG، و… را دانلود کند. اصلا مهم نیست که فایل صوتی است یا تصویری، عکس است یا فیلم یا موزیک، یک متن در فرمت پی دی اف است یا یک فایل زیب شده، در هر صورت فایل هر چه که باشد، موبایل دانلود نمی کند. در این زمان کاربر واقعا مستاصل می شود و عملا دستگاه تلفن همراه هوشمند خود را بی کاربرد می داند. در این شرایط به دنبال راه حلی می گردد تا این مشکل را برطرف کند. امروز همه آنچه را که وقتی موبایل دانلود نمی کند، نیاز دارید، در اختیارتان قرار می دهیم. و جواب سوال چرا موبایل دانلود نمی کند را خواهید یافت.

راه حل های اولیه برای زمانی که موبایل دانلود نمی کند

 

  • همگام‌سازی دوباره اکانت گوگل

منظور همان سینک دوباره Google Account است. برای این کار از دستور زیر پیروی کنید و همه موارد موجود در قسمت google را یک بار خاموش و دوباره روشن کنید. اختصاصا موبایل سامسونگ، دستگاه پیش فرض است؛

Setting / cloud and accounts / Samsung cloud / google /

sync App Data, sync Calendar, sync Chrome, sync Contacts, sync Drive, sync Gmail, sync Google fit data, sync sync Google play music,sync Pople

با اجرای این دستور ممکن است مشکل دانلود نکردن موبایل شما حل شود.

نکته خیلی مهم: با انجام این کار تنظیمات برنامه فروشگاه(Google Play Store) به حالت پیش فرض بر می گردد.

 

  • زمان و تاریخ دستگاه را درست تنظیم کنید

هنگامی که از Play Store دانلود می کنید؛ گوگل، تاریخ و ساعت تلفن همراه هوشمند را چک می‎کند، پس وقتی موبایل دانلود نمی کند از صحیح بودن این تنظیمات مطمئن باشید.

 

  • از فعال بودن Download Manager پیش‌فرض اطمینان حاصل کنید

از بخش setting به بخش مدیریت برنامه ها رفته و Download Manager را پیدا کنید. وقتی موبایل دانلود نمی کند ممکن است در این بخش به جای گزینه Disable، گزینه Enable برای شما نمایش داده شود؛ در این صورت Download Manager پیش فرض دستگاه غیر فعال است. گزینه Enable را تاچ کنید.

سایر راه حل ها برای وقتی که موبایل دانلود نمی کند

  • دستگاه خود را ریستارت کنید

با این کار اکثر سرویس ها و پروسه های اصلی از سرگیری می شوند و احتمالا مشکل حل می شود.

 

  • گوشی را Soft- reset کنید

Soft rest با hard reset کاملا متفاوت است. اگر دستگاه شما قابلیت خروج باتری را ندارد، این روش به کار گرفته می شود. پس وقتی موبایل دانلود نمی کند و باتری دستگاه نیز خارج نمی شود، به سایت شرکت سازنده بروید و کلید های Soft- reset را مطابق با دستگاه خود بیابید و این کار را انجام دهید. مطمئن باشید که با انجام این کار هیچ اطلاعاتی از دستگاه پاک نمی‌شود و تفاوت زیادی با خاموش‌ و‌ روشن کردن دستگاه ندارد.

 

  • از گزینه Download link استفاده کنید

این گزینه قطعا با نام‌ های دیگر همچون Save link و مشابهینش، در مرورگر های مختلف وجود دارد.

 

  • کش دانلود منیجر را پاک کنید

اگر از نرم افزار های دانلود منیجر همچون ADM و IDM و امثال اینها استفاده می‌کنید، به بخش مدیریت برنامه بروید و برنامه مورد نظر را Clear Cache کنید.

 

  • سیستم عامل دستگاه را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید

این مشکل راه حل بسیار خوب و کارسازی است. قبل از این کار از کافی بودن فضای آزاد مورد نیاز در حافظه دستگاه اطمینان حاصل کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.