تاریخ ما
گزیده‌ای از تاریخ و تمدن جهان باستان

چرا اسپیکر گوشی کار نمی کند؟

رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

خوشبختانه دلایل ایجاد اختلالات مرتبط با کار نکردن اسپیکر گوشی، به ندرت به بخش های سخت افزاری مربوط می شود. عمده علت های از کار افتادگی اسپیکر گوشی ریشه در مشکلات و سهل انگاری های نرم افزاری داشته و به برنامه های نصب شده در گوشی و یا استفاده از لوازم جانبی ارتباط می یابند. بنابراین گاهی می توان با چند راهکار ساده، معضل کار نکردن اسپیکر گوشی را مرتفع ساخت. این راهکارهای کاربردی عبارتند از:

  • بررسی دکمه ی صدا

اگر دیدید اسپیکر گوشی کار نمی کند ، پیش از هر کاری دکمه های صدا را بررسی کنید. گاهی دکمه ها در اثر فشار عمل می کنند و موجب قطع صدای دستگاه می شوند. دکمه های کاهش و افزایش صدا را تست کرده و مطمئن شوید که صدای گوشی قطع نشده باشد.

  • ری استارت کردن گوشی

همان طور که می دانید در بسیاری از مواقع ری استارت کردن راه حل ساده و مفید مقابله با مشکلات گوناگون گوشیست. توصیه می شود پیش از انجام اقدام تعمیراتی، گوشی خود را خاموش کنید و یک دقیقه منتظر بمانید. سپس آن را روشن کنید. به این ترتیب مشکل حل خواهد شد، اما اگر مشکل حل نشد یا دوباره تکرار شد، باید برای رفع کامل این اختلال روش های دیگری را امتحان کنید و نهایتا از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید.

  • ریست فکتوری

گاهی پردازش های درون گوشی با اختلالاتی رو به رو می شوند که می توانند باعث از کار افتادن اسپیکر گوشی شوند. در چنین حالتی باید از ریست فکتوری کمک بگیرید. با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد. توصیه می شود، پیش از انجام این کار از اطلاعات مهم خود بک آپ تهیه کنید. معمولا بازگشت به تنظیمات کارخانه کمی زمانبر خواهد و باید منتظر بمانید تا گوشی ریست فکتوری شود. چنانچه پس از راه اندازی مجدد سیستم، همچنان اسپیکر مشکل داشت، قطعا ایراد از بخش های سخت افزاری می باشد که نیازمند تعمیرات تخصصیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.